Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyvezető 4 órában?

Tb, munkaügy, bérterhek

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: colde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

várom a segítséget a következővel kapcsolatban:

adott egy kft, feleségem tulaj, én pedig az ügyvezető. jelenleg 8 órába vagyok bejelentve, de mivel nincs annyi munka a cégnél, 4 órára szeretném bejelenteni magam - így csökken a sok járulék is.

kérdésem, hogy az ügyvezetőt be lehet-e jelenteni napi 4 órába?
az ügyvédem||egy külsős könyvelő azt mondta, hogy nincs akadálya, a saját könyvelőm pedig azt, hogy egy ügyvezetőt nem lehet 4 órásba bejelenteni. most akkor mi a helyes válasz?

előre is köszönöm!

colde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. nov. 11, 2010 11:35 am

Szia!

Milyen jogviszonyban vagy ügyvezető? Mert ettől függ a dolog. (Az "ügyvezető" az ugyanis nem jogviszony.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: colde » csüt. nov. 11, 2010 11:40 am

Hogy érted, hogy milyen jogviszonyban?
colde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. nov. 11, 2010 12:00 pm

Hát pl. hogy munkaviszonyban ügyvezetsz, vagy társas vállalkozó vagy és mellett megbízási jogviszonyban vagy ügyvezető? Többféle variáció lehet. 

(és miután a kérdés miben-létéről fogalmad sincs, ezért az ügyvéded meg a külső könyvelő válasza komoly kétségeket vet fel bennem. Ezt ugyanis, amit most én kérdeztem, nekik is meg kellett volna kérdezniük, mielőtt "jól felvilágosítanak" , és megrendítik a jelenlegi könyvelőddel szembeni bizalmadat.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: colde » csüt. nov. 11, 2010 12:08 pm

Nem, nem megbízásos vagyok, hanem 8 órás munkaviszonyban ügyvezetek.
colde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. nov. 11, 2010 12:15 pm

Szia!  Ha biztos vagy abban, hogy ügyvezetőként napi 8 órában, vélhetően heti 40 órában vagy bejelentve, akkor az nem igen lehet más jogviszony, csak munkaviszony. 

Ugyanis a többi foglalkoztatási jogviszony napi, heti, stb. óra száma nem kérdés és nincs is olyan rendelkezés, ami alapján a nem munkaviszony jogviszonyt valamilyen napi, heti, stb. óraszámban meg kellene/lehetne határozni.

Ha munkaviszonyban látod el az ügyvezetőséget, jelenleg teljes munkaidőben, az egy munkaszerződés módosítással változhat nyugodtan részmunkaidőre.

(Azt azonban tudnod kell, mint ügyvezetőnek, hogy a Gazdasági Társaságokról szóló törvény rendelkezik arról, hogy a KFT a saját tagjával, az ügyvezetőjével,, stb. kötött szerződéséhez kell a taggyűlési jóváhagyás, az ügyvezető díjazásának megállapításához is..) 

A kérdésedből nem derül ki, hogy ugyan a feleséged az tulajdonos, Te vélhetően nem vagy tulaj.. de kérdés, hogy egyébként egyszemélyes KFT-ről van szó, ahol nem tulajdonos ügyvezető vagy.. vagy egyébként mi a pontos felállás, esetleg miként szól a társasági szerződés..,stb.

Nekem van olyan cégem, ahol a munkaviszonyban ügyvezető munkaideje: részmunkaidő, heti 10 óra..

 

Üdv. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: colde » csüt. nov. 11, 2010 12:28 pm

Judit: az elején írtam, hogy a feleségem a tulaj 100%-ban, én pedig a 8órás ügyvezető.
máshol nincs munkaviszonyom, és nem fizetek sehol járulékot, csak a cégünkbe.

Nekem is egyre jobban az az érzésem, hogy senki nem tájékoztatott megfelelően, pedig nagyon sokat kérdeztem ezek felől, de úgy látszik, nem a megfelelő személyeknél. Talán kihasználják, hogy zöldfülü vagyok?

A társasági szerződésben, az van, hogy "egyszemélyes kft". A feleségem a társaság alapítója, én pedig a társaság ügyvezetője. Eredetileg nem is egyszemélyes kft-t akartunk...ez mivel jobb?

colde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. nov. 11, 2010 12:33 pm

Nyugodtan módosítsa a feleséged a munkaszerződésedet 4 órásra. Semmi akadálya nincsen.

Az egyszemélyes kft ebből a szempontból most éppen jól jön Neked, nem foghatják rád a teljes munkaidős személyes közreműködést. . Az, hogy általában jobb vagy sem az egysz. Kft, , azt nem lehet két mondatban megválaszolni.

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezető 4 órában?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. nov. 11, 2010 12:37 pm

Sziasztok! 

Annak idején, mikor bejött ez a munkaviszonyos dolog, nekünk azt magyarázták elődasokon, hogy magát az ügyvezetést önmagát nem lehet munkaviszonyban ellátni. Tehát nincs ilyen, hogy 8 vagy 4 órás munkaviszony ügyvezetésre. Munkaviszonyt köthet a tag bármi már munkakörre, pl. gazdasági igazgató, csak mondtam valamit. Ezért furcsa nekem, hogy ügyvezetés munkaviszonyban. A vezető tisztségviselő az nem egy munkakör. Én ebben az esetben úgy csinálnám, hogy az ügyvezetést ellátnám nulla forintos megbízással, míg napi 4 órára akkor kötnék egy munkaszerződést egy olyan munkakörrel, amit ténylegesen tevékenykedsz.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég