Adófórum

Adózási és számviteli információk

özvegyi nyudíj

Tb, munkaügy, bérterhek

özvegyi nyudíj

HozzászólásSzerző: Andy07 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt fórumozok!

2006. 11. 21-től édesanyám és apukám külön éltek lakcím szerint .Házasságuk 1969 ben kötődött és  1 gyermek született 1970 ben. Életközösségük sem anyagi sem érzelmi téren nem szakadt eltérő lakcímük miatt . 2010. 07. 03.- án apukám meghalt. Megigényeltem az özvegyit édesanyámnak, de lehet nem jól töltöttem valamit ki mert visszadobták.
Az indoklás 1997. évi LXXXI. törvény 49.§ (1) bekezdésre hivatkozva. Ezt a jogszabályt elismerem , de az nem számít, hogy több mint 30 évet éltek együtt megszakítás nélkül és született belőle gyermek és hogy anyukám már 60 életét betöltötte?
Fellebbezhetek javasolták, de mit írjak bele azon kívül hogy az életközösségük anyagi és érzelmi téren nem szakadt meg csak a lakcímük volt eltérő.
Várom köszönettel a válaszokat:
Andy07



Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/35/25065#ixzz0zQNi0K2Z
Andy07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

özvegyi nyudíj

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. szept. 13, 2010 3:36 pm

Kedves Andy,

A hivatkozott törvényhely különélést ír, ami azonban nincs közelebbről meghatározva tartalmilag, tehát nem feltétlenül az állandó bejelentett lakcímhez kötődik. Az ügyintéző az eltérő lakcímből más információ hiányában ésszerűen levonta a következtetést, hogy a házastársak külön éltek. Ha nem így volt és édesapád ténylegesen, életvitelszerűen, közös háztartásban élt édesanyáddal, akkor ezt a körülményt  le kell írni, esetleg tanúk nyilatkozatával igazolni. (Tanú lehetsz például te mint gyermekük, valamint a szomszédok, más olyan személyek, akik a tényről hitelesen tudhatnak, például háziorvos, aki kijárt hozzájuk, stb.) Érdemes magyarázatot írni arról is, hogy miért volt más az állandó lakcímük.

Remélem, tudtam segíteni, üdv: Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

özvegyi nyudíj

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » hétf. szept. 13, 2010 7:03 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

özvegyi nyudíj

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. szept. 13, 2010 7:59 pm

Szia Andy!

Én egy hasonló esetben 2 hónappal ezelőtt voltam tanú a közjegyzőnél. Nem tanúként írtam alá, hanem nyilatkozatot készített a közjegyző, amelyben előadtam, hogy a szomszédomék a válásuk ellenére is közös háztartásban éltek. Ezért a nyilatkozatért külön kellett fizetni a közjegyzőnél (megjegyzem volt még egy olyan tanú, aki megtette ezt a nyilatkozatot) Ez alapján a férj megkapta az elhunyt feleség után az özvegyi nyugdíjat minden további nélkül.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron