Adófórum

Adózási és számviteli információk

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

Tb, munkaügy, bérterhek

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 24, 2007 10:55 am

Szia!

Az tuti, hogy a 195/1997.Korm.rendelet 4/B.§ (2) bekezdését - ami a tanulói jogviszonyról szól - azok a jogszabályok módosították, azzal a hatállyal, mert lábjegyzetben az van a jogtárban. A 68/2007-es korm.rendeletet nem találom a jogtárunkban, de a magyarország.hu-n sem. Most vagy én vagyok béna, vagy el van írva valami. A jogtárban lévő szöveg egyébként annyiban tér el az általad most beírttól, hogy nem említi a diákigazolványra való jogosultság megszűnését csak hallgatói jogviszony fennállását írja.  Nem lehet, hogy mindössze ennyi a módosítás?

Bemásolom a jogtár szerinti szöveget:

R. 4/B. § (1)
(2) A Tbj. 16. §-a (1) bekezdésének i) pontja alkalmazásánál a középfokú nevelési-oktatási vagy felsőoktatási intézmény nappali tagozatos tanulója, hallgatója a tanulói, illetőleg a hallgatói jogviszony fennállása alatt - ideértve annak szünetelését is - jogosult egészségügyi szolgáltatásra.
  
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. máj. 25, 2007 9:16 am

Köszönöm, hogy utánanéztél!

Ha azonban csak annyi a szövegmódosítás, hogy immár a diákigazolvány nem szükséges, akkor a fórumtéma egészét nézve, nem igaz, hogy az egyetemista nappali tagozatos mg. őstermelőként biztosított lenne (mert már hallgatóként az, ugyebár), így tehát az "őstermelői pénztárcáját" nem terheli a tb-járulék a minimálbérre, csak a tényleges jövedelme arányában.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. máj. 25, 2007 9:31 am

Sziasztok!

Egy áprilisban tartott TB-előadáson azt mondták, hogy a nappali tagozatos közép- vagy felsőfokú tanuló nem őstermelőként biztosított. Valószínűleg áprilisban lépett hatályba, mert a januári előadáson még pont az ellenkezőjét mondták. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 25, 2007 10:35 am

Szia! Éppen a korábban hatályos verzió nem mondja ki pontosan, hogy meddig tart a jogviszony. A most hatályos azt mondja, hogy amíg jogosult diákigazolványra.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. máj. 25, 2007 11:17 am

Jaj igaz, félreértettem, de utánanéztem még egyszer. Most már emlékszem is, az volt a felzúdulás, hogy mi lesz az érettségi és a felsőoktatás elkezdése közötti két-három hónapban. De mivel a diákigazolvány még 90 napig érvényes a tanév végétől, a problémát így oldották meg.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Biztosított mezőgazdasági őstermelő

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jún. 12, 2007 1:34 pm

Szia! A 68/2007. korm.rendelet IV.12-től hatályos - írja nekem a jogtár.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég