Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

Tb, munkaügy, bérterhek

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: Corvina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A következő kérdésekre keresem a válaszokat:

1.       Van egy egyszemélyes Kft., melynek tagja egyben ügyvezetője is, van 36 órát meghaladó munkaviszonya másik foglalkoztatónál, aki megfizeti utána a járulékokat. Az egyszemélyes Kft. ingatlan továbbéreltetéssel foglalkozik, ezzel és a tárgyi eszközök beszerzésén kívül nem foglalkozik mással a cégben, nem tudom, hogy ez személyes közreműködésnek számít-e vagy minek számít?

A kérdésem az lenne, hogy kell-e, és ha igen, milyen szerződésben láthatja el ezeket a feladatokat, vagy elég az ügyvezetői tisztség (,erre gondolom, nem kell külön szerződést írni, mert az úgyis benne van az alapítói okiratban)?

Azt tudom, ha ingyenesen dolgozik, akkor nem kell járulékokat fizetnie, mert így elvileg nem minősül biztosítottnak, és így akkor a 10T1041-es nyomtatványon sem szabad szerepeltetni, ugye? Ezt jól gondolom?

 

2.       A másik Kft. már kétszemélyes, könyveléssel foglalkozik, bár nem ez a főtevékenysége, aki a cégben az ügyvezető, ő végzi a könyvelési feladatokat, a másik tag nem végez most munkát a cégben. Itt milyen szerződést/eket kell kötni az ügyvezetővel, ha kell egyáltalán? Az ügyvezetőnek van 36 órát meghaladó munkaviszonya másik foglalkoztatónál. Ha nem vesz ki pénzt a cégből, utána se kell járulékot fizetni. Vagy ha az előbbiekben leírtak szerint dolgozik a Kft-jében, akkor muszáj neki fizetést adni? Tudom, hogy 2 személyes Kft-ben már láthat el munkaviszonyban is feladatokat az ügyvezető, de érdemes szerintetek? Nem jobb, ha év végén részesül az osztalékból, ha lesz? Addig se kell akkor járulékokat fizetnie.

 

Milyen jogviszonyt ajánlotok ezekben az esetekben?

Előre is köszönöm a segítségeteket,

Ancsa

Corvina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd aug. 10, 2010 8:36 pm

Szia!

1-es kérdésedre: A 10T1041-en KELL jelenteni,  szerintem 1452-es kóddal, ez még nem jelenti azt, hogy fizetni is kellene járulékot.

2-es kérdésedre: Az én véleményem az, hogy foglalkoztatnám, vagy legalább megbízási szerődést kötnék ele. Az osztalékkal sem jár kedvezőbben szerintem.

Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: lillla » szer. aug. 11, 2010 5:32 am

Sziasztok!

2 kérdésben: nálunk is hasonló a helyzet, de nem kötöttünk semmiféle szerződést az ügyvezetővel, aki saját cégét könyveli, emellett van 36 órát meghaladó mukaviszonya máshol.

üdv.

 

lillla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. aug. 11, 2010 6:06 am

Ha évesen nyereséges lesz a cég, akkor figyelembe kell venni a tevékenységre jellemző keresetet (ha addig nem törlik el), mert a járulékot így is úgy is meg kell fizetni, csak nem lesz nyugdíjalapja az illetőnek. Akkor már inkább legyen az. De az összeget az év vége felé is kiveheti, amikor már látszik, hogy hogyan áll a cég évesen.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: lillla » szer. aug. 11, 2010 6:37 am

Márti!

Miért kéne járulékot fizetnie? 

lillla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. aug. 11, 2010 6:45 am

Nem járulékot, hanem EHO-t, ami ugyancsak 27 %. Keress rá a tevékenységre jellemző keresetre. Nem tudok konkrétat mondani, mert annyira idegesít, hogy nem foglalkozom még vele, hátha megváltoztatják, abban reménykedem. De amit olvastam, abban ez volt.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Milyen jogviszonyt ajánlotok a következő cégeknél?

HozzászólásSzerző: lillla » szer. aug. 11, 2010 7:00 am

Hát reménykedjünk, az eho is csak akkor, ha nyereséges lesz a vállalkozás.
lillla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég