Adófórum

Adózási és számviteli információk

ki dolgozik?

Tb, munkaügy, bérterhek

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, mit lehetne csináljak abban az esetben, hogy egy BT-nél a kültag elment tgyásra,  a  beltag a képviselő, de ő saját jogú nyudíjas.  /Csak a eg.bizt. szog. jár. -ot  4.950,- ft. ot fizetjük utána. /Számlázgatnak ki , szigetelő anyag kereskedelemmel foglalkoznak.pl.drywit háló,hungarocell/. Mit kellene még a nyugdijas után fizetni, hogy nehogy gond legyen. Illetve a számlázással kapcsotosan még az lenne a kérdés, hogy pénztárgépet kellene nekik üzemeltetni? Van, de kiállítanak számlát a vevőknek, amin a kp. vevő neve cime rajta van. 

Köszi a válaszokat: Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: gariv » hétf. aug. 02, 2010 5:54 am

Sziasztok!

Bocsi, hogy nyektetlek benneteket, szerintetek mit csináljak a saját jogú nyugdíjas beltaggal ebben az esetben. Adjak neki fizetést  összevonandó a nyugdíjjal, mivel régi nyugdíjas nem lenne semmilyen korlátja a foglalkoztatásnak. Szerintetek kilóg a lóláb, hogy van egy Gyed-en lévő kültagom, aki ugye nem dolgozohat. A beltag pedig nyugdijas, és mégis vannak kimenő számláik/Kiskereskedelem, / A nyugdijas után pedig csak a   4.950,- et fizetem.

Köszi: Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: gariv » szer. aug. 04, 2010 10:04 am

Sziasztok!

Bocsi, hogy nyektetlek benneteket, szerintetek mit csináljak a saját jogú nyugdíjas beltaggal ebben az esetben. Adjak neki fizetést  összevonandó a nyugdíjjal, mivel régi nyugdíjas nem lenne semmilyen korlátja a foglalkoztatásnak. Szerintetek kilóg a lóláb, hogy van egy Gyed-en lévő kültagom, aki ugye nem dolgozohat. A beltag pedig nyugdijas, és mégis vannak kimenő számláik/Kiskereskedelem, / A nyugdijas után pedig csak a   4.950,- et fizetem.

Köszi: Évi

Elfogadom ezt a választ 
gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: nyár » szer. aug. 04, 2010 10:25 am

Szia Évi!

Próbáltam már többször válaszolni, de nem sikerült, a fórummal lehet valami .

A nyugdíjas beltagnak fizessen a cég pl. havi 30.000.- , ezután 9,5% nyugdíjjár. és

az Szja  van  /Szuperbruttóra figyelj!/.  Nem tudom  hány éves, hogy éves szinten

kell-e a nyugdíj korlátot nézni?  Nekem a 2009.évben hasonó esetben a minimálbér

éves összegét nem érte el a kifizetett jövedelem. Nem volt egyenlő a hónapokban

kifizetett jöv., ahogy dolgozott a tag.

 

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: gariv » szer. aug. 04, 2010 10:51 am

Szia!

Köszi a választ! Ezt pl.30.000,-ft-ot a 1008-son akkor miként kell bevallanom? Te hogyan oldottad meg? 

Szerinted, ha egy szigetelőanyagok kereskedelmével foglalkozó BT, mindenkinek adnak kp. számlát, nagyon keves az átutalásos, kell nekik pénztárgép? 

 

Köszi:Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: nyár » szer. aug. 04, 2010 3:08 pm

Szia Évi!

Az én tagom 2010.06.20-án volt 62. éves, tehát elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt,

ez esetben  tovább már nincs jövedelem korlát.  A 1008M-esen a 04-es lapon 365.sor

a 30.000.-Ft ,05-ön a szuperbruttó, 413, 414. sorokba az szja  /6.477.- Ft/, a 09-es

értelemszerűen kitöltöd, a 10-01  560.sor   4950.- Ft, 567.sor  30,000.- Ft, 568.sor

/nyugdíjjár. 9,5 % =  2,850  Ft/.

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: gariv » pén. aug. 06, 2010 5:39 am

Szia Ica!

Köszi a választ, igy fogom csinálni. A nyugdíjasnak fogok kiírni 30.000,- ft. jövedelmet./A sorokat még nem néztem meg, ha lenne azzal kapcsolatban kérdésem akkor segítesz?)

Szerinted a kiskereskedelemmel foglalkozó bt.( szigetelőnyagokkal kereskedik, hungarocell, dravit) kell nekik a kp. szla. kiállitása mellett pénztárgépet használni? 

Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ki dolgozik?

HozzászólásSzerző: nyár » kedd aug. 10, 2010 2:21 pm

Szia Évi!

A pénztárgépes értékesítésben nincs tapasztalatom, az üzletek müködésével kapcsolat tv.-nél

nézz utánna.

Üdv.: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron