Adófórum

Adózási és számviteli információk

újra alkalmi

Tb, munkaügy, bérterhek

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: olahneedit » csüt. júl. 22, 2010 8:44 pm

Sziasztok!

Kata, a 2%-ot valóban nem kell vonni tőle, ha van mellette 36órás munkaviszonya. Az adójóváírásról valóban nyilatkoztatni kell.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: olahneedit » csüt. júl. 22, 2010 8:53 pm

Szia Fruzsi!

Amikor még csak a tervezetet olvastam, már akkor felment az agyamban a pumpa..... egy halom problémát fog generálni az, hgoy csak reggel 8-ig lehet majd visszavonni egy esetlegesen létre nem jött munkát.

Teszem azt, az illetőnek több helyen is van lehetősége dolgozni, ha az egyik helyen nem tud, pl az időjárás miatt, vagy mert nem jött meg időben a munkavégzéshez szükséges alapanyag, akkor el tud menni még aznap egy másik helyre...stb. Az egyik hely bejelenti, a másik hely szintén, de az első nem jelenti ki időben.....háááát kíváncsi vagyok, hogy az ilyet hogy ütköztetik majd ki. Hány napnak is fog az a nap számítani neki?

Remélem ezt a problémát az idő meg fogja oldani, de addig is őszinte részvétem a problémád miatt.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: balazsmoni » pén. júl. 23, 2010 7:12 am

Sziasztok!

 

Igen sajnos Krisztának tökéletesen igaza van!

A hiányzó létszámra meg kell fizetni a rechabot:((((

Önellenőrizhetek ki mindent! De ha most még felveszek egy rechabost, akkor évvégén visszakérhetem amit most befizettem, gondolom én??

 Üdv: Móni

balazsmoni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. júl. 24, 2010 6:01 pm

Szia Kata!

Kor mányrendeletek

A Kormány 218/2010. (VII. 23.) Korm. rendeleteaz egyszerûsített foglalkoztatásról szóló 2009. évi CLII. törvénynövénytermesztési idénymunkára vonatkozó egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló88/2010. (III. 26.) Korm. rendelet módosításáról 

A Kormány az egyszerûsített foglalkoztatásról szóló 2009. évi CLII. törvény 15. §-a (5) bekezdésének c) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alkotmány 35. §-a (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a következõket rendeli el: 

1. § Az egyszerûsített foglalkoztatásról szóló 2009. évi CLII. törvény növénytermesztési idénymunkára vonatkozó egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 88/2010. (III. 26.) Korm. rendelet a következõ 14. §-sal egészül ki: 

„14. § A munkáltatóval szemben a jelenléti ív vezetésével kapcsolatos szabályok megsértése miatt 2010. június 30-a után jogkövetkezmény nem alkalmazható, ha jelenléti ív vezetési kötelezettségét – a 8–12. §-ban foglaltaktól eltérõen –az Eftv. 2. mellékletében foglaltak szerinti tartalmú, szigorú számadású nyomtatványnak nem minõsülõ okiraton teljesíti.” 

2. § (1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.(2) E rendelet rendelkezéseit a jogerõsen le nem zárt ügyekben is alkalmazni kell. 

Orbán Viktor s. k.,

Miniszterelnök

 MK.123 számában jelent meg. 

Üdv. Olga

 

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 7:04 am

Szia Olga!

Akkor ez azt jelenti, ha júliusban is még a saját "gyártású" jelenlétit használta, nem a nyomtatvány boltit, akkor sem lehet belőle gond?

Köszi, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 8:50 am

Sziasztok!

Jól értelmezem az Apeh honlapon megjelent információs füzetben, hogy aug. 01-től nem a szokásos TB járulékokat kell megfizetni az alkalmi munka után, hanem egységesen 1000.- Ft/nap közterhet, attól függetlenül hogy egy nap hány órát dolgozik???

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » vas. aug. 01, 2010 10:06 am

Szia Kata!

Igen.

Júliusban használt  törvénybem előírt  azaz saját "gyártmányú" jelenléti ív használatáért nem szankcionálhat az APEH. Nem büntethető az aki nem használta  a boltban kapható szigórú számadású jelenléti ívet

Augusztus 01-től az alkalmi munkavállalók után napi 1.000,-Ft közterhet kell fizetni, függetlenűl attól hogy hány órát dolgozotak,  azaz 2 munkaóra esetén is és 10 munkaóra esetén is.

 Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 11:49 am

Sziasztok!

Olga, köszönöm!

És köszönöm Mindenkinek a hozzászólását. Még biztosan fogunk foglalkozni a továbbiakban is ezzel a témával - sajnos.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd aug. 03, 2010 2:51 pm

Sziasztok!

Segítsetek még légszi egy kicsit. A 08-asban az egyszerűsített foglalkoztatás alkalmi munkásnál, aki után minden járulék számolva van, azt ugye nem kell beírni a 16-os lapra is? Az ott üresen marad, igaz? És a 09-es lapra sem kötelező beírni a heti munkaórák számát, hanem elég alul a megjegyzésbe beírni, hogy napi hány óra volt. Én így értelmezem, de ha másként kell légyszi mondjátok.

Köszönöm, Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd aug. 03, 2010 3:26 pm

Jól tudod, a 16-os lapot elfelejtheted. Ha van meghatározott napi munkaideje, - és miért is ne lenne azon a pár napon-, akkor be tudod írni a 09-es 523. vagy 524. sorába a foglalkoztatás időintervallumával együtt.    A megjegyzés rovatot csak akkor szoktam használni, ha valóban meghatározhatatlan a munkaidő, vagy munkaidőkeretben dolgozik az Mt szerint, és pl. a heti 20 óráját csak kedd-szerda esetleg még csüt.ön dolgozza le.

Az 546-os sort és a 1008-10-02-esen az 593-as sort szoktam még tölteni, ezek az általánostól eltérő sorok, csak csupán mert "egysz.foglalkoztatott" az emberke.  Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég