Adófórum

Adózási és számviteli információk

újra alkalmi

Tb, munkaügy, bérterhek

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérlek segítsetek megerősíteni vagy megcáfolni, hozzátenni az alkamis törvénnyel kapcsolatosan. Nekem holnaptól lenne az áprilisi változásoktól idén előszor. Tehát a módosítás csak aug. 01-től lép hatályba. Ha most holnapra és szombatra jelentek be napi 8 óra alkalmira munkavállalót, akkor annak az 5 napor korlát miatt nem kell munkaszerződés, de kell a 2 példányos jelenléti. (ténlyeg, ha időközi szünetekkel, de egy hónapban több van mint öt nap, akkor mi van? Itt ugye csak a folyamatos 5 nap számít?) Ha nem kapunk nyomtatvány boltba jelenlétit, akkor lehet szerkesztett is, csak lényeg hogy szig. és 1 első példány majd a munkavállalóé lesz. Ezt a két napot le kell majd jelentenem a 08-ason, és rendesen minden adót, járulékot számfejtenem kell neki. És majd kell M30-as év végén.
 
Ez annyiban módosul aug. 01-től, hogy egyáltalán senkinek nem kell majd munkaszerződés akárhány napot lesz, és állítólag egyszerűsödik a 08-as.
 
Kérlek Benneteket erősítsetek meg, vagy mondjátok ha valamit nem jól gondolok, illetve ha valami nagyon fontosat még kihagytam.
 
Köszönöm, Kata
 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: olahneedit » csüt. júl. 22, 2010 9:10 am

Szia!

Először is ajánlom figyelmedbe a Magyar Közlöny 118. számát www.magyarkozlony.hu

Igen, csak aug. 1-től lép életbe. Az 5 napos korlát miatt arra a két napra valóban nem szükséges munkaszerződés, de kell szig. számadású jelenléti. Addig járj utána, míg valahol nem találsz, szerintem a saját sorszámozásút csak júni 30-ig lehetett használni, addig legalábbis szemet húnytak, illetve onnantól már csak apeh által kiadott sorszámtartományút lehet használni.

Ha egy hónapban többször pár nap, de havi szinten több mint öt nap, akkor sem kell munkaszerződés. igen, a folyamatos öt nap számít.

Az egyszerűsített munkaviszony megszűnésekor azért illő lenne a delikvens kezébe nyomni egy Adatlapot, (és még minden mást is) az nem elég, ha az M30-ast januárban megkapja. Bár tény, hogy nagyon kivételes esetekben megoldás lehet, de akkor sem tiszta megoldás.

Az aug.1-től alkalmazandó törvényt még én sem rágtam át teljesen, de azt már kapásból mondom, hogy bár szigorú számadású jelenléti nem kell, munkaszerződést minden esetben kötni kell majd.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: balazsmoni » csüt. júl. 22, 2010 9:16 am

Szia Kata!

 

Éppen most rágom az uj törvényt, és hááááááááááát!!!

NA mindegy, A Te gondod még a régivel van!

 

Szal Nálam az egyik cégnél nincs hivatalos két példányos jelenléti ív, igy én a törvény mellékletében található jelenléti ívet vonattam szigorú számadás alá tehát két példányban sorszámozva. Mondjuk ellenőrzésük még nem volt, de mivel sztem igy is jó valószínűleg ott is megfelel.

Két napra tényleg nem kell szerződés, csak 5 naposnál kell tölteni, a folyamatos öt napnál.A bevallás ugyanugy történik, mint a normál dolgozónál a kód itt 60-as nem 20-as munkaviszonyos, amugy igen mindent jelentesz, arra figyelj, hogy a kifizetett nettóbért is fel kell tüntetned asszem a 10-es lap végén. Ha még nem volt munkahelye, a magánynyugdíjról sem feledkezz meg!

 Ha az öt napot meghaladja akkor a TB kiskönyv és jövedelmigazolás is kell, plusz járulékigazolás, sőt a biztosítotti nyilvántartásba vételt is meg kell tenni.

Legalábbis eddig meg kellett!

Ehhez kapcsolódóan, de már az uj törvényben viszont nem találok semmit, vagyis  azt, hogy e törvény szerint az egyszerűsített foglalkoztatott a tbj szerint nem minősül biztosítottnak. Ezek szerint ekkor már nem kell sem jöv. igazolás, sem TB kiskönyvbe bejegyzés, sem pedig a nyilvántartásba vétel?? sztem nem, szerintetek?

Az uj törvény mellékletében van egyszerűsített munkaszerződés, csak a jelenléti ívet vették ki a mellékletek közül.

 

 

balazsmoni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 22, 2010 9:43 am

Sziasztok!

Igen, a segítségetekkel ezek szerint a júliusi hónap még tiszta nekem is. Viszont most nézek valami cikket én is a aug.01-től hatályosról, és ez valami érthetetlen számomra:

A munkavégzés megkezdése előtt kell a foglalkoztatottat bejelentenie a munkaadónak. Egyszerűsített foglalkoztatási kódot, úgynevezett EF kódot kell kiváltani a munkáltatónak és munkavállalónak egyaránt, – külföldi munkavállalónak kötelező jelleggel.

 

Az adóhatóság részére teljesített bejelentés visszavonására és módosítására – így különösen a foglalkoztatásjellegének változása, illetve a munkavégzés meghiúsulása esetén –

a) az egyszerűsített foglalkoztatás bejelentését követő két órán belül,vagy

b) ha a bejelentésben foglaltak szerint a foglalkoztatás a bejelentés napját követő napon kezdődött, vagy ha a bejelentés egy napnál hosszabb időtartamú munkaviszonyra vonatkozott, a módosítás bejelentés napján délelőtt 8 óráig van lehetőség, ezt követően a munkáltató a közteher-fizetési kötelezettségének köteles eleget tenni.

A létszámkorlátozás beépítése az világos. Viszont a munkaszerződséről és jelenlétiről nem találok pontosat.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: balazsmoni » csüt. júl. 22, 2010 9:49 am

Szia Kata!

 

Az EF kódot kivették a törvényből, nincs benne, a bejelentések viszont tényleg igy változtak, aminek tulajdonképpen csak annyi lenne a lényge sztem, hogy ha mégsem jelent meg a munkavállaló akkor azt azonnal jelentsd be, mert ha nem akkor fizetned kell az 500 vagy 1000 ft-os közterhet.

A munkaszerződés mellékletben van elhelyezve a törvény mellett

 http://www.fvm.gov.hu/main.php?folderID=962&ctag=articlelist&iid=1&articleID=16199

ezen a linken eléred s a végén találod rtf-ben

 

balazsmoni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 22, 2010 10:26 am

Sziasztok!

Köszi a linket Móni. Én ezt találtam:

http://www.munkaugyiforum.hu/Egyszerusitett-foglalkoztatasrol-szolo-torveny-2010-augusztus-1-tol

Tehát úgy tűnik, hogy sem munkaszerződés, sem jelenléti ív nem kell hozzá aug. 01-től, csak a bejelentés és adatszolgáltatás? Jaj, az nagyon jó lenne, épp elég lenne az is.

Üdv. Kata 

Á, és látom Edit meg épp azt írta, hogy a munkaszerződés lesz kötelező. Jajjj, hol van akkor most egységes keretbe foglalva ez az új tv?

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 22, 2010 10:48 am

Hát már vak vagyok. Amit belinkeltem végül is az is összefoglaló, meg amit Edit is belinkelt az 1. válaszában. Mert megint aggyuram de mingyá kellett (kell) nekik valami, na ettől tudok megőrülni!!!!!!!!!

Jaj, és még azt sem tudom most, hogy mi az az Flt. amire hivatkozik, hogy ott bizonyos pontok nem lépnek életbe? A 91. évi IV. tv. a foglalkoztatás elősegítséről?

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 22, 2010 12:52 pm

Sziasztok!

Ha van az alkalmisnak heti 36 órát meghaladó jogviszonya, akkor is kell tőle vonni a 2% egyéni egb.járulékot?

Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: balazsmoni » csüt. júl. 22, 2010 12:57 pm

akkor nem hiszen ez munkaviszony melletti foglalkoztatás, és azt ilyenkor csak a főállásban vonjuk, mondjuk ilyenem még nem volt (ami nagy csoda:DD), de a logika szerint nem kell.

Kérdezd meg azért a 04/40/424242-n az apeh-ot

balazsmoni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

újra alkalmi

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. júl. 22, 2010 1:14 pm

Igen, nekem is a logika szerint van az, hogy nem kell! Hisz ha azt vesszük hogy ez munkaviszony, akkor a munkaviszonyosnál sem kell. De itt ezeknél a törvényeknél már ki tudja! Hisz táppénzre sem jogosult az ilyen jogviszonyos, holott elvileg ha a most beszélt eset nem áll fenn, akkor fizeti a 2%-ot.....
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron