Adófórum

Adózási és számviteli információk

fuvaros üzemanyag megtakarítása

Tb, munkaügy, bérterhek

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 20, 2010 5:52 am

Hívtam az Apehot, azt mondták, hogy mivel adható, semmiféle kikötés nincs rá, hogy kötelező minden hónapban adni, és lehet nyugodtan egyben is elszámolni több hónapot.

Viszont még azt szeretném kérdezni, hogy kifizetéskor kell e ezt szerepeltetni a 08-asban? Szerintem nem, mert ugye bevétel=költség, tehát jövedelem nulla. Csak az kavar be, hogy van egy eset, speciál amikor a tag kap gk. költségtérítést - és nem kiküldetési rendelvény alapján - a cégtől. Ott be kell írni még nullásan is a 08-asba és még az M30-asba is. Mert én ezeknek nem értem a logikáját...

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd júl. 20, 2010 6:40 am

Az üzemanyag megtakarítás nem költségtérítés!! Ne keverjük a kettőt.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 20, 2010 7:14 am

Rendben, de épp ezért kérdem, hogy kell e valahol szerepeltetni a 08-asban? Bocsánat Márti, de ez a kirohanás csak még jobban elbizonytalanított, nemhogy választ adott volna...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd júl. 20, 2010 10:41 am

Sziasztok!

Na, most viszont megnéztem Böröczkyé cikkét:

 

A 2010. évtől nem minősül bevetélnek az az összeg, amelyet a kifizető az alkalmazottja vagy a társas vállalkozó számára üzemanyag-megtakarítás címén fizetett, de legfeljebb havi 100 ezer forint. Függetlenül attól, hogy az összeg milyen időszakra vonatkozó útnyilvántartás (menetlevél) adatai alapján került kifizetésre, ha egy hónapon belül ennél több jövedelmet szerez a magánszemély, adóköteles jövedelem keletkezik

Vagyis ha most fizet ki visszamenőleg 6 hónapot (és az bizony több, mint 100 e Ft), eszerint az adókötelesnek minősülne! Kérlek segítsetek, mert most nem tudom vajon megint jót mondott-e az Apeh, vagy a cikk értelmezi jól. Hát nem tudom egyszerűen lezárni ezt a kérdést, mert mindig felmerül valami.

Üdv. Kata

 

 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd júl. 20, 2010 6:50 pm

Úgy kell kifizetni az üzemanyagmegtakarítást, hogy egy havi kfizetés ne legyen több 100.000 Ft-nál.A hátralévő hónapokban elszámolsz egyszerre 2-3 hónapot, ahogy kijön 100e alatt. Akkor nem adóköteles, nem kell adózni, jelenteni.

A kiküldetési rendelvényes gépkocsiköltségtérítést sem kell jelenteni a 08-on, ha az APEH norma APEH üzemanyagárral van kifizetve.

"Csak az kavar be, hogy van egy eset, speciál amikor a tag kap gk. költségtérítést - és nem kiküldetési rendelvény alapján - a cégtől. Ott be kell írni még nullásan is a 08-asba és még az M30-asba is. Mert én ezeknek nem értem a logikáját... "

Ezt hol olvastad? Honnan az info?

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 21, 2010 4:44 am

Szia Márti!

Köszi a választ, közben én is rájöttem, hogy teljesen logikus ami a cikkben van, tehát összevonok pár hónapot, de az egy hónapban történő kifizetés nem lehet több 100e-nél.

Amit idézőjlbe raktál: én is ezt keresgéltem, hogy hol volt ez leírva. Emlékszem, még egyszer előadáson mondták, hogy így kell, akkor én utána is olvastam, és megállapítottam, hogy valóban így. De most nem találom hol. 3 nap alatt most nagyon sok mindent meg kell még csinálnom, mert utána egy hétig szabin leszek, tehát nem biztos hogy van időm most ezt bogarászni. De mindenképp meg fogom nézni, mert mostmár engem is érdekel. Azt tudom, hogy akkor is szó volt róla, mikor lehetett ezt a költségtérítést kiküldetési rendelvény alapján is kifizetni a tagnak, Ha: nem ő volt a munkáltató, kiküldő. És abban az esetben, illetve bármely esetben a kiküldetési rendelvényest nem kell betenni a 08-ba. Nem zárom le a témát még, hogy lássam ez a kérdés még lóg, és ha sikerült megnéznem hol van leírva, írok.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 01, 2010 12:46 pm

Szia Márti!

Utána néztem a kérdésednek, honnan az info?

Nos, 2009-es év törvénymódosításairól szóló Adókonferencián Böröckynénél a jegyzeteimet elővettem. Újonnan került be 2009-be az Szja tv. 7§ (1) bek.be a az r) pont. A magyarázatokhoz az van feljegyezve, hogy: a jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni a kiküldetési rendelvény alapján elszámolt utazási költségtérítést az Apeh norma szerint, 2009-től tagnak sem, mert előtte a törvényben csak munkáltató által kifizetett szerepelt, a kifizető általni addig nem. Most pedig csupán a kiküldetési alapján tagnak fizetettet sem kell már szerepeltetni, de a "sima" ktg. térítést tagnak még mindig kell. A munkavállalónál eddig sem kellett figyelembe venni (vagyis beállítani sem kellett a 08-asba).

Szóval a lényege, hogy a tagnál csak akkor nem kell, ha kiküldetési rendelvény alapján az apeh norma szerint történik. Egyéb esetben kell.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. aug. 02, 2010 4:02 am

Köszönöm, szóval SZJA törvény. Én úgy tudtam, hogy csak a magasabb összegű kifizetést (amiből marad jövedelem) kell feltüntetni.

Ez így nálam is felvet egy kis problémát.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

fuvaros üzemanyag megtakarítása

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 02, 2010 6:03 am

Szia Márti!

Én mindezektől függetlenül azt javaslom, hogy kérdezz rá a Nálad illetékes Apehnál, hisz ahányan vannak, annyiféleképpen értelmezik a törvényt. Ugyanis erre én minden évben rákérdezek adókonferencián az előadótól, és azt mondja, igen a tagét be kell tenni minden esetben. De: mivel valóban az apeh norma szerint a bevétel=költség, vagyis a jövedelem nulla, teljesen értelmetlennek tartom a nulla jövedelem feltüntetését. Én a biztonság kedvéért mégis követekezeteses szerepeltetem, és mivel a 08-asban benne van, az M30-asra, az év végi szja bevallásba is beírom. Tehát szerintem Te is logikusan gondoltad azt, hogy csak amiből marad valamennyi jövedelem azt írod be. Ha esetleg beszélsz Apehossal, légyszi írd már meg, Neked ők mit mondtak.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég