Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ef és Mt pótlékai

Tb, munkaügy, bérterhek

Ef és Mt pótlékai

HozzászólásSzerző: Kalaj » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! 

Egyszerűsített foglalkoztatott - mzg. idénymunkásra  vonatkoznak-e az Mt műszakpótlékai és a rendkívüli munkavégzés pótléka? Ha folyamatosan kb 10-15 napon dolgoznak, kell munkaidőkeretet meghatározni? Mennyi lehet a heti max ledolgozott óra?

 

 

Kalaj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ef és Mt pótlékai

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. jún. 25, 2010 1:49 pm

Szia!

A kérdéseidre  válaszokat találsz, a hírlevélben :

http://www.ommf.gov.hu/index.php?akt_menu=172&hir_reszlet=252

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ef és Mt pótlékai

HozzászólásSzerző: Kalaj » csüt. júl. 01, 2010 4:44 am

Szia!

Köszi, hogy összeszedted, ezeket én is megtaláltam, most még egyszer nekifeküdtem neki így egyben, de még mindig értetlenül állok előtte.

Miért járna hétvégi munkavégzésért plusz pótlék az idénymunkásnak, akinek megengedi a tv a folyamatos munkavégzést? Miért járna műszakpótlék, ha egy-egy nap dolgozik, nincs is több heti munkarendje? Miért járna túlórapótlék, ha bejelentem a T1041E-n, hogy 11 órát fog dolgozni aznap és lehet, hogy soha nem jön többet, holott  2 havi munkaidőkeretben akarnák dolgoztatni a szezonban?

Tudom, a világ nem fekete-fehér, de ha már tvényileg elkülönítették a munkaviszonytól, miért nem különül el az MT-től egy az egyben?

Kalaj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ef és Mt pótlékai

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. júl. 01, 2010 4:53 am

Aki ezt az elkülönitést kitalálta le kéne cserélni egy segésmunkásra mert kb annyit is ér a tudás ranglétráján.....

Nem elkülöniteni kellett volna, hanem az MT hatálya alá vonni mindenestül... elvégre a dolgozó emberről szólna a  dolog.

Lassan az összes gazdasági törvény olyan mint a bolhapiac.... innen is egy kicsi onnan is egy kicsi, majdcsak összeáll a komplett ruházat egyszer... aztán rácsodálkozik valaki hogy izléstelen, nembaj majd kidobjuk és lesz másik .....

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ef és Mt pótlékai

HozzászólásSzerző: Kalaj » csüt. júl. 01, 2010 5:03 am

Oké, nem az MT-vel van baj, vonjuk alá, de precízen és értelmesen.

Alkalmi munkásra szükség van, csak a jogszabályok annyira szedett-vedettek, hogy ezt mi Magyarországon arra használtuk, hogy spóroljunk. Mert iszonyú drága a dolgozó és neki sem éri meg dolgozni. Ezzel van baj. 

 

Kalaj
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég