Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nullás BT. költségei

Tb, munkaügy, bérterhek

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: juzer » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv!

Szeretnék egy BT. alapítani amelyben én lennék a beltag és az ügyvezető is. Az lenne a kérdésem, hogy ameddig nem kezdem meg ténylegesen a tevékenységet (1-2hónap) milyen költségekkel kell számolnom?

Már olvastam itt több hozzászólásban, de még mindig nem világos, hogy akkor én lehetek-e ügyvezető min. járulék fizetési kötelezettség nélkül? (min.bér 30%-ánál kisebb összegért). Ugyanis még nincs egy forint bevétel sem szeretném "megkerülni" a járulék fizetést a min.bér után.

Előre is köszönöm! 

juzer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: kati1012 » hétf. márc. 26, 2007 7:01 pm

 

Ha nincs egyéb biztositási jogviszonyod, minimum a minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat, attól függetlenül, hogy nincs bevételed, attól a pillanattól kezdve mettől a bt-t bejegyezték. Számolnod kell az alapitási költségekkel is. /ügyvéd stb/ 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: juzer » hétf. márc. 26, 2007 7:11 pm

És ha nappali tagozatos hallgató vagyok úgy is ugyanaz a helyzet?
Volt valami hasonló írás itt a fórumon, hogy ügyvezető lehet valaki megbízói szerződés alapján ha nem járul hozzá a tevékenységhez (azon kívül hogy ügyvezető :) ).

Alapítási költségekkel tisztában vagyok. 

juzer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. márc. 26, 2007 7:43 pm

Szia!

Nappali tagozatos Bt beltagnak nincs előírva a minimálbér utáni fizetési kötelezettség. Neki csak a tételes EHO-t (jelenleg havi 1.950,- Ft) kell fizetni és a hallgatói jogviszonyát igazoltatni az oktatási intézménnyel. Ügyvezetni valóban lehet akármennyi pénzért, ez a tagok megállapodásának illetve a társasági szerződésben foglaltaknak a függvénye. Amennyiben a dijazásod havonta nem éri el a  mindenkori minimálbér 30%-át , jelenleg a 19.650,- Ft-ot, akkor nem keletkezik biztosítási jogviszonyod. Személyi jövedelemadón kívül csak 11 % EHOt kell fizetni a kérdéses összeg után.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » hétf. márc. 26, 2007 8:17 pm

A Bt-nél kell egy személyesen közreműködő tag. Ilyenkor legalább a minimálbér után fizetni kell, azonban mentességre jogosít a nappali tagozatos hallgatói jogviszony és a heti 36 órás munkaviszony. Legyen az üzletvezetésre jogosító tag olyan rokon, aki megfelel a feltételeknek!

Vagy indíts mindjárt kft.-vel!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nullás BT. költségei

HozzászólásSzerző: juzer » kedd márc. 27, 2007 9:48 am

Mert miben változna a helyzet ha Kft-ről lenne szó?
juzer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron