Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanfolyam bérügyintéző

Tb, munkaügy, bérterhek

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: modzso1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 

Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy hol érdemes elvégezni a bérügyintéző tanfolyamot. A neten ezeket találtam: Nexon, Penta, EFEB, Soter Line, Metodika.

 

Akinek van valamilyen pozitív tapasztalata az iskolákkal kapcsolatban kérem írja meg. Én a fősulin szereztem meg a mérlegképest nem jártam még ilyen oktatási központban.

Köszönöm,

Péter
modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: eoandi » hétf. máj. 03, 2010 5:57 am

Szia!

 

Én a Nexonhoz jártam más témában, de jó volt.

A TB-t és a bér-t meg a Metodikánál végeztem távoktatásban. Kaptam egy füzetet, azt kitöltve egyeztettünk a tanárral és a végén vizsgáztam. Ez akkor jó ha ebben a munkakörben dolgozol és mondjuk nincs sok időd iskolában ülni.

 

Andi

eoandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. máj. 03, 2010 6:38 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. máj. 03, 2010 6:38 am

Szia.

Ami lényeges, hogy mindenképpen olyan tanfolyamot válassz, amely OKJ-s bizonyítványt ad. A bérprogram készítő és forgalmazó cégek - mint a nexon - így ki is esnek. A kimondottan oktatással foglalkozó cégek - Metodika, Penta, EFEB stb. - tanfolyamai közül érdemes választani. Ha még nem dolgoztál bér ügyintézőként, inkább olyat válassz, ahová heti rendszerességgel be kell járni, mert távoktatással nehéz megismerni a szakmát.

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: modzso1 » hétf. máj. 03, 2010 8:08 am

Sziasztok,

 

Köszönöm szépen a segítséget. Még nem dolgoztam ilyen munkakörben, úgyhogy én is úgy terveztem olyat választok ahova rendszeresen be kell járni. Valószínűleg maradok a Metodikánál az MKOE is velük dolgozik.

 

Üdv,

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: eoandi » hétf. máj. 03, 2010 10:25 am

Szerinem a Nexon is ad OKJ-s végzettséget.
eoandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. máj. 03, 2010 10:30 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. máj. 03, 2010 10:30 am

Lehet, viszont főképp a saját programjuk használatára összpontosít. Itt viszont belép az "egy fenékkel két lovat..." probléma. Véleményem szerint előbb a szakmát érdemes megalapozni, egyszerre a kettő nem biztos, hogy célravezető. :-)
katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tanfolyam bérügyintéző

HozzászólásSzerző: holecs » szer. okt. 13, 2010 11:47 am

Szia!

Én a Pallas70-nél végzetem Budapesten idén januárban, - 7 hónapig minden szombaton- felsőfokú OKJ-s bér-tb szakelőadóként! Itt a Babér program a favorit, bár én nem vettem igénybe az ingyenes programoktatást, mert ebben kezdtem el még 2009-ben ismét dolgozni 5 év kihagyás után.

Tapasztalatom szerint (ami főként velem együtt végzett,szakmán kivülről jövő,  most gyakorló ügyintézőket illeti), aki nem dolgozott még ilyen munkakörben és kvázi nulláról indul, elég nehezen rázódik bele a sok új fogalom miatt. Nem javaslom kezdőnek ezt az iskolát. Igaz olyan tanárok vannak, akik szakmailag a csúson vannak, maguk is gyakorló törvényalkalmazók, pl.: Forgóné,  Gondos Kriszti Bp-i OEP , stb. E miatt nehezebben értik meg a "szakmán kivülről jöttek" - "- Nem értem!" -  című mondatait, hogy miért hangzanak el. Nekünk már nem kell magyarázni, mi a nem rendszeres, rendszeres jövedelem, nyugdíjjárulék, 1008, baleseti jegyzőkönyv, üzemi baleset, határozat stb. A munkajog oktatás és a vállalkozás gazdaságtan felületes és elnagyolt, sok nyitott kérdés marad.

Maga a program szuper, csak jót tudok róla mondani. Tündéri, szakmailag felkészült ügyfélszolgálattal. Nagyon gyors programkövetéssel. 

Remélem hozzá tudtam járulni:)

Üdv: Ancsa

 

holecs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég