Adófórum

Adózási és számviteli információk

Járulékkedvezmény?!

Tb, munkaügy, bérterhek

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Szakértők. 

Egyéni vállalkozó 2005.szept.1.napján alkalmazásba vett egy pályakezdőt,aki után  bértámogatást is kapott. 2005-ben élt a 7/2005 (II.8.)PM_FMM közös rendelkezése, miszerint 9 havi folyamatos foglalkoztatás után visszaigényelhető támogatásként az alkalmazott tb-járulékának,munkaadói j-nak,Eho-jának az 50 %-a 0611-en.(A bértám. és a járulék visszaig.nem zárja ki egymást, utánanéztem.) 

A kérdésem, melyben nem tudnak segiteni, hogy a teljes 6 hónapot visszaigényelhetem-e, mert 2 hónap átcsúszik 2006-ra (vagy ez egyáltalán nem számit?). A pályakezdő jelenleg is alkalmazásban áll, de ami zavaró számomra, hogy ez csak egy átmeneti rendelkezés volt, s csak 2005.október l-ig élt. (szept.1-től alkalmazott) Mind a hat hónapot visszaigényelhetem-e, mivel okt.1.előtt kezdtem foglalkoztatni?( A Start-kártyát csak a 6 hónap letelte után váltotta ki, a járulékkedv.miatt.)

 Bocs a hosszúranyúlt kérdésért, de rövidebben nem ment.

Előre is köszönöm a segitségeteket. Geriné 

 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » kedd okt. 03, 2006 8:15 pm

Megnéztem a rendeletet és a törvényt is. A támogatás kilenc hónapra igényelhető. A kedvezmény akkor nyílik meg, ha a személyt tartósan 9 hónapig foglalkoztatják. Én viszont úgy látom, hogy ez még mindig hatályban van. Mind a rendelet, mind a törvény. Így viszont nem látom okát, hogy a támogatás ne járjon.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: v.kissne@transdanubia.com » szer. okt. 04, 2006 10:23 am

Ha megkérhetlek, ird már le légy olyan kedves a hivatkozást pontosan, (melyik § (bek)), mert én úgy hiszem,hogy csak 2005.szeptember 30-ig volt hatályos az együttes rendelet.A visszaigénylési lehetőség okt.1.napjával nyilt meg, ezért gondolom, hogy a 2005.szept.1-től munkaviszonyban lévő pályakezdő után csak 1 hónapos visszaigénylési lehetőségem van. A 9 hónap az én értelmezésemben a kötelező, folyamatos foglalkoztatásra irányul, ami jogot ad a támogatásra. (+3 hónapos továbbfoglalkoztatás)

Már 2 hónapja várom a választ a PM-től hiába, az APEH nem tud segiteni, nem ismerik a rendeletet, az állásfoglalás kérésre a reagálásukat biztosan ismeritek... 

v.kissne@transdanubia.com
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: gerine » szer. okt. 04, 2006 10:26 am

Geriné vagyok, az előző válasz tőlem jön, de már nem első esetben valaki másnak a bejelentkezése alatt. Nem értem...
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: ADI71 » szer. okt. 04, 2006 11:26 am

Szia!

A tv hatálybalépését megelőzően pályakezdővel létesített jogviszonyokra olyan átmeneti szabályt állít a tv, mely szerint a létesítéskor hatályos jogszabályokat kell alkalmazni azzal, hogy a 3 hónapos továbbfoglalkoztatásra már a kedvezőbb mértékű járulékkedvezmény vehető figyelembe.

ADI71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Járulékkedvezmény?!

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. okt. 04, 2006 12:51 pm

Sem a rendelet sem a törvény nem szűnt meg. Átalakult ugyan, de ezek a rendelkezések hatályban maradtak. Vissza lehet igényelni a kedvezményt. Nem találtam ezzel ellentétes rendelkezést!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron