Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkáltató rendkívüli felmondása

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkáltató rendkívüli felmondása

HozzászólásSzerző: emzéperix » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy dolgozó olyan vétséget követett el, hogy a munkaviszonyát a mai nappal munkáltatói rendkívüli felmondással megszüntetnénk. Megbeszéltük, hogy ma bejön aláírni a papírokat.

Mivel nem jelent meg, telefonon felhívtuk, és közölte velünk, hogy ma elment az orvoshoz, és betegállományba vette.

A rendkívüli felmondással élhet a munkáltató, mivel tudomására jutott, hogy betegállományba vette az orvos. Teljesen egyértelmű, hogy amiatt ment el betegállományba, hogy ne tudjunk neki felmondani.

Teljesen tanácstalan vagyok. Aki tud, kérem segítsen. Köszönöm.

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Munkáltató rendkívüli felmondása

HozzászólásSzerző: soldosgyozoné1 » hétf. feb. 15, 2010 12:05 pm

A határozatlan idejű munkaviszonyt nem lehet megszüntetni rendes felmondásal a táppénz időtartama alatt

A közös megegyezésnek és a rendkivüli felmondásnak nem akadálya a táppénzes állomány ,pláne akkor ha azt szóban már közölték vele.

És miután utána ment el táppénzre akkor nyilván tudta hogy rendkivüli felmondással meg akarjátok szüntetni a munkaviszonyát.

Tehát ha a felmondás napja pl.mondjuk febr.15.és Ő elment táppénzre febr.15.-el akkor passziv táp

pénzre lesz jogosult 30.napig a munkaviszonyát meg lehet szüntetni emiatt .

soldosgyozoné1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkáltató rendkívüli felmondása

HozzászólásSzerző: emzéperix » hétf. feb. 15, 2010 12:21 pm

Köszönöm szépen.

Akkor amennyiben a mai nappal elkészítem a munkáltatói rendkívüli felmondását, a kiadandó igazolásokat, jó úgy ha postán tértisen feladom ? Mivel "beteg" és nem tud érte bejönni.

Ez esetben betegszabadsággal sem kell számolnom. Viszont amennyiben valóban "beteg", akkor nekem, mint munkáltatónak kell leadja a táppénzes papírját, mert gondolom nekem, mint utolsó foglalkoztatónak kell kiadnom a fogl. igazolást. Vagy elfogadják tőle az OEP-tömbös igazolásomat?

Azt megtehetem- e, hogy a munkabérét nem utalom át ma, mivel van nála költségekre előleg, és azzal még nem számolt el.

 

emzéperix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Munkáltató rendkívüli felmondása

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. feb. 15, 2010 3:28 pm

Szia!

Először is mivel munkáltatói rendíkvüli felmondásról van szó, ezt indokolni kell!!!!! Azaz február 15-vel kirugjátok de ezt le kell papírozni méghozzá igencsak jól! Ugyanis ezzel már mehet is a bíróságra (szoktak menni). S ha nem jó a papírod akkor keményen megjárhatjátok. Tapasztalatból beszélek, kirúgtam egy táppénzen lévő kismamát, mikor kiderült, hogy mit követett el még a táppénzes időszaka előtt. Pereskedünk már több mint egy éve. Nekem van igazam, mindent lepapíroztam, ennek ellenére pereskedünk. Az alkalmazott semmit el nem ismer, már ott tartunk, hogy zserinte ő nálunk semmilyen munkát nem végzett én csak fizettem neki a bérét. Jó mi?

Visszatérve a lényegre, írásban és tértivevényesen menjen ki neki a felmondás! Utána kimehetnek a papírjai is, ha rendben vannak. ha nem akkor be kell hivni elszámolni.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Munkáltató rendkívüli felmondása

HozzászólásSzerző: soldosgyozoné1 » kedd feb. 16, 2010 6:50 am

Igen a papirokat tértivevényesen ad fel a cimére.Az Mt szerint az utolsó munkában töltött napon el kell vele számolnod,tehát ami jár neki ki kell fizetned.

Ha Ő nem számolt el feléd akkor irásban hivd fel erre is a figyelmét,amennyiben leszámol akkor te is fizetsz neki.

A rendkivüli felmondást meg kell indokolni /irásban/  de gondolom ez már megtörtént.

Betegszabadság nem jár neki mert passziv táppénzről beszélünk.De neki értesiteni kell a munkáltatót

hogy mióta van táppénzen,vagy is ha táppénzt akar akkor a betegpapirt le kell adnia,vagy el kell postáznia a munkáltatónak.

Remélem tudtam segiteni

soldosgyozoné1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron