Adófórum

Adózási és számviteli információk

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

Tb, munkaügy, bérterhek

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: Szilvi831 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Be kell jelenteni a T1041-es nyomtatványon azt ha az egyik munkavállaló elvált és visszavette a lánykori nevét? (A házas neve úgy nézett ki hogy : XYné Piros Piroska és most újra csak Piros Piroska lett a hivatalos.)

Előre is köszönöm mindeniókinek a segítségét!

Üdv: Szilvi
Szilvi831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: olla » vas. jan. 31, 2010 9:55 pm

Szia,
szerintem nem kell, mivel az útmutató a változásbeelentést a jogviszonyban bekövetkezett változáshoz köti, nem pedig a személyi adat változáshoz.  De felhívhatod a 189 ügyfélszolgálatot,, mit tanácsolnak.
olla
VÁLTOZÁS BEJELENTÉSE

-Amennyiben egy már korábban létrejött és bejelentett jogviszonyban változás következik be, akkor kell a "V" kódot választani.
Ekkor a kitöltött adatok a kötelezõen megadandó hatálydátum idõpontjától megváltoznak az adatbázisban. (Pl. ezt a típust kell választani abban az esetben is, ha egyszerre több biztosítási jogviszonyban áll a biztosított ugyanazon munkáltatóval, kifizetõvel, és valamelyik jogviszonyának megszûnését kívánják bejelenteni, vagy pl. megváltozik a heti munkaórák szám
olla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 01, 2010 8:41 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 01, 2010 8:41 am

Szia. Megerősítem az előttem szólót, a jogviszonyban bekövetkezett változás(ok) esetében kell a T1041 jelentésből változásjelentést küldeni, ez pedig személyhez kötődő változás. A névváltozást majd a NYENYI-n kell jelenteni, ahol meg kell adni az előző neveket is. 
katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 01, 2010 10:07 am

Nem csak a nyenyi-n kell közölni az előző nevet,( a nyenyi már nem lesz 2o1o-ről) hanem a 1008 bevallási nyomtatványon is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 01, 2010 11:21 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 01, 2010 11:21 am

Szia.

Bocs, igazad van, a 08-as bevallásra is jó felhívni a figyelmet. :-) Viszont ha az idei évről jövőre már nem is lesz NYENYI, 2009-ről az idén sajnos még össze kell állítani, és ha a bérprogram nem kezeli historikusan a neveket, akkor sajnos oda kell figyelni, kinél volt névváltozás. 2008-ban volt egy ilyenem, akinek 2009. év elején változott meg a neve, és amikor összeraktam a 2008.évi NYENYI-t, megkérdeztem, kell-e jelentenem a névváltozást, akkor is, ha az a bevallás évét -2008-at - nem érintette. Azt mondták a nyilvántartási osztályon, hogy igen, akkor is kell jelenteni, ha a bevallás évét követően változott a név. Kicsit fura volt, de így kérték, hát így jelentettem.

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » hétf. feb. 01, 2010 4:10 pm

Szia  Olla Szerintem csak a 10T34 es lapot kell kitöltenie és mellékelni a  jogerős végzés másolatát, és csak az adoazonositó kártyát kapsz másikat, hivatalból javitják a nevet, nekem is igy volt tavaly.Levélben küldtem el és küldtek másikat. De cserélni kell a TAJ kártyát is az OEP-nél az igaz a számot nem változtassák meg, de a mostani névre lesz kiállitva.  Üdv Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Válás miatti névváltozás bejelentése!???

HozzászólásSzerző: ticus » hétf. feb. 08, 2010 9:18 pm

Ha kicserélteti a személyi igazolványt, adókártyát, TAJ-kártyát, akkor automatikusan át lesz írva a neve APEH-nál, TB-nél. Én 2 éve csináltam végig, mindenhol (még az ügyfélkapun is) automatikusan átírták. Csak a NYENYI-nél lehet érdekes beírni az előző nevet.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron