Szia !
A béremeleléssel kapcsolatbana a helyzet hogy a munkálató joga és Ő dönt afelől hogy kinek mennyit emel. Persze hozzá kell tenni nem mondható logikus lépésnek hogy azonos munkakörben dolgozók között nagyfoku emelés eltéréssel bérfezsülséget keletkeztet, mert ennek az a vége hogy ront a munkahelyi légkörön..esteleges nézetletérések oka ebben keresendő.
Nem tudni a cégnek van e belső szabáloyzása a béremelés végrehajtására.. (kollektiv szerződés) mert létezik olyan belső szabályozás.. hogy a GYED-en, GYES-en távollévől részére is odaadják az átlagos fejlesztés összsgeét éppen amiatt hogy ne szakadjanak le a többi dolgozótól mig távol van. Mi anno ezt alkalmaztuk., a GYED, GYES-en lévők is megkapták az átlagos emelést, mig differenciált ememlést már nem.
Reklamálni lehet.. lehet hogy célt érsz vele, de az is lehet hogy elutasitanak a gazdasági válságra indoklással.Az is előfordulhat hogy az a kolleganő akivel együtt kezdtél neki azóta kibővitették más részfeladatok végzésével a munkakörét.
Az hogy lehet e kft . bt tagja nem tilthatja meg,, il legfeljebb neked bejelentési kötelezettséged van, de ha itt nem keletkezoik további jogviszonyod akkor azt sem kell megtenni.
az MT-ből:
108. § (1) Ha a munkavállaló a munkaviszonyának fennállása alatt további munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít, köteles azt a munkáltatójának bejelenteni.
(2) A munkáltató - eltérő megállapodás hiányában - a jogviszony létesítését akkor tilthatja meg, illetve a munkavállalót a jogviszony megszüntetésére akkor kötelezheti, ha a további jogviszony a 3. § (5) bekezdésébe ütközik.
3 § (5) bek:
5) A munkavállaló a munkaviszony fennállása alatt - kivéve, ha erre jogszabály feljogosítja - nem tanúsíthat olyan magatartást, amellyel munkáltatója jogos gazdasági érdekeit veszélyeztetné.
Nos nem hiszem hogy itt a cég gazdasági érdekének veszélyeztetéséről lenne szó :-)
Üdv:hvanna