Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyenyi interneten?

Tb, munkaügy, bérterhek

Nyenyi interneten?

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék,hogy érdemes-e az elektronikus bevallást vállasztani és beadni a "Bejelentő lap"-ot ? Tegnap olvastam a nyugdíjbiztosító honlapján, hogy a nyenyi-t lehet interneten küldeni.

Kovácsné Zsuzsa 

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyenyi interneten?

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. feb. 21, 2007 9:43 am

Kedves Zsuzsa!

Ugyanúgy működik, mint az elektronikus adóbevallásoknál, vagyis be kell küldeni (mindenképpen a nyenyi-határidő előtt 30 nappal, mert addig tart a visszaigazolás) a Bejelentő lapot postán a meghatalmazási aláírással. A meghatalmazottnak rendelkeznie kell ügyfélkapus regisztrációval. A honlapon nincs meg a postacím, mindenki telefonál, én is. Cím, ha Bp. és Pest megye: Fővárosi és Pest megyei Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság Nyilvántartási Osztálya 1430 Budapest, Pf.: 38. El kell dönteni, hogy ez az apeh mintájára történő bejelentkezés és az elektronikus bevallás egyszerűbb-e, mint sorbaállni, flopizgatni... Előnyére szólhat, hogy az esetleges javítgatásokat is és a 2007-es év utánni nyenyit is már minden további nélkül lehet elektronikusan küldeni.

Üdv.: Margit

Én 02.09-én postáztam, nem jött még semmi.

 

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyenyi interneten?

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. feb. 21, 2007 10:26 am

Szia Margit

Azt szeretném megkérdezni,hogy a meghatalmazási aláírás pontosan mit jelent? Az is megtalálható a bejelentő lapon vagy külön kell kitölteni egy meghatalmazást?

Kovácsné Zsuzsa

 

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyenyi interneten?

HozzászólásSzerző: schavi » szer. feb. 21, 2007 10:34 am

Egy "Bejelentő lap" nevű nyomtatványt kell kitölteni, amin szerepelnek a nyilvántartásra kötelezett adatai és a megbízást, képviseletet ellátó személy adatai is. A lap alján pedig két aláírásnak van hely: a meghatalmazónak és a meghatalmazottnak.

Bővebben:

Tájékoztató: http://www.onyf.hu/index.php?doc_id=1979

Bejelentő lap: http://www.onyf.hu/picker.php?id=bronernprezfwwtasotr 

schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég