Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakmunkástanuló gyakorlata

Tb, munkaügy, bérterhek

Szakmunkástanuló gyakorlata

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Nemrégiben nyitottunk egy élelmiszer-boltot, és most jelentkezett egy szakmunkástanuló (bolti eladó) fiatalember, hogy szeretne hozzánk bejelentkezni szakmai gyakorlatra. Azt kérném Tőletek, hogy írjátok már meg nekem, milyen teendőim vannak ezzel kapcsolatban, mert semmit sem tudok. Egyáltalán fogadhat-e bárki szakmai gyakorlatra tanulót, mit fizetek neki, ennek jogcíme, járulékai, stb. Szóval mindent.... Előre is nagyon szépen köszönöm. Üdv. Nóra

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szakmunkástanuló gyakorlata

HozzászólásSzerző: humanquest » pén. szept. 18, 2009 2:08 am

Szia!

Nem akarlak elkedvetleníteni, de nem olyan egyszerű a dolog, mint egy sima munkavállalóval. Egy sor feltételnek kell megfelelnetek, szerződést (együttműködési megállapodást) kell kötnötök a szakképző iskolával, teljesítés igazolást kell adnotok, rendelkeznetek kell a területileg illetékes kamarának az engedélyével, hogy szakmai gyakorlatot tarthattok a telephelyen (üzletben), stb... Ez a fórum nem nyújt arra lehetőséget arra, hogy e témát teljes terjedelmébe ki lehessen tárgyalni, ezért a teljesség igénye nélkül néhány törvényt felsorolok, ami ide tartozhat, a szakmai gyakorlat megszervezésére, lebonyolítására, a díjazásra, a szakképzési hozzájárulásra, illetve a munkavégzés feltételeire vonatkozik :)

1993. évi LXXVI tv. a szakképzésről, 1993. évi LXXIX. tv. a közoktatásról, 2003. évi tv. LXXXVI. tv. a szakképzési hozzájárulásról, 1992. évi XXII. tv. A Munka törvénykönyve, stb.

Üdv: humanquest

 

humanquest
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Szakmunkástanuló gyakorlata

HozzászólásSzerző: gerine » pén. szept. 18, 2009 2:57 pm

Szia kedves humanqest. Nagyon köszönöm a választodat. Gondoltam, hogy nem egyszerü, de ilyen nehézségi fokkal nem gondoltam, nagyon jó, hogy megkérdeztem. Jobb ha ezeket a dolgokat tapasztalattal rendelkező helyeknek hagyjuk, és nem is vágunk bele. Majd pár év mulva.... Mégegyszer Nagyon köszönöm a segítségedet. Üdv. Nóra
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szakmunkástanuló gyakorlata

HozzászólásSzerző: humanquest » pén. szept. 18, 2009 3:20 pm

Szia Nóri!

Nagyon szívesen segítettem, és örülök, hogy teljesen egyetértünk ez ügyben, bár azért nem írtam így le a véleményemet, mert azért nagyon nagy gáznak érzem, hogy míg szakképzett dolgozó hiánnyal küzdünk, addig olyan irreális követelménnyekkel találkozunk, ami egy kisebb cégtől sokkal több energiát és befektetést kíván, mint egy nagy vállalkozástól. A "multik" egyrészt abban a reményben vágnak bele, mert szakember gondjaikat akarják enyhíteni, másrészt így valamelyest csökkenthetik a szakképzési hozzájárulásukat. Én úgy tudom, hogy tavasszal elég nagy felzúdulás volt az erre vonatkozó törvények változása miatt, és nagyon sok erre a feladatra specializálódott cég már ősztől nem kötött újabb szerződéseket. Hát ez van, csak nem tudom ki fog kenyeret sütni?

Üdv:humanquest

humanquest
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Szakmunkástanuló gyakorlata

HozzászólásSzerző: gerine » szomb. szept. 19, 2009 6:29 am

Szia humanqest. Igen, igazad van, és valahol én is reménykedtem, hogy ha ez a fiatalember nálam szerez szakmai gyakorlatot, talán számíthatok rá a későbbiek folyamán. Valahogy mindig azt érzem, hogy hátráltatva vagyunk. Mégegyszer köszönöm Neked. Üdv. Nóra
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég