Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V. jövedelme

Tb, munkaügy, bérterhek

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: nmrozika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Rokkantnyugdíjas EV
Beküldte: szedlacsek, 10:26, 07/21/09
Szigorodik a rokkantnyugdíjasok jövedelemszerzési lehetősége: Mi van az a rokkantnyugdíjas ev-val, aki még nincs 62 éves, vállalkozói kivétet nem számol el, de a vállalkozása több millió nyereséggel zár minden évben? Az ő jövedelmét hogyan kell megállapítani?
A fenti már megválaszolt kérdés kapcsán jutott eszembe:
nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 25, 2009 11:05 am

Ez most mi akar lenni?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd aug. 25, 2009 11:18 am

Nem nyugdíjas vállalkozónál, de olyannál, akinek a kivétje csak a minimálbér volt de a vállalkozási nyeresége szintén több millió (osztalék alap egyéb kedvezmények miatt nem volt).. nem tudtam eldönteni, hogy mikor hova milyen jövedelmet "igazoljak". Végül kértünk az APEH-tól jövedelemigazolást (főiskolás gyerek ösztöndíj igényléséhez címmel).

Csak az ÖSSZEVONANDÓ jövedelmét (kivét) igazolták le jövedelemként, a 16-os vállalkozói jövedelemadó alapot nem. (Szerintem az osztalékot igazolták volna)

Az igazoláson SZJA kötelezettségnél az összevonandók utáni SZJA és a 16%-os váll. SZJA is szerepel, valamint a különadó is.

Esetleg meg lehet próbálni kérni egy igazolást (persze csak a lezárt évről adnak).

Rozi

 

 

 

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd aug. 25, 2009 11:21 am

Bocsi, csak közben ügyfeleket szolgálok ki, nem tudtam befejezni.

Azt sem tudom, lezárt kérdéshez lehet-e még hozzászólni, ezért írtam így. Csak segíteni kartam!

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 25, 2009 11:24 am

Nyugodtan hozzászólhatsz lezárt kérdéshez is.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 25, 2009 11:28 am

Lezárt évessel sokra megyek, amikor idén július 01-től kellene alkalmazni.... ÉS csak osztalékági jövedelem várható, amit február előtt nem tudok megállapítani...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: nmrozika » kedd aug. 25, 2009 11:34 am

Persze, de "iránymutatásnak" jó lehet. Ha tavaly is hasonlóan alakult a "jövedelme" (kivét nem volt, csak váll.jöv, esetleg osztalék jöv, nyugdíj...kapsz egy papirt, hogy mi a gyakorlat. lyen esetben mi a jövedelem.
nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 25, 2009 11:36 am

Nem sokra megyek akkor sem vele.... Ez a szigorítás most jött be... és az idei tényszámok játszanak... Amiről egyelőre senkinek sincs lila gőze sem...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd aug. 25, 2009 7:30 pm

Sziasztok!

Érdekes kérdés, megakadt rajta a szemem. Az előzmény is érdekes. :) Bizonyára megoldódott az eredeti kérdés, azért lett lezárva...:(

Azért engedjetek meg egy egyelőre laikus véleményt: Ugyan honnan fogja megtudni a nyufig, hogy az év végén a bevallásba beírt xmilka osztalékjövedelem az első, vagy a második félév eredménye? Nem tudok róla, hogy bármely okból bárkivel is meg kellene osztani ezt az információt azon kívül persze, hogy év közben az ev előleget fizetett, és ezt az 53-asban majd közölni is fogja, negyedévenként.

Ezen kívül még az jutott az eszembe, hogy ha a sima nyugdíjasnak, vagyis előnyugdíjasnak (korhatár alatti) elegendő a járulékalapnak tekintendő vállalkozói kivétjének összegben a határ alatt maradnia, akkor a rokkantnyugdíjasnak miért nem? Igaz, hogy még tavasszal kérdeztem rá a nyugdíjas ügyintézőnél, hogy milyen jövedelemkorlátra kell figyelnünk, de a vállalkozói jövedelmet illetve az azután fennmaradó osztalékjövedelmet egyértelműen nem sorolta ide. JÓ, ok, még akkor.

Olvastam futólag jelentési kötelezettségről az apehtól a nyufig felé, ezzel már év közben kiszűrik azokat, akiknek a nyugdíját szüneteltetni kell.

Mondom mindezt valóban szinte teljesen laikusan, hiszen úgy komolyabban egyetlen törvényi sort sem olvastam hozzá.

De igazán....ha az apehnek tényleg gőze sincs hozzá, a nyufig azért csak meg tudja mondani, hogy per pillanat a rokkantnyugdíjas nyugdíját milyen adatszolgáltatás alapján fogja befagyasztani!!!???

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. aug. 26, 2009 10:51 am

Sziasztok!

Megkérdeztem: Azt nézik a jogosultság megállapításánál, illetve felülfizsgálatánál, hogy hat hónapon keresztül "folyamatosan" meghaladja-e az előírt határt a rokkantnyugdíjas keresete. Nem osztanak-szoroznak, azt nézik, hgoy folyamatosan meghaladja-e, tehát mind a hat hónapban meg kell haladnia a határt ahoz, hogy hozzányúljanak. Ha egy hónapban meghaladja, az még nem folyamatos.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron