Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V. jövedelme

Tb, munkaügy, bérterhek

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. aug. 26, 2009 10:56 am

Vagyis fogalmuk nincs nekik sem, hogy mit csináljanak... Tehát ha pl. februárban  lesz 10millió, az nemérdekli őket?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. aug. 26, 2009 10:58 am

Rozi! Ha már nem szeretnél a kérdéssel foglalkozni, akkor egyszerűen csak az egyik saját válaszodhoz tégy egy pipát, és fogadd el a válaszokat. Talán így a legkorrektebb, senki nem várja el tőled, hogy a saját pontjaidat osztogasd egy "idegen" kérdés kapcsán.

Szedlacsek! Elnézést kérek a szúrkálós megjegyzésért. Megkérleg, hogy véleményezd az ajánlatomat, hiszen igazán szép volt Rozitól, hogy akár ilyen módon is, de megpróbált segíteni.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. aug. 26, 2009 11:00 am

Egyetértek veled....

 

És nem veszem szurkapiszkának... :)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. aug. 26, 2009 11:05 am

Nem bizony! Az nem érdekli őket. És elég határozottnak tűnt az ügyintéző, magam előtt láttam a tágra nyílt villogó szemeit, hogy miért is nem vagyok én képes ezt felfogni. Pedig hát tényleg hihetetlen.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

E.V. jövedelme

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. aug. 26, 2009 12:07 pm

Sziasztok!

Nem igazán látszik a "kérdés feltevésnél", de szedlacsek bemásolt kérdése után azt írtam... FENTIEK ALAPJÁN JUTOTT ESZEMBE...Nem igazán a már lezárt kérdéshez szerettem volna hozzászólni, hanem az érdekelt volna, hogy mi az E.V. JÖVEDELME?. Ezzel nem voltam/vagyok tisztában olyan esetben amikor nincs, vagy alig van kivét, de nyereség van bőven. Ezért írtam, hogy kértünk jöv.igazolást az APEH-tól és kaptunk olyan "választ", hogy a nyereség (vállalkozói jövedelem) nem "személyes jövedelem". (a 16-os váll. SZJA-t és a különadót viszont feltüntették a "személyes jövedelemet" terhelő adóként)

Ez alapján gondoltam, hogy esetleg, ha egy nyugdíjas vállalkozónak a kérdéses időszakban (6 hónapig, folyamatosan stb...) nincs kivétje, akkor jövedelme sincs. (A kivét időpontját a könyveléssel tudja igazolni, ill. az adott negyedévre az adóelőleg bevallásával/befizetésével.) Mivel az én vállalkozómnak osztaléka nem volt a nyereség ellenére sem (kedvezmények miatt), így nem tudom azt leigazolták volna-e. Da ha az jövedelemnek számít, akkor szerintem vagy az utolsó hónap jövedelme, mert évvégén valljuk, előleget sem fizetünk az osztalék után évközben, vagy esetleg visszaosztják majd hónapokra?! ....JUTOTT ESZEMBE, JUTOTTAM ERRE az álláspontra....és izgatottan várom milyen álláspontra jut a Nyugdíjbiztosító?!

Mostmár tudom, hogy lezárt kérdéshez is hozzá lehet szólni, nem kell újra felhozni.

Egy kis pontot mindenki megérdemel, aki elolvasta és vette a fáradtságot, hogy így vagy úgy, de elmondja a véleményét. Minden szépet és jót mindenkinek! Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég

cron