Adófórum

Adózási és számviteli információk

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

Tb, munkaügy, bérterhek

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: R.Rita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Heti 36 órás munkaviszony mellett megbízási díjat fizetnénk a magánszemélynek. Hozza az igazolást az EHO-ról és nyilatkoztatom, hogy milyen adóelőleg levonást (90-10) választ. Eléri a megbízási díj a minimálbér 30%-át. Be kell jegyeznem a TB kiskönyvbe és ki kell adnom neki munkáltatói igazolást a biztosított nyilvántartásba vételéről a Tbj. 46 par (1) bekezdés alapján? Nem vonok Tőle MVJ, 2% eg. bizt. járulékot és nem fizetek utána MAJ, EHO. Nem illeti meg adójóváírás és 36% adóelőleget vonok Tőle. A 09T1041-en bejelentem. Figyeljek még valamire?

Köszi, Rita

R.Rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd aug. 18, 2009 4:56 am

A kiskönyvébe nem kell beírnod. Az a munkáltatójánál van. Munkáltatói igazolást sem muszáj adnod, mivel a megbízás nem munkaviszony. Majd év végén NYENYI-n jelented. És természetesen a 0908M-n is. Az szja és járulék alapja a 90 %. Szakképzésit is ezután fizetsz.

Egyébként jól gondolod.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd aug. 18, 2009 6:25 am

Szia!  Ha esetleg arról is nyilatkozott, hogy az éves összes jövedelme (ezt is beleértve) nem fogja elérni az 1.900 eFt-ot, akkor 18% SZJA-val lehet számolni.

Az előttem szólót nem akarom ismételni (az önálló tevékenység megbízási szerződés esetére), de talán még annyi, hogy valóban nem azokat az igazolásokat kell adnod, amit a munkaviszonyosoknak kell a leszámolás esetén,  - de igen adnod kell neki az un. járulékigazolást és a majd adóbevallásához szükséges igazolást/elszámolást. Amiket alá is ír, hogy átvette.      

A figyeljék még valamire dologgal kapcsolatban:  talán arra, hogy az a valami, amivel ez a személy megbízásos önálló tevékenységet végzőként kerül megbízásra, az valóban végeztethető-e ilyen önálló tev. megbízási szerződéssel... (Ptk-s egy ügy ellátása, nem fizikai munka).

       Továbbá, azt írod, hogy megbízási díjat fizetnénk magánszemélynek, de nem írod, hogy ez önálló tevékenység, vagy nem önálló tevékenység (pld-ul választott tisztségviselő..,stb.) keretében történő kifizetés lenne-e, mert ha pld-ul nem önálló tevékenységre tekintettel, ott nem lehet se 10%-os, se más megjelölt költséghányadot figyelembe venni.

Üdv.

 

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: R.Rita » szer. aug. 19, 2009 4:38 am

Sziasztok!

Mint szakértőt bízzuk meg és ez szerintem önálló tevékenység. Végül is a Tbj. 46 par. (1) bekezdésében foglaltak szerinti igazolást azért nem kell kiadnom, mert nem a foglalkoztatója vagyok? De az vagyok nem, mert biztosítási jogviszonya keletkezik nálam? A TB kiskönyv OK, hogy a munkáltatójánál van, de ez is biztosítási jogviszony neki akkor oda miért nem kell beírni? Vagy rosszul gondolom már a fogalmakat?

Köszi az eddigi válaszokat még én is elmélkedem rajta.

Üdv.

R.Rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: R.Rita » pén. szept. 04, 2009 2:37 am

Sziasztok!

 Elnézést csak eddig nem tudtam ezzel foglalkozni! Mit szóltok, nagy baki, ha mégis kitöltök neki és bejegyzek a kiskönyvbe?

R.Rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: nzs1978 » hétf. feb. 15, 2010 6:47 pm

sziasztok,

 6%-os egészségbiztosítási járulékot ugye nem kell fizetnie annak akinek a megbízási jogviszonya mellett rendelkezik heti 36órás jogviszonnyal?

Köszi előre is, N

nzs1978
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

heti 36 órás mv. mellett megbízási jogviszony

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd feb. 16, 2010 6:49 am

Csak a 2 % pénzbeli term.b. járulékot nem kell megfizetnie. A 4 % természetbenit igen. De ehhez is kell igazolás a 36 órás munkahelyről.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron