Adófórum

Adózási és számviteli információk

főállás mellett TB alap

Tb, munkaügy, bérterhek

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Eszembe jutott valami, és a víz kivert tőle. Ha főállás mellett van valakinek még részmunkaidős állása másik munkahelyen, és már a főállás eleve több a havi 143 ezernél, akkor a mellékállásban a pici jövedelmet ugye nem a magasabb (29% Tb járulék, 3% maj) százalékkal kell számolni?

Köszönöm, Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: szat-ing » pén. aug. 07, 2009 11:58 am

Szia!

Én is elgondolkodtam rajta, de arra jutottam, hogy ha az apeh tájékoztató szerint ugyanannál a kifizetőnél van 3 megbízási jogviszony, és külön-külön kell elbírálni, és mindegyiknél újra indul, akkor miért kellene egy másik kifizetőnél figyelembe venni?

sztem nem kell összevonni a kettőt, de én is várom hogy a többiek  hogyan csinálták

szat-ing
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. aug. 07, 2009 12:07 pm

Szia!

Számomra már ez is megnyugtató amit írsz. Mert ha az apeh tájékoztató szerint (én nem láttam sajnos) egy kifizetőnél külön kell elbírálni, akkor tutti, hogy egy másik kifizetőnél is. De hátha ír még valaki más is, jó lenne.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. aug. 07, 2009 12:10 pm

Szerintem előbb utóbb valami okosat majd kitalálnak rá. Én avval vagyok gondban, hogy megbízási díjnál ha 1 hónapra számolom, vagy ha negyedévente van az elszámolás akkor 1 hónapnál 143e alatt van, de negyedévesnél fölötte van a kifizetett összeg (ugyanannál a megbízásnál). Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 12:16 pm

Számold el havonta, még ha nem is fizeted ki. Akkor biztos nem tudnak belekötni... De a szerződést mindenképp módosítsátok. Párezer forint is megér ennyit.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: zolnailajosne » pén. aug. 07, 2009 1:44 pm

Többes jogviszony esetén külön-külön kell elbírálni a kötelezettségeket.Így szerintem a mellék állásból kapott jövedelem után 26%-ot kell fizetni.
zolnailajosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. aug. 07, 2009 5:51 pm

Szia Kata!  Szerintem is egy-egy kifizető/munkáltató csak a saját maga által fizetett juttatést tudja minősíteni, tehát egy másikét már semmi képpen. Ráaadásul - a társasvállalkozót terhelő vállalkozói járulékon kívül - azok a járulékok, amik csökkentek, azok az adott kifizetőnél/munkáltatónál járulékot költséget jelentenek.

  Igazán furcsa lenne, ha nekem mint munkáltatónak esetleg azért kellene magasabb járulékot fizetnem, mert az általam foglalkoztatott munkavállaló máshol is dolgozik, vagy máshonnan is van rendszeres jövedelme.

A főállásában 143 eFt után a csökkentett járulék, a felette lévő részre a régi.  A másik munkahelyén, ahol eleve 143 eft alatt van a jövedelme, ott az a másik munkáltató a teljes összeg összegre a már a kedvezményeset fogja megfizetni.

Akinek a megbízásossal van gondja, vagy nem látta az APEH portálon a """tájékoztatót"""

A 2009. július 1-jétől hatályos járulékmértékekkel kapcsolatos tájékoztató2009.06.24. 

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

főállás mellett TB alap

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. aug. 09, 2009 2:19 pm

Köszönöm szépen Mindenkinek a választ! Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron