Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jelentléti ív, de hogyan?

Tb, munkaügy, bérterhek

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 2:49 pm

Attól még lazán társtettesek vagytok okirat hamisításban.... Régen rossz, ha valaki önmagáról állítja, hogy "nagynevű"....

 

Ha én ügyfél lennék, visítva menekülnék tőletek....

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 2:52 pm

Egyébként nem veszed észre, hogy a főnököd a te bőrödet viszi a vásárra, ha csak szóban utasít erre a bűncselekményre?

 

Biztos, hogy jó helyen dolgozol?

 

ps. Volt nekem olyan ügyem, hogy az ügyvezető mérleget - készletleltárt! - hamisított, semmi közöm nem volt hozzá, de alig bírtam kimosni magam az ügyből...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. aug. 07, 2009 3:28 pm

 

 Szedlacsek által emlegetett "ügy kapcsán irom le a saját tapasztalatom. Nálunk is volt ügy. A gazd.ig-t egy jóalkarója feljelentette,  és vizsgálatot kezdeményeztek, amit  továbbadnak az ügyészségnek. Az egyik vád: mérleghamisitás:  a feljelentő szerint évek óta fiktiv leltást készitett a cég.Persze  semmi nem volt igaz. Az állitás volt a hamis..

Meghallgattak a katonai ügyészségen, nem kivánom senkinek az a 6 órát, felfegyverkeztem miden előző ellenőrzés jegyzőkönyvével  melyek  a leltározásban semmi kiventivalót nem találtak. Nem kedvesek ilyen helyen, és még azt is megkérdőjelezik ami annyira nyilvánvaló hogy ordit... és lekisérnek és felikésrnek mint egy bünözőt.. Állati rossz érzés. Ejtették a vádat.. de sok álmatlan éjszakám volt előtte.

Ennek a szakmának arról kellene szólnia hogy az el -el tévelygőket a helyes utra kell terelni, a könyvelgetés, számfejtés beszámolás, bevallás stb  sok -sok munkamellett, de ha már a terelgető  juhász is  elkóborol és csuszós   talajon evickél az régen rossz .

Gondolkozz el... miért viszed a bőröd a vásárra... 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. aug. 07, 2009 4:00 pm

Ja.. ahol engem kihallgattak - szerencsére csak tanúként - nagy betűkkel volt kiírva a falra, hogy "A SIKERES VÁLLALKOZÓT A BÖRTÖNTŐL CSAK A BIZONYÍTÉK VÁLASZTJA EL!"

 

Ezt láttam két órán keresztül, amíg faggattak.... :(

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: FKatalin1 » vas. aug. 09, 2009 6:41 am

Szedlacsek nem mi állítjuk, hogy irodánk nagynevű. Hanem az ügyfelek akik oda szeretnének hozzánk jönni könyveltetni, azok mondják, hogy sok jót hallottak már az irodánkról. Nem kell kiforgatni azt amit a másik ír. Csak meg osztottam veletek, hogy nekünk is adódnak olyan dolgok amiket meg kell csinálni. Nem kiosztást vártam tőled. Ha te ügyfél lennél visítva menekülnél tőlünk ez is milyen hozzá szóllás, ha valakinek jelenléti ívet csinálunk az még nem azt jelenti, hogy nem értünk a szakmához. Tisztában vagyok vele, hogy nem nekünk kellene a jelenléti ívet vezetni, de mind a munkavállaló is társtet (te szavaddal élve) mivel ő aláírja a jelenléti ívet, illetve a munkavállaló sem vallja be az apehnak, hogy nem annyival van bejelentve, mint amennyit kézhez kap. 100 %-ban biztos vagyok abban is hogy te sem mindent törvényes keretek közt csinálsz, annyival vagy bejelentve mint amennyit kézhez kapsz, aláírod azt a bérjegyzéket ami nem valós adatot tartalmaz, akkor te is okiratot hamisítasz?
FKatalin1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 09, 2009 8:36 am

Majd ha a helyesírás legelemibb szabályaival tisztában leszel, akkor kezdjél gyanúsítgatni, a jelenleginél kicsit szerényebb orcával. Addig is további kellemes okirat-hamisítgatást!

 

 

És ezer bocsánat, hogy figyelmeztetünk arra, hogy ezzel a folytatólagosan, (különösen) nagy értékre elkövetett bűncselekmény-sorozattal nagyon is rosszul járhattok.Ahol legkevésbé majd a munkavállalókat fogják elmarasztalni, ellentétben az értelmi szerzőkkel , technikai megvalósítókkal és felbujtókkal. Majd ezt követően dicsekedjetek a "nagy nevetekkel".

 

Köszike!  :)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 09, 2009 8:40 am

Ja, és még annyit a "nagy névhez", hogy a környékünkön is van egy ilyen csapat, aki ezt híreszteli magáról. APEH-revizor egy kicsit becsiccsentve mesélte röhögve róluk, hogy nem egy ügyfelüket milliókkal, százezrekkel vágják át, hozzá nem értés okán.

 

Vannak is olyan ügyfeleim, akik tőlük jöttek. Alig bírom helyrehozni a korábbi hibáikat. (Ezzel nem mondom, hogy én nem hibázom, de annyit biztos nem, mint amiket a "nagy nevűektől" látok.)

 

Úgyhogy ezzel a dicsekvéssel csak csínján. Nem az ügyfelek száma a munkánk minősítésének az első számú  fokmérője. 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: bartane76 » hétf. aug. 10, 2009 2:57 am

Sziasztok!

Már sajnálom, hogy feltettem ezt a kérdést! Úristen! Ti itt osztjátok ám egymást!

Én eddig még sose olvastam ilyesmit ezen a fórumon!!! Szerencsére!

Elnézést a kérdésért mégegyszer!

Sajna nem sokat aludtam éjszaka, muszály megoldanom amit a főnököm kér. De még nem tudom hogyan tegyem úgy, hogy ne hagyjak magam után bizonyítékot magamra nézve.

Ha látnátok, hogy az elődeim mit műveltek ennél a cégnél, égne állna a hajatok!

3 hónapja vagyok itt, de gőzöm nincs mikorra érem utol magam. A munkaügyi részét lassan rendbeteszem, de a többi!

Persze felmerül a kérdés - jogosan -, hogy miért csinálom? Hát pénzért.

Egész szép összegre bejelentenek, de annak a háromszorosát kapom kézhez. Sajna ez van.

 

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 10, 2009 6:02 am

Bocs, de ha valakit jószándékúlag figyelmeztetsz arra, hogy nagyon vékony jégen ugrabugrál, arra nem öntelt, beképzelt választ vár az ember fia, lánya, "hogy nem érdekes mit írogattok ide,akkor is mi vagyunk a legnagyobbak, és tudjuk, hogy mit csinálunk!"

 

Neked is kinyílna a bicska a zsebedben!

 

Viszont neked is szól a kérdés: Kapsz annyi pénzt, hogy tényleg megérje neked egy későbbi, nem akármilyen meghurcolásod? Aminek a vége akár foglalkozástól eltiltás is lehet?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Jelentléti ív, de hogyan?

HozzászólásSzerző: bartane76 » szer. aug. 12, 2009 9:37 am

Tudod nálunk úgy megy, hogy én semmit nem írok alá, minden a főnökasszony ügyfélkapuján keresztül megy az apeh-hoz. Még az elején megegyeztünk a játékszabályokban. Egyébként igen, kapok annyi pénzt, amennyiért így bevállalom. A szerződésemben is benne van, (amit átnézettem egy ügyvéd barátommal), hogy ők adják az utasítást a munkámhoz, és csak beosztott munkaszerződésem van.

Egy másik cégnél ugyanennyi munkáért, talán a harmadát kapnám. 

Ja, egyébként van egy munkajogászunk, és ő kitalálta a megoldást most az ellenőrzésre. Mivel székhelyet váltottunk a tavasszal, így csak a májusi és júniusi jelenlétiket és számfejtést adjuk majd át. A többi "beázott, elveszett, megrongálódott". Tudom, ezzel csak időt nyerünk, hiszen a fővállalkozóktól ha muszály elkérhetik az eredeti példányt. De ha nyerünk néhány hónapot,fel tudunk készülni a következő ellenőrzésre. A többi munkaügyi irat, egyéként rendben van, csak a jelenlétik és a számfejtés sántít. 

Tudom, sokan elítélnek amiért vannak ilyen könyvelők, akik részt vesznek hasonló dolgokban.

De ha a másik oldalát nézem! Van 100-120 alkalmazottunk, ami legalább annyi család! Ha mindent törvényesen befizetnénk, tuti, hogy bezárhatnánk a boltot! És akkor az a 120 család elesene a pénzétől.

Egyébként a munkavállalók jobban járnak így, minden juttatást megkapnak, munkaruha, túlóra, egyéb pótlék, szabi, ünnep, táppénz. Csak a járulékot nem fizetjük be!

Köszönöm!

Üdv Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég