Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

Tb, munkaügy, bérterhek

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem. Ha nem folyamatos, nem folytonos munkarendű cégnél, de több műszakos ..  éjszakai műszak  este 10-től reggel 6-ig ..  a műszak megkezdődik  fizetett ünnepnapon este tízkor,  tehát  2 óra még beleesik a fizetett ünnepnapba,  akkor hogyan számfejtenéte?

Előre is köszönöm!  

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: barnucz » csüt. júl. 09, 2009 4:21 am

Szia

 

Szerintem megkapná a fizetett ünnepet és rendesen leszámfejteném mint külön munkanapot + pótlékot.

Fizetett ünnep mindenképpen jár neki, még akkor is ha délelőtt dolgozik. Olyan mintha túlórázna.

Ha pl: márc 15-én dolgozik, akkor számfejtesz neki egy munkanapot + 1 fizetett ünnepet.

így biztos nem károsítod meg a munkavállalót.

 

zita

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. júl. 09, 2009 4:44 am

Szia Zita!  A dilemma abból adódik, hogy jun. 01. fizetett ünnepnap.  A kifizető az nem egy olyan munkáltató, aki rendes munkaidőben munkaszüneti napon foglalkoztathatja a munkavállalót. Ugyanakkor 09.06.01-én este 10 kor kezdődik az éjszakai műszak, ami 06.02-án reggel 6-ig tart.  

A fizetett ünnepnapra járó távolléti díj jár neki mindenképpen, nyilván jár neki a ledolgozott órára eső munkabére és az éjszakára vonatkozó pótléka,... ami kérdés az, az a két óra a 8-órás rendes munkaidejéből, ami belelóg a munkaszüneti napba.. arra a két órára jár-e valamilyen plussz és mi a jogcíme: rendkívüli munkavégzés fizetett ünnepnapon.. (de nem lett elrendelve rendkívüli munkavégzés), vagy nem jár még plusz juttatás arra a 2 órára?  Egyébként órabéresek a dolgozók..

/nem az én esetem, tőlem csak kérdezik, de hirtelenjében nem tudom a tutit, de szeretnék neki sekíteni./

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: barnucz » csüt. júl. 09, 2009 5:42 am

Szia

 

Szerintem arra a 2 órára ki kellene fizetni túlórát és hozzá a pótlékot, mert szerintem jár neki.

 

zita

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » csüt. júl. 09, 2009 5:49 am

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » csüt. júl. 09, 2009 5:49 am

Szia. 

Nekem úgy rémlik, hogy munkaszüneti napon a munkavállaló csak a megszakítás nélküli munkarendben, vagy a rendeltetése folytán ezen napon is működő munkáltatónál, illetve ilyen munkakörben foglalkoztatható. Na, mindegy, nem is ez a kérdésed, hanem az elszámolás:

 Munkaszüneti napon a munkaidő-beosztás alapján végzett munka esetén- a havidíjas munkavállalót - a havi munkabérén felül - a munkaszüneti napon végzett munkáért járó munkabére illeti meg,

- a teljesítménybérrel vagy órabérrel díjazott munkavállalót - a munkaszüneti napon végzett munkáért járó munkabérén felül - távolléti díja is megilleti.

Ha pedig rendkívüli munkaidőben történik a munkavégzés:

- a munkaszüneti napon rendkívüli munkavégzésre kötelezett munkavállalót a túlóra esetén járó pótlék is megilleti a fentieken felül.

És , mivel éjszakai műszakban dolgozik, a műszakpótlékot is el kell számolni.

Mindezek figyelembevételével kell számfejteni a két órára.

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: Rya » csüt. júl. 09, 2009 11:37 am

Szia!    

Elgondolkodtató, hogy csak a 2 óra kifizetését kérdezed (mazsi5). Jogos így órákra lebontani a többműszakos 8 órás  (6-14-22) munkarendben dolgozók elszámolását?  

 Ha pl. április 30-án éjszakai műszakban 22 órától május 1 reggel 6-ig tart a műszak, akkor 6 órára egyéb díjazást is fizetni kellene? 

  Ági 5# utolsó mondatához azt tenném hozzá : Mindezek figyelembevételével kell számfejteni a nyolc órára a bért.   

Bár én még az „átkosban” számfejtettem bért, és manapság hallom, hogy bizonyos külföldi tulajdonú cégek a fizetett ünnepnap 24 órára (éjfélre) rendelik be a több müszakban, vagy 12-24 órában dolgozókat munkára, megkerülve a fiz.ünnep kifizetését.   Akinek nem tetszik, felmondanak.    

Törvényesen tehetik ezt?     

Üdv. Rya

Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: barnucz » csüt. júl. 09, 2009 11:55 am

Szia

Bár nem tudom, hogy ha nem folyamatos a munkaviszonya, akkor hogyan dolgozhat munkaszüneti napon?, ha mégis berendelik azért én biztosan 2 napot számolnák neki csatlakozom ági hozzászólásához és szerintem is rendkívüli munkavégzés

zita

 

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » csüt. júl. 09, 2009 12:05 pm

Sziasztok.

Áprilisban voltam egy "a szokványostól eltérő munkarendben foglalkoztatottak elszámolása" konferencián, ahol műszakpótlékokról, vasárnapi pótlékról, fizetett ünnepi pótlékról, 5/2 munkarendtől eltérő munkarendben foglalkoztatottak szabadság kiadásáról volt szó többek között. Ott is elhangzott ez a kérdés, és az előadó szerint is a fizetett ünnep napján teljesített óraszámokra kell ezeket a pluszokat elszámolni. A kérdést nem én tettem fel, és a válasz kapcsán én is elgondolkodtam, mivel az idegződött belém, hogy ha pl. péntek 22 h-tól szombat 6 h-ig teljesít a dolgozó éjszakai műszakot, akkor munkanapnak a pénteket tekintem, tehát, ha pl. szabit vesz ki erre a műszakra, akkor azt péntekre kell kiadni. Ezen a vonalon tovább gondolva, alapból én is azt gondoltam volna, hogy ilyen alapon az összes 8 óra azonosan pótlékolt. Volt már ilyennel dolga a közelmúltban valakinek?

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fizetett ünnepnapon 2 óra éjaszkai munka

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 09, 2009 12:37 pm

 Mivel nem megszakitás nélküli munkarendben foglalkoztatott dolozóról van szó, én a rendes napi munkabérén felül  a munkaszüneti napra távollétidijat és a müszakpótlékot a teljes időre leszámfejteném.
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég

cron