Adófórum

Adózási és számviteli információk

Betegszabadság 2009.07.hó

Tb, munkaügy, bérterhek

Betegszabadság 2009.07.hó

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy dolgozó most július elején kórházba került, és előreláthatólag hosszú ideig ott is lesz.  

Ebben az esetben is a 15 nap betegszabadsággal kezd, jól tudom?

A betegszabadság júliusra ha jól tudom még 80 %.

Mi az amit nem kell vonni, ill. fizetni utána. Ugye a szkhj-nak is alapja?

2008. év lesz a tp. alapja, viszont akkor még másik munkahelyen dolgozott. nálam 2009. januártól dolgozik. Be kell kérnem a 2008. évi jövedelemigazolását ? mivel az lesz a tp. alapja.

Köszönöm szépen. 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Betegszabadság 2009.07.hó

HozzászólásSzerző: Csigabiga » kedd júl. 07, 2009 9:01 am

Szia, 15 munkanap betegszabadsággal kell számolni, kivéve ha üzemi baleset, akkor az első naptól táppénz jár.

A betegszabi aug-tól 70%.

Szkhj-nak alapja, ami után 29% tb van fizetve.

2008 évről kell a jövedelemigazolási tömb példánya, illetve a tb kiskönyve.

Üdv: Szilvi

Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Betegszabadság 2009.07.hó

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd júl. 07, 2009 9:30 am

Köszönöm szépen.

Még annyit kérdeznék, hogy mivel nálam csak 2009-től dolgozik, nekem csak a 2009. évi jövedelmét kell ugye igazolnom?

2008-ban

1. 01.01 -01.25-ig dolgozott

2. 01.26-06.01-ig munkanélküli ellátást kapott

3. 06.02-12.31-ig szintén dolgozott.

Ebben az esetben mind a 3 ellátásról kell igazolást beadni a MEP-nek? Tudom nem az én dolgom lenne, csak segíteni szeretnék ezzel a hozzátartozónak.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Betegszabadság 2009.07.hó

HozzászólásSzerző: benevar » kedd júl. 07, 2009 2:34 pm

Szia Kriszta!

Akkor kell 15 nap betegszabadsággal számolnod, ha január elején kezdett el dolgozni, ha később, akkor csak az időarányosra jogosult feltéve, ha 2009-ben nem dolgozott más munkáltatónál és meg nem volt betegszabadságon. Táppénz igénylésnél egy foglalkoztatói igazolást kell benyújtani és azon igazolni a előző jogviszonyból származó adatokat (jövedelem, jogviszony időtartama, stb.). Mellékeled a TB kiskönyvet, a keresőképtelenségről szóló igazolást és a jövedelem igazolásokat. (Jó, ha mindegyikből készítesz fénymásolatot. Van olyan REP, ahol nem ragaszkodnak az eredetihez és a jövedelemigazolás beküldése nélkül elfogadják a foglalkoztatóin közölt adatokat.) A táppénz igényt célszerű tértivevényesen küldeni, a munkavállalónak átvételi elismervényt kell adni az átvett orvosi igazolásról.  

A betegszabadság mértéke 80%. Július 31-ig bekövetkezet keresőképtelenség esetén ellátásra a jelenleg hatályos szabályok szerint lesz jogosult, mind betegszabadság, mind táppénz tekintetében.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Betegszabadság 2009.07.hó

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. júl. 09, 2009 8:41 am

Mostmár kezdek képben lenni talán ...

Kitöltöm a foglalkoztatói igazolást, addig oké. "Pótlap" táppénz megállapításához ugye az is kell? és azon csak az általam kifizetett összegeket kell szerepeltetnem?

A foglalkoztatói igazoláson kérik a megelőző két év biztosítási jogviszonyait. Azt nem kéri, hogy a jövedelmet is írjam be. Én nem is tudom, mert a megelőző két évben nem nálam dolgozott. Akkor honnan fogják megtudni? Még a 2008. évit elő tudnám kapartatni a hozzátartozókkal, az is 3 munkahely volt, de miért van szükség a 2007. évre? bocs. csak költői kérdés volt.

Ha még ezekben tudna valaki tanácsot adni.

Köszönöm szépen előre is.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron