Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rehabilitáció melletti munkavégzés

Tb, munkaügy, bérterhek

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: mariannac4@gmail.com » szer. júl. 28, 2010 5:47 am

                            

         Szia Viol!

   Marianna vagyok és új,most regisztráltam.Segítségedet kérném. Rehabilitációs járadékot kapok február    óta. 13.évig voltam rokkantnyugdíjas, és nem sikerült elhelyezkednem,mert 4-6.órában nem akartak   alkalmazni.Most sikerült találnom munkát. Segítségedet abban kérem, hogy mennyi az a pénz amiért dolgozhatom? Én megprobáltam értelmezni a jogszabályt és azért lefejteném neked mire jutottam illetve,hogy jól értelmeztem-e?

A rehab.járadékom számitásánál a következő összeget állapították meg: A nyugdíj alapját képező átlagkeresetem havi 80. 690ft.(gondolom ez is bruttó)

A rehab.jár. 55.325ft.bruttó. Közalkalmazottként helyezkednék el. A bértáblázat szerint 8 órában 89.900ft bruttót kapnék. 6.órában kb.sacc.68.000ft bruttó . Most jön a kérdés ? Ha összeadom a kettőt az 55.325 -öt meg a 68.000-et, ebből levonom a járulékokat, akkor a nettó összegem nem haladhatja meg a 80.690ft 90%-t kb 70.000-et.nettóba?? Illetve a minimálbér ami 73.500ft bruttó,azt én nettóba kaphatom meg? Vagyis nettóban olyan 73.500ft hazavihetek???Bocs, hogy ilyen körülményeskedem,de nekem ez a bruttó-nettó kicsit magas.Remélem azért érthetóen írtam?

 

Előre is köszönöm válaszodat!

Üdv:

Marianna

 

mariannac4@gmail.com
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron