Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rehabilitáció melletti munkavégzés

Tb, munkaügy, bérterhek

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: orgovanzs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A rehabilitációs járadékban nagyon nem vagyok jártas ezért kérem a segítségeteket.

Ha valaki rehabilitációs járadékban részesül, akkor mellette milyen összegért vállalhat munkát és milyen hosszú lehet a napi munkaideje?

Bérszámfejtéskor pedig ugyanúgy kell vonni az adót és a járulékot mint a nyugdjjasoknál?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

Zsuzsi

orgovanzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. júl. 01, 2009 3:08 am

 

Szia ! Ezen az oldadon hasznos infokat olvashatsz

 

http://www.hrportal.hu/index.phtml?page=article&id=64017

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » szer. júl. 01, 2009 3:28 am

Szia!

 

Nekem van rehabilitációs járadékosom épp most voltam reviziózva" nálam 4 órás(heti 20 órás) munkaidő keretben van alkalmazva. Havi bére 85 800 ft (persze a  részére folyósított járulék összegét is figyelembe véve) ne haladja meg a rehab jár. címén kapott összeget a kifizetett nettó bér összege.Levonásként szerepel adóelőleg /figyelembe véve a járadék összegét is)nyugdíjjárulék ,eg bizt jár term és pénzbeni,munkavállalói . Munkáltató részéről: Eg Bizt pénzbeni: term beni, EHO munkaadói,NYbizt, van számfejtve (szakképzési alap is)!

 További szép napot

Üdv Viol

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. júl. 01, 2009 3:32 am

 Szia ! Ezt találtam  a weborvos oldalon:

Milyen összegű a rehabilitációs járadék? A rehabilitációs járadék összege - a magánnyugdíj-pénztári tagságtól függetlenül - megegyezik a rokkantsági nyugdíj (III. rokkantsági csoport) összegének 120%-ával. A rehabilitációs járadék legkisebb összege megegyezik a rokkantsági nyugdíj legkisebb összegének (III. rokkantsági csoport) 120%-ával. A járadék összegéből nyugdíjjárulékot (tagdíjat) vonnak, ezért a folyósítás időtartama szolgálati időnek minősül.


Mely esetben kell csökkenteni a járadék összegét? A rehabilitációs járadék összegét 50%-kal csökkenteni kell, ha kereső tevékenység folytatása esetén a járadékban részesülő személynek 3 egymást követő hónapra vonatkozó - a személyi jövedelemadóval és járulékokkal csökkentett - keresetének,, jövedelmének havi átlaga meghaladja - a rokkantsági nyugdíj alapját képező havi átlagkereset összegének 90 százalékát, illetve annak a megállapítást követően a rendszeres nyugdíjemelés(ek) mértékével növelt összegét, - de legalább a mindenkori kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) összegét.


A rehabilitációs járadék összege a megállapítását követően emelkedik? Igen, a járadék összegét évente emelni kell.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: Timcsike » szer. júl. 01, 2009 7:33 am

 

Sziasztok!

 

Én úgy tudom a nyugdíjas munkavállalótól nem kell vonni a 2%-os egészségbizt.járulékot, és a munkavállalói járulékot sem.

 Timi

Timcsike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. júl. 01, 2009 7:50 am

 

Szia   Timi: Jól tudod, most megnéztem konkrét számfejtést, a nyugdijas munkavállalótól: 4 % eü.,bizt járulék kerül levonásra a 2 % NEM és a munkavállalói SEM.

Üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: Timcsike » szer. júl. 01, 2009 8:58 am

 

Csak a 2. válasz akkor nem jó.

Timi

Timcsike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: orgovanzs » szer. júl. 01, 2009 3:26 pm

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat és a segítséget!

Violtól azt szeretném még megkérdezni, hogy az számított, hogy 4 órás vagy dolgozhatott volna 8 órában is? És akkor csak azt kell figyelnem , hogy a nettó bére ne haladja meg a rehab.járadék összegét?

Mert utána amit írtak azt veszem ki, hogy a rehab.összegének a 90%-át.

Illetve ha minimálbérre jelentem be akkor nem is kell figyelnem semmilyen %-os határt?

Zsuzsi 

orgovanzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » szer. júl. 08, 2009 1:54 am

 

 

Szia!

 

Ne haragudj hogy ilyen sok idő múlva válaszolok ,én így számfejtettem a járadékost/az ellenőrzésen sem volt semmi probléma / a beállítását a bérprogiban nálam okosabb hozzáérő /adótanácsadó/ végezte. Be lehet jelenteni 8 órásnak is de én nem tettem kicsit "átlátszónak" találnám /APEH szemszögéből/ ha 8  órában azt az összeget kapná amit  számfejtettem Neki . Csak mert elég alacsony a nyugdíja és erre tekintettel állítottam be Neki a bért is.

Bocs rosszul adtam meg a paramétereket:

Adóelőleg,NY járulék,EB term beni , lett vonva Tőle.

 Nyugodtan tegyél fel kérdést ha úgy gondolod és a válaszért adott pontjaidat szívesen "vissza pontozom"

 

További szép napot Üdv Viol

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rehabilitáció melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: orgovanzs » kedd júl. 14, 2009 9:49 am

Drága Viol!

 Nagyon köszönöm az önzetlen segítségedet. Nagyon jó érzés, hogy ilyen rendes emberekkel lehet itt találkozni!

Üdv:

Zsuzsi

orgovanzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron