Adófórum

Adózási és számviteli információk

Decemberi bért, nem tudom decemberre könyvelni

Tb, munkaügy, bérterhek

Decemberi bért, nem tudom decemberre könyvelni

HozzászólásSzerző: radiacio1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az egyesületnél egyszeres könyvelés van, kettős könyvelést a gépen próbáljuk beindítani.

Az a probléma, hogy a 2008 decemberi bér, januárba van kifizetve és könyveléskor nem engedi 2008. 12 hónapot beállítani, berakja 2009. 01.-ra, így az egész évre lenne 13 hónap, szerintem ez így nem korrekt, Könyvelő program készítője azt mondta, hogy módosítsam a bérkartonon, ott mindent tudok, kívéve a 2009. 01-t 2008. 12-re átírni ..

Hogyan kell megcsinálni??

nyitók, zárók minden feltöltve, minden egyezik,, júniusig meg van csinálva minden, egyezik az egyszeres naplófököny és a kettős főkönyv, csak a hónapok a keresetösszesítőn, bérjegyzéken el van csúszva 2008 december miatt, nem rég vettem észre ezt :(

Csináltam próba céget, de ott sem lehet bevinni 2008 decembert.

 Segítsetek :(

Szabi

radiacio1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Decemberi bért, nem tudom decemberre könyvelni

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 22, 2009 7:34 am

Szia!

Szerintem keress valami olyan leírást, ahol azt taglalják, hogy az egyszeresről kettősre való áttéréskor mit kell csinálni az ilyen tételekkel. (Lehet, hogy a számviteli törvényben van róla szó??? Kapásból nem tudom,de az egészen biztos, hogy ez rendesen le van szabályozva.)

Mert ez abból adódik, hogy különböző szemlélet van a két könyvvezetés között. És ezt nem úgy kell megoldani, hogy "megerőszakolod" a kettőst :-)))

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Decemberi bért, nem tudom decemberre könyvelni

HozzászólásSzerző: HANGA » hétf. jún. 22, 2009 5:31 pm

Kettős  könyvelést  nyitó  mérleggel  célszerű  indítani.  Az előző évi bér, ami  nem  lett  kifizetve  rövid lejáratú  kötelezettségek között  legyen.   Kifizetésekor  ez a számla  tartozik, pénztár, vagy a bank  követel.  És igy  a  költségek  között  nem  lesz  13  havi  béred  csak  12 havi.
HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Decemberi bért, nem tudom decemberre könyvelni

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jún. 22, 2009 6:08 pm

Szia Szabi!

Ha az egyesület egyszeres könyvvitelű, akkor a bér akkor költség - a pénzforgalmi szemlélet miatt - amikor kifizetésre kerül. Ha a dec.havi bért januárban fizetik (mint általában) akkor az jan. hóban jelentkezik a pénzforgalmi szemlélet miatt költségként. Viszont így minden évben 12 havi bérlköltség van, hiszen a dec.havi bér mindig jan.hóra könyvelődik.

A kettőst miért próbáljátok beindítani? Át akartok térni kettős könyvvitelre?

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron