Adófórum

Adózási és számviteli információk

tudományos kutatásra ösztöndíj

Tb, munkaügy, bérterhek

tudományos kutatásra ösztöndíj

HozzászólásSzerző: lederer » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Alapítvány adhat-e adómentesen tudományos kutatásra ösztöndíjat, ha ez a cél szerinti tevékenységével összhangban van? Ha igen mennyit és kinek? Illetve van-e egyéb járulék (eho) terhe és be kell-e vallani valahol? Az SZJA trv.1.sz.mell.3.1.pontját nem igazán sikerült értelmeznem. Előre is köszi :-)

 

lederer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tudományos kutatásra ösztöndíj

HozzászólásSzerző: lederer » kedd jún. 09, 2009 2:37 pm

Hát jó sokan válaszoltak erre is :-(( Annyit közben sikerült kiderítenem (remélem jól és ebben szerettem volna megerősítést kapni), hogy adhat ösztöndíjat, de csak főiskolai, vagy egyetemi hallgatónak, tehát normál dolgozó embernek, aki nem tanul, annak nem adható adómentesen. Sajnos az összegről és a bevallásról nem tudtam meg semmit, bár úgy gondolom, hogy bármennyi adható és nem kell bevallani, mivel ha ilyen emberkének adom, akkor az adómentes, egyébként meg adó és járulékköteles és a 08-ason vallom be. Azért, ha valaki érti mit beszélek és éppen ráér, nagyon megköszönném a reagálást. :-)
lederer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tudományos kutatásra ösztöndíj

HozzászólásSzerző: ádám721 » pén. jún. 19, 2009 4:45 am

Szia!

Sajnos a kérdésedre én sem tudok válaszolni, sőt... Nekem is pont ez lett volna a kérdésem, de mivel rákerestem és pont írtad, megkérdezem, hogy hol néztél utána? Mert nekem is ugyanez a problémám. Az alapítvány vezetője adogatja, utaltatja az ösztöndíjakat orvosoknak, és nem tudom, hogy ez így szabályos-e?

Én bevallom őszintén eddig azt gondoltam, hogy ezt így adómentesen lehet adni orvosoknak is akár, ha a kutatási téma az alapítvány alapító okiratában lévő céllal összefüggésben van. De akkor ezek szerint nem jól gondolom, és ez nem jó hír....

Üdv.

Ádám 

 

 

ádám721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tudományos kutatásra ösztöndíj

HozzászólásSzerző: lederer » pén. jún. 19, 2009 5:36 am

Szia! Hát egy másik tanácsadós oldalon tettem fel a kérdésem és ott ezt válaszolta egy szakértő. Csak szerettem volna, ha több helyről erősítenek meg, mert egynek nem mindig szoktam hinni, sajnos volt már rá példa, hogy két szakértő mondott teljesen mást. :-(
lederer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég