Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

Tb, munkaügy, bérterhek

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

HozzászólásSzerző: andus7812 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg itthon vagyok a 21 hónapos kisfiammal, 16 hetes kismama vagyok (táppénzen vagyok), és érdeklődni szeretnék, hogy így beirathatom -e a kisfiamat szeptembertől bölcsödébe abból az okból kifolyólag, hogyha véletlenül valami baj történne a második babával (bár ne történjen),és vissza kellene mennem dolgozni, akkor legyen helye a kisfiamnak a bölcsiben? Természetesen ha minden rendben lesz, akkor nem menne bölcsibe (ha jól tudom, nem is mehet, ha itthon vagyok a kistesóval).
Ezen kívül a második kérdésem az lenne, hogy amennyiben majd a nagyobbik gyermekem betölti a 3 évet, és a kisebbikkel még itthon leszek, akkor valóban csak 4 órát tölthet az óvodában, és a 4 órára viszont kötelesek felvenni az oviba?
Válaszát nagyon köszönöm! 
Üdvözlettel, Andrea
andus7812
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

HozzászólásSzerző: viktoriareiber2 » szer. ápr. 15, 2009 4:12 pm

Szia!
Nekem is van egy kisfiam 2,5éves. Szóval a bölcsibe 1 évvel előbb be kell iratkozni, mert nem biztos, hogy lesz helye.Sajnos viszont, ha van egy második baba, vagy úton van,akkor nekem olyan infót adtak, hogy mivel úgy is otthon leszel a picivel nem veszik be (csepelen ezt mondták).  A óvival kapcsolatban megpróbálok utána kérdezni.
Viki
viktoriareiber2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. ápr. 15, 2009 4:43 pm

Szia, ez alapvetően egy könyvelői és adótanácsadói fórum, de azért megpróbálunk válaszolni, ha másból nem, személyes tapasztalatból.

Végéről kezdem: az óvodába felvenni az iskolai év előtti évben kötelesek, egyébként a rendelkezésre álló helyeket osztják be. A bölcsődei helyzet sajnos még nehezebb, van országosan kb 11ezer bölcsődei férőhely 25ezer jelentkezőre, helyileg ennél még rosszabb is lehet az arány. A helyedben most elküldeném apjukat, hogy adja be a bölcsődei jelentkezést (a terhességet nem kell beleírnod, van munkahelyed, azt írod be), aztán majd szeptemberben meglátod, mire van szükséged és mi lehetséges. Egyébként meg sajnos nem tudja senki, egy-két-három éven belül hogyan változnak a szabályok, biztosat mondani tehát ezért sem tudunk.

Remélem, valamit tudtam segíteni, üdv.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

HozzászólásSzerző: benevar » csüt. ápr. 16, 2009 10:09 am

Szia!

Csatlakozom Anikóhoz, a bölcsödébe be lehet íratkozni, a férőhelyektől függően vagy felveszik, vagy várólistára kerül a gyermek. A munkába állás megfelelő indok, viszont legkésőbb a bölcsi kezdésnél kérnek egy igazolást a foglalkoztatásra, ill. munkaszerződést.

Az, hogy hány órában tartózkódhat a gyermek az óvodában, függ a vezetőtől. Van olyan óvoda, ahol nem teszik függővé attól, hogy az anyuka otthon van a kisebb gyermekkel. A gyermek annak az évnek szeptemberétől válik óvodakötelessé, amelyben az 5. életévét betölti, felvenni is csak ettől kötelező a körzeti óvodába.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bölcsödei felvétel, ha úton van a második baba

HozzászólásSzerző: andus7812 » csüt. ápr. 16, 2009 4:41 pm

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Én is arra gondoltam, hogy a férjemmel menjenek el, mert rajtam már észre lehet venni a pocakot :-) Üdv, Andi

andus7812
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron