Adófórum

Adózási és számviteli információk

A második gyerek után járó tgyás, gyed

Tb, munkaügy, bérterhek

A második gyerek után járó tgyás, gyed

HozzászólásSzerző: ottiliam1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2008.02.21-én született a kislányom. Születése előtt több mint 10 évig dolgoztam. 2007-ben a brutto fizetésem 254.000 Ft volt. Jelenleg gyeden vagyok. Ha vállalnék még egy gyereket, úgy hogy közben nem megyek vissza dolgozni, akkor milyen juttatásokat kapnék (jelen állás szerint)? Egyszeri anyasági támogatás, tgyás járna?  Tgyást miből számolják?

Előre is köszönöm!

ottiliam1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

A második gyerek után járó tgyás, gyed

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. márc. 30, 2009 4:25 pm

Szia!

Jelen állás szerint - ha a munkaviszonyod megvan, és én úgy értelmezem, hogy megvan, akkor jár majd a tgyás is meg a gyed is, a mindenkori minimálbér kétszerese után. Jelenleg 143.000 Ft.

Kapsz majd egyszeri anyasági támogatást, és persze már két gyerek után jár majd a családi pótlék.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A második gyerek után járó tgyás, gyed

HozzászólásSzerző: ottiliam1 » kedd márc. 31, 2009 3:46 am

Köszönöm szépen a választ!

Igen, a munkaviszonyom megvan.

Abban tudtok-e segíteni, hogy érdemes-e a tgyás miatt visszamennem néhány hónapot dolgozni és a felgyülemlett szabadságomat (kb. 28 nap) kivenni? Esetleg a szabadság letelte után táppénzre menni?

 Köszönöm a segítséget! O.

 

ottiliam1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

A második gyerek után járó tgyás, gyed

HozzászólásSzerző: adrilaci1 » szer. ápr. 08, 2009 8:30 am

Szia!

 A szabadság kiszámításánál figyelembe kell venni, hogy az csak a gyed első évében jár.

Az, hogy érdemes e elmenned táppénzre, attól függ, hogy mikor születik a baba. A gyed számításánál ugyanis a szülést megelőző év jövedelme a meghatározó,(jelen szabályok szerint, 180 bérezett nappal kell rendelkezni) amibe a táppénz nem számít bele.  Ráadásul, most várható a gyedre vonatkozó szabályok módosítása is,így elég nehéz jelenleg bármit is javasolni.

Ha lejár a gyed, és indulna a gyes, akkor ha elmész táppénzre érdemes a gyest "átadni" apukának, hiszen az a második baba megszületéséig, 8 órás munkaviszony mellett is jár.

Szóval ezt akkor lehet majd eldönteni igazán, ha már tudod, hogy útban van a második baba.

 

Adri

adrilaci1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég