Adófórum

Adózási és számviteli információk

táppénz minimum járulékalapnál

Tb, munkaügy, bérterhek

táppénz minimum járulékalapnál

HozzászólásSzerző: zfa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Egy jogszabály indoklásban azt olvastam, a táppénz megállapításánál nem számít a munkáltató által a dolgozó helyett megfizetett összeg, mert nem járuléknak, hanem adó jellegű befizetésnek számít.

(Minimum TB járulék estén, ha a dolgozó bére nem éri el a minimum TB alapot, de a cég nem a tényleges, hanem a minimum után fizet)

Sajnos, nem írtam fel, hol olvastam és mikortól igaz. (A PM honlapján 2006-ban azt írták, a minimum járulékalap után fizetik az ellátást, ha a cég megfizette)

Tud ebben valaki segíteni?

Hálás köszönet.

zfa

zfa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

táppénz minimum járulékalapnál

HozzászólásSzerző: benevar » hétf. feb. 02, 2009 6:11 am

A táppénz összegét a pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelemből számítják.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

táppénz minimum járulékalapnál

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 02, 2009 11:41 am

Sziasztok.

Sem az EB törvényből, sem pedig annak végrehajtási utasításából nem derül ki egyértelműen, hogy ilyen esetben a tényleges jövedelmet, vagy a minimálbér kétszerese alapján megfizetett egyéni PEB járulékok alapját kell ilyen esetben ellátásalapként figyelembe venni, ezért megkerestem a Fővárosi és Pest megyei Egészségbiztosítási Pénztár Kifizetőhelyeket Ellenőrző Osztályát telefonon a témában. Tőlük azt az információt kaptam, hogy az Egészségbiztosítási Pénztár a témában azt az álláspontot képviseli, mely szerint ilyen esetben az EB pénzellátás alapja az az összeg, amely után a PEB járulék megfizetésre került, függetlenül attól, hogy azt csak a biztosított, vagy a biztosított || a foglalkoztató fizette meg. Kifizetőhelyi ellenőrzés során is ez alapján vizsgálják az ellátás folyósításának jogszerűségét.

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz minimum járulékalapnál

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. feb. 02, 2009 11:41 am

Sziasztok.

Sem az EB törvényből, sem pedig annak végrehajtási utasításából nem derül ki egyértelműen, hogy ilyen esetben a tényleges jövedelmet, vagy a minimálbér kétszerese alapján megfizetett egyéni PEB járulékok alapját kell ilyen esetben ellátásalapként figyelembe venni, ezért megkerestem a Fővárosi és Pest megyei Egészségbiztosítási Pénztár Kifizetőhelyeket Ellenőrző Osztályát telefonon a témában. Tőlük azt az információt kaptam, hogy az Egészségbiztosítási Pénztár a témában azt az álláspontot képviseli, mely szerint ilyen esetben az EB pénzellátás alapja az az összeg, amely után a PEB járulék megfizetésre került, függetlenül attól, hogy azt csak a biztosított, vagy a biztosított || a foglalkoztató fizette meg. Kifizetőhelyi ellenőrzés során is ez alapján vizsgálják az ellátás folyósításának jogszerűségét.

Üdv: Ági

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

táppénz minimum járulékalapnál

HozzászólásSzerző: zfa » kedd feb. 03, 2009 6:27 am

Kedves Ági!

Én a Váci TB táppénz számfejtőjét kérdeztem (gondolván, hogy van erre belső utasításuk)- természetesen ugyanazt mondta, mint Te.

Köszönöm az utánajárást!

zfa

zfa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég