Adófórum

Adózási és számviteli információk

ügyvezető nappalis főiskolás

Tb, munkaügy, bérterhek

ügyvezető nappalis főiskolás

HozzászólásSzerző: bellu561 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Férjem és fiam 2 fős EVA-s Kft. tagjai. Férjem munkaviszonyban áll, de 2009.-től összeférhetetlenség okán nem lehet személyes közreműködő, így fiam lett az ügyvezető, de neki sincs a társasági szerződésben előirva személyes közreműködés. A Kft. jelenleg nem "üzemel", nincs bevétele, ezért - fiam fél év múlva végez - nem igazán szeretnénk sokat fizetni. (nincs miből). Mit kell kötelezően fizetni és milyen számú nyomtatványon kell bevallani. Lehet-e, hogy nem kap bért. Kell-e fizetni utána a 4500 és az 1950 Ft-ot ? Elég-e ennyi, vagy muszály valamennyi bért is fizetni, ha igen, ennek milyen vonzatai vannak ?

Előre is köszönöm

bellu561
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ügyvezető nappalis főiskolás

HozzászólásSzerző: eu4u » pén. jan. 30, 2009 4:10 pm

Szia!

Szerintem nem kell bért kivenni, csak az eho-t kell megfizetni, ami 1950 Ft, és minden hónapban a 0908-as bevalláson bevallani. A nappali tagozaton tanuló diáknak nem kell fizetni a 4500 Ft-ot.

Jutka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

ügyvezető nappalis főiskolás

HozzászólásSzerző: Moneszka1 » pén. jan. 30, 2009 6:29 pm

Ha a cégnek nincs bevétele kiteszik az evából.

Monesz

Moneszka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ügyvezető nappalis főiskolás

HozzászólásSzerző: bellu561 » szomb. jan. 31, 2009 11:21 am

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, de még kicsit várnéka pontok adásával. Ugyanis,egy előadáson azt hallottam, hogy olyan nincs, hogy egy KFT-ben valaki ne dolgozzon. Az ügyvezetés is munka és  állítólag ha nincs előirva a társasági szerződésben valakinek személyes közreműködés, akkor valakinek kell fizetni a Polgári Tv. szerinti megbizásos jogviszonyként, vagy munkaviszonyban bért.  Viszont egyelőre tényleg nincs bevételünk, a gyerek előreláthatólag nyáron végez, és akkor szeretne valamit kezdeni a Kft-vel. Nem akarok büntetést, de tényleg nem értem, hogy ha nincs bevétel, nincs jövedelem akkor miért  is kellene az előadó által mondott -  az előbb leirtakat - fizetni. Sajnos az előadó a szokásos ez csak az "Én véleménye" sztereotip szöveggel rázott le, pontos tv-i hivatkozásokat nem mondott én meg nem találok.

Az 1950.- Ft logikus, A nappali tagozat miatt logikus az is hogy ne kelljen fizetni a 4500.- Ft-ot, de ez még számomra kevés.

Szerintetek az ügyvezetésért kell, vagy nem kell fizetni, ha nincs bevétel ? (Idén előreláthatólag max.300 e Ft lesz a bevétele a cégnek, de ez egyszeri alkalom, tárgyi eszköz eladásból származik.)

(A Kft. már a kezdetektől EVA-s, régebben mikor a férjem tudta csinálni jól is prosperált, tartozása nincs, ezért nem szeretnénk megszüntetni, hátha a gyerek is tud majd vele valamit kezdeni.)

 

bellu561
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég