Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkabér kifizetés nem pénzben

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkabér kifizetés nem pénzben

HozzászólásSzerző: kérdező1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! A cégem olyan helyzetbe került, hogy inkasszóznak minden pénzemet, ami a bankszlán van. Kérdésem a következő: a munkavállalók bérét az inkasszó miatt nem tudom felvenni a bankszlámról, ezért praktikusan fizetést sem tudok nekik adni. Ilyenkor lehetséges megoldás-e hogy természetbeni juttatással  fizessem ki őket? Gondolok itt az általam forgalmazott termékre (gabona)? Tovább gondolkodva ezen, odáig is eljutottam, hogy esetleg más cég bevonásával engedményezéssel kifizethető-e a munkabér? Van-e valaki aki tudja mi a megoldás ilyen helyzetben?

Ja, és amennyiben van ilyen megoldás, hogyan fizetem ki a járulékokat?

A válasz sürgős, és előre is nagyon köszönöm! 

 

kérdező1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkabér kifizetés nem pénzben

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » kedd jan. 27, 2009 9:24 am

Szia!

 

Az engedményezés az megfelelő lehet, de a természetbeni juttatással vigyáznék

 

a természetben kifizetett bér csak bizonyos százalékban történhet és biztos hogy nem terjedhet ki az egész összegre.. és természetesen áfa fizetés is lenne ami nem biztos hogy jóül jönne ebben a helyzetedben

 

az engedményezés sztem teljesen járható út, a vevőddel megállapodsz és kész Máris megkaphatják az emberek a pénzüket

 

Üdv:

Bsan

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkabér kifizetés nem pénzben

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd jan. 27, 2009 10:34 am

Szia!

 

Az engedményezés helyett az is járható út, ha a vevő készpénzzel fizet - ezt január 31-ig megteheti szankció nélkül.

Ha az APEH nyújtotta be az inkasszót, akkor sürgősen be kellene adni egy fizetési könnyítési kérelmet, mert akkor felfüggesztik a végrehajtást addig, míg el nem bírálják a kérelmet.

A munkabért általában pénzben kell kifizetni. Ha a felek úgy állapodnak meg, szóba jöhet termék átadása, vagy más természetbeni juttatás is. De a termék átadása lehet, hogy ÁFA szempontjából már termékértékesítésnek minősülne, így ez sem túl jó ötlet.

 

A járulékokat akár a saját magánszámládról is utalhatod, a lényeg, hogy a közlemény rovatban a cég adószáma legyen.

 

Üdv. Andi

 

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég