Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkanélküliként terhesen SOS

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. dec. 17, 2008 9:53 pm

Szia Ditta ! 

Zsuzsa profi ebben a témában. Ezért azt tanácsolom neked, hogy várd meg a válaszát!

Nekem ilyen jellegű problémám lenne akkor tuti, hogy az Ő tanácsát kérném ki.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » csüt. dec. 18, 2008 5:33 am

Jó reggelt!

Tudom,

előtte sokat olvastam itt a fórumot.

Köszönöm nektek.

Üdvözlettel: D

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. dec. 18, 2008 7:02 am

Ha a munkanélkülid kitart a szülésig, akkor onnan is mehetsz tgyásra. Ebben az esetben a tgyásod alapja ugyanaz lesz, mint amit megállapítottak munkanélküli ellátás alapjának. De nagyon nézd meg, hogy az álláskeresési járadék időszakja tart-e ki a szülésig, mert ha az utána következő álláskeresési segélyből mész szülni, akkor ott olyan kevés tgyás jár, hogy annál tán még a gyes is több.

Másik megoldás, hogy ha találsz munkahelyet. Apuka cége szerintem nem jó, azt megkapirgálnák. De ha tudnál másik olyan céget, ahol bejelentenek - és nem hozható össze a családdal, - akkor kivitelezhető az is hogy kb 140 ezer forint befektetéssel két évig havi 80 ezer felett kaphass  tgyást és gyedet. 

Van ilyen cég az ismeretségi körödben?

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. dec. 18, 2008 8:24 am

Akár az apuka cégének valamelyik partnere is szóba jöhet. Aztán a költségeket valamilyen módon kompenzálják neki.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » csüt. dec. 18, 2008 10:38 am

Szia!

ha jól számolom, ki fog kitartani azt hiszem a munkanélküli a szülésig, vagy nem tudom pontosan :(

nov. 14 től 91 napig napi 1775 Ft összeg

utána 179 napig napi 1380 Ft összeg. Ez van a munkaügyi kp i határozaton.

de az 270 nap, így lehetséges.

Sajnos olyan céges ismerősöm nincs, aki bejelentene jószívűségből.

Pontosan mennyi időre, milyen hosszú munkaviszonyra kellene bejelentkeznem valahova?

Köszönöm 

ditta71

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. dec. 20, 2008 10:28 am

És melyikre mit írnak? Járadék vagy segély?

Ezt nézd meg feltétlenül. 

Egyébként  én azt mondom, egy 3-4 hónapos szerződést kéne kötni az ismerős céggel, és két hónapot kéne járulékolnod. Akár saját zsebből is. Az kb 140 ezer forint. És 60-70 %-kal többet kapnál havonta két évig.

Ha mégis találsz ilyen céget, akkor inkább a kaloczy-kukac-citromail-pont-hu-ra írj, mert ez a kérdés már eléggé eltűnt szem elől, és attól tartok, el fogok feledkezni arról, hogy időnként visszanézzek.

 Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: Panni49 » szomb. dec. 20, 2008 10:35 am

Szia! A következő témával kapcsolatban kéném a váleményeteket.
2003.-ban egy Bt ÁFa alany volt.Éves bevalló.2003.12.31-el bement a bevallása következő évre átvihető követelés 102e. Ft.
2004.01.01-el alamyi mentességet választott.Ha most 2008.12.31-ig nem lép be az ÁFA körbe,akkor elúszik a pénze? jól gondolom?
Ha mondjuk 2008.12.20-ával átlépi az 5M-os értékhatárt,és beadok egy adatmódosítót és soron kívüli bevallást bead 2009.02.15-én(éves bevallás) akkor figyelembe tudom venni ezt az összeget mint levonhatót?   Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. dec. 20, 2008 10:42 am

Akkor valszeg nem. De elvileg amikor átlépett mentesbe, akkor vissza lehetett volna kérni, mert az ÁFA szempontjából megszűnt az adóalanyisága. Az akkori utolsó bevallásban szerintem visszaigényelhetőként kellett volna szerepeltetni. Esetleg azt önreviziózd meg, kiutalás kérése nélkül, inkább vezettesd át másik adónemre. Akkor talán megúszod az ellenőrzést, ha nem nagy tétel.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: Panni49 » szomb. dec. 20, 2008 11:00 am

Szia! Módosítani szerettem volna a kérdésem,erre kitöröltem.
2003-ban nem tudom,hogy vissza lehetett volna igényelni?szerintem nem.A 2003-as ÁFA törvényben csak a 4M értékhatár túllépés,TE.beszerzés esete ha 200e Ftal meghaladja a fizetendő adó göngyölített összegét,vagy jogutód nélküli megszűnés esetén igényelhető vissza.A folyószámlán nincs előírva túlfizetésként,mert csak következőévre átvihető követelés volt.Énszerintem átvezetni nem lehet pont azért,mert a folyószámlán nincs rajta.Üdv.Panni és köszönöm.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szomb. dec. 20, 2008 11:09 am

Köszönöm Zsuzsa!

Egyébként járadékot írnak mindkettőre.

Próbálok valamit kitalálni.

 Majd írok neked!

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

Üdvözlettel: d

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég