Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkanélküliként terhesen SOS

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretnék segítséget kérni.

Sajnos ez év október 1 én megszűnt a munkaviszonyom.

Utána 45 nap passzív táppénzre mentem. (okt 1-nov 13 ig.)

November 14-től munkanélküliként vagyok regisztrálva.

Most derült ki tegnap, hogy kisbabát várok.

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hohgy tudom elérni, hogy gyedet kaphassak és ne a 2008 év hanem a 2007 év legyen az alapja.

Ha minden igaz, augusztus 7 re leszek kiírva.

Ha a tgyást a szülés előtt 28 nappal megigénylem, akkor az a 168 nap még 2009  december végéig lejár,

viszont ott hogyan tudom igényelni majd a gyedet, postai úton, ha minden irat rendelkezésre áll, lehetséges?

Kérem segítsen valaki, hogy jól gondolom-e.

Illetve most az elkövetkező nehéz évben mi a teendőm.

A munkanélküli járadék max 9 hónapra szól.

Így ki fog alkalmazni? Vagy ha lejár fizessem én az eü járulékomat?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is.

D
ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 10:10 am

Szia!

 

Elöször is gratulálok a kisbabádhoz! :)

Ez nem jó hír h pont most szünt meg a munkahelyed!

Én abban tudok választ adni, hogy mivel 2009.08 hóra várod a babád így mindenképpen a gyednél a 2008.-as évet fogják nézni (az átlagot) nem a 2007.-est én így tudom!

Ha most tudtad meg h terhes vagy talán sos tényleg keressél valami munkát bármilyet csak jelentsenek be minimum 138 000 br fizetéssel és titkold el 3 hónapig amit nem jár le a próbaidőd h babát vársz. azért most télen könnyebb eltitkolni mert melegen kell öltözni és el lehet tarkarni a pocit!

 

Sok sikert kívánok neked és kitartást!

Üdv.: Susy

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szer. dec. 17, 2008 11:21 am

Én ezt én nem így tudom, a gyed igény bejelentését megelőző évet számítják az alapnak? Nem?

És az a helyzet, hogy ha a biliben lógna a kezem,

akkor álmodozhatnék bruttó 138.000 Ft os fizetésről.

Illetve nem szeretnék a titkolózásért idegeskedni. :(((

 

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szer. dec. 17, 2008 11:23 am

Á igazad van már belezavarodtam az elején.

Természetesen a 2008. évet / évre  gondoltam, nem 2007 re.

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 11:33 am

Ditta!

 Elhiszem h nem szeretnéd titkolni h babás vagy, meg hogy sajnos kevés munkahely jelent be rendesen! De szerintem azért hogy a gyereked 2 éves koráig azért kapjál is némi normális pénzt valahogy ezt a 3 hót ki kéne huznod! Tudom nem egyszerű! Én feb. közepéig dolgozom de már most mennék, dehát kell nekem is a pénz sajnos!

 Így h munkanélkülin vagy sajnos nem izgazán tudom hogy mik a lehetőségeid, de megpróbálok utánaérdeklődni neked és ha tudok valamit leírom majd!

Vagy esetleg ismerősöd akihez be tudnád jelenteni magad?

De én úgy tudom hogy a gyed az járni fog neked, mert a szülés elötti 2 évet nézik h meglegyen a 168 nap!

 OEP oldalán van:

Gyermekgondozási díjra jogosult:

·         a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,·         a biztosított szülő ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,·         a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat igénylő személy a gyermeket saját háztartásában nevelje. 

Aki munkaviszonyban, közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszonyban áll, annak a gyermekgondozási díj időtartamára a munkáltatójától fizetés nélküli szabadságot kell kérni.

 

A bedolgozó részére gyermekgondozási díjat nem lehet folyósítani addig, amíg a feldolgozásra átvett anyagot vissza nem adta.

 A jogosultság fennállása vizsgálatánál szülőnek kell tekinteni:·         a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, továbbá a szülővel együtt élő házastársat,·         azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni és az erre irányuló eljárás már folyamatban,·         a gyámot.

 

A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási idő számítása

 
Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a gyermekgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.
A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:
·         a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély folyósításának idejét,

·         a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét.

·         a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

 

 

A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,

·         ha bármilyen jogviszonyban díjazás – kivéve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást – ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja, vagy·         ha munkavégzés nélkül is megkapja teljes keresetét, vagy

·         ha egyéb rendszeres pénzellátásban részesül (rendszeres pénzellátás: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, nyugdíjszerű ellátás, baleseti táppénz, hadi-és nemzeti gondozottak pénzellátása, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, időskorúak járadéka, munkanélküliek jövedelempótló támogatása, rendszeres szociális segély, ápolási díj, stb.) A munkanélküli ellátó rendszer helyébe az álláskeresők támogatási rendszere a munkanélküli járadék helyébe az álláskeresési támogatás lépett, a munkanélküli fogalmát pedig az álláskereső fogalma váltotta fel.

·         ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletbe) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést, ·         ha a gyermeket ideiglenes hatállyal a jogosult háztartásából elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá 30 napot meghaladó időtartamra bentlakásos szociális intézményben helyezték el, ·         a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti. 

Aki a gyermek gondozása ellenére a keresetét részben megkapja, annak csak az elmaradt keresete után jár a gyed.

 

A gyed-re jogosult szülő körülményekben bekövetkezett olyan változásokat, amelyek következtében e felsorolás szerint már nem lenne jogosult az ellátásra, a változást követő 5 napon belül a gyermekgondozási díjban részesülő személynek be kell jelenteni a folyósító szervhez.
susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szer. dec. 17, 2008 11:47 am

Megköszönöm. Az én felvetésemet megérdeklődnéd, hogy az konkrétan reális-e?

Tehát az sem probléma annyira, ha legalább a 2008. éves átlagkeresetből számolják esetleg, ha abba táppénz, és a munkanélküli is beleszámitana, hiszen az sem 0 és több lenne mint a gyes.

Illetve most bejelnhetne édesapám a vállalkozásába, ellőtte is ott dolgoztam, csak megszűnt az a szerkesztői megbízás amit eddig elláttam, de szerintem azzal nagyon kilógna a lóláb, nem beszélve arról, hogy kb havi 70.000 Ft ba kerülne az összes járadékom.

Köszönöm szépen.

 

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. dec. 17, 2008 12:02 pm

Azt a 210 eFt-ot többszörösen visszakphatod... Ráadásul megoldás lehet még az is, hogy közben táppénzre mész és akkor nem kell, csak egy részét fizetni a havi 70-nek....

 

De a legfontosabb az egészség! Elsősorban azzal foglalkozz! Szép ajándékotok van a karácsonyfa alá.. :)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szer. dec. 17, 2008 12:04 pm

Igen nagyom szép.

Csak még egy kicsit a megijedtem érzés van.

Köszi mindenkinek addig is.

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. dec. 17, 2008 9:01 pm

Ditta!

Mennyit kerestél havi átlagban 2008-ban? Csak munkabér érdekes, passzív táppénz nem. Mert ettől függően adok Neked tanácsot. Kétféle lehetőséged is van, a válaszodtól függ, hogy melyiket fogom ajánlani.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Munkanélküliként terhesen SOS

HozzászólásSzerző: ditta71 » szer. dec. 17, 2008 9:25 pm

 Szia Zsuzsa!

január- márciusig brutto 80 e Ft

áprilistól-szeptemberig bruttó 100 e Ft volt a bejelentett keresetem.

Köszönöm:

Ditta

ditta71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég