Adófórum

Adózási és számviteli információk

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

Tb, munkaügy, bérterhek

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: juhaszne.julika1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Teljes a káosz a fejemben az -"ONYF honlapján talált "- alább idézet tájékoztató miatt.

Szerintetek a megrokkanás előtti átlagkereset 90 %-os korlátot kinél kell vizsgálni?

"A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 36/D. § (1) bekezdésében
foglaltak alapján ugyanis meg kell szüntetni a rokkantsági nyugdíjra való jogosultságát annak a
62. életévét még el nem ért személynek, akinek a keresőtevékenységből származó hat egymást
követő hónapra vonatkozó nettó keresetének (jövedelmének) havi átlaga meghaladja a
rokkantsági nyugdíj alapját képező havi átlagkereset 90 százalékát, illetve annak a megállapítást
követő rendszeres emelésekkel növelt összegét, de legalább a mindenkori kötelező legkisebb
munkabér (minimálbér) összegét. (Amennyiben a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkereset felemelt
összege nem éri el a mindenkor érvényes minimálbér összegét, akkor a minimálbért kell
összehasonlítani a keresőtevékenységből származó nettó átlagkereset összegével.)"

Üdv Julika

juhaszne.julika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. dec. 03, 2008 10:34 am

Szia!

A kereseti korlátozás kizárólag az 50-79 százalékos mértékű egészségkárosodással rendelkező (III. csoportba tartozó) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjasokra vonatkozik, a 79 százalékot meghaladó egészségkárosodású (I. és II. rokkantsági csoportba tartozó) nyugdíjasokat nem érinti.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. dec. 03, 2008 12:21 pm

Olvasd el itt, talán közelebb visz és érthetőbb

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=full_afsz_gyik_megv_mkep_fogl

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: juhaszne.julika1 » szer. dec. 03, 2008 2:23 pm

Amit garbo50 ajánlott honlapot nem tudom elolvasni lehet én vagyok ügyetlen. Megtaláltam a kérdést, de nem nyitja meg a válaszokat.

Az Éva válaszával kapcsolatosan ez nekem is világos, lehet nem egészen jól fogalmaztam meg a kérdést. Szóval én úgy értelemezem, hogy a hat hónap  nettó átlagkeresete  egy havi átlaga nem haladhatja meg a minimálbért. És itt jön ami nem egészen világos akkor miért kell vizsgálni a megrokkanás előtti átlagkereset 90 %-át? 

Üdv Julika 

juhaszne.julika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. dec. 03, 2008 2:42 pm

Szia Julika!

Igazad van tényleg nem lehet megnyitni, most néztem, de jobb egérklikkel a cél mentése másképp funkcióval, letöltheted a gépedre és ott már a megfelelő programmal meg tudod nyitni. A legelső dokumentumot kell letöltened.Remélem így sikerül.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: juhaszne.julika1 » szer. dec. 03, 2008 2:52 pm

Szia Garbó! Lehet nagyon ügyetlen vagyok de így sem sikerült. Ha neked sikerült letöltened nem küldenéd át nekem.

Köszi Julika

juhaszne.julika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. dec. 03, 2008 2:57 pm

Szia!

Nekem sikerült, az e-mail címed eleje megegyezik a neveddel? akkor már csak a szolgáltatót írd meg és küldöm.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rokkantsági nyugdij melletti munkavégzés

HozzászólásSzerző: juhaszne.julika1 » szer. dec. 03, 2008 3:06 pm

Köszi Garbó az 1-es nem kell és freemail.hu
juhaszne.julika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron