Adófórum

Adózási és számviteli információk

tanulmányi szerződés betanításra

Tb, munkaügy, bérterhek

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Van egy ügyfelem, aki üzletkötőket szeretne felvenni, de előtte betanítaná őket. Arra gondoltunk, tanulmányi szerződést kötnénk velük. Kb. 2 hét lenne a betanítás, utána, amennyiben a cégen belül levizsgázik, lehetne őket alkalmazni. Lehetséges ez? Ha igen, milyen feltételeket kellene belevenni a szerződésbe, illetve megköszönném, ha tudnátok mintát küldeni, mert én csak munkáltatóval kötött tanulmányi szerződés mintákat találtam.

Köszönöm: Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. dec. 01, 2008 11:01 am

Szia!Remélem,hogy segítek azzal,amit ide beteszek.Igazából azzal nem vagyok tisztában,hogy saját szervezésben ez hogy működik.Lehet,hogy ezt nem így kellene megoldani.Üdv.Panni

Tanulmányi szerződés: a munkáltató szakemberszükségletének biztosítása érdekében tanulmányi szerződést köthet munkavállalójával. A tanulmányi szerződésben a munkáltató vállalja, hogy a tanulmányok ideje alatt támogatást nyújt, a munkavállaló pedig kötelezi magát, hogy a megállapodás szerinti tanulmányokat folytatja, illetve a képzettség megszerzése után a munkáltatóval munkaviszonyát meghatározott ideig fenntartja. A szerződést írásba kell foglalni, ebben meg kell határozni a munkáltatót terhelő támogatás formáját és mértékét, továbbá - a támogatás mértékével arányosan - a munkavállaló által kötelezően munkaviszonyban töltendő idő tartamát, amely 5 évnél hosszabb nem lehet. Nem köthető tanulmányi szerződés a munkaviszonyra vonatkozó szabály alapján járó kedvezmények biztosítására, továbbá ha a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelezte a munkavállalót.

Amennyiben a munkáltató a támogatást nem biztosítja, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a másik fél mentesül a szerződésből folyó kötelezettségei alól, és a szerződésszegésből eredő esetleges kárát érvényesítheti. Ha viszont a támogatásban részesülő munkavállaló nem megfelelő eredménnyel folytatja tanulmányait, nem lép a szerződés szerinti időpontban a munkáltatónál munkába, a meghatározott időtartamot nem tölti le, vagy egyéb lényeges szerződésszegést követ el, a munkáltató követelheti az általa kifizetett támogatás megtérítését. Ha a támogatásban részesülő a szerződésben kikötött időtartamnak csak egy részét nem tölti le, megtérítési kötelezettsége is csak ezzel arányos.


belső képzés: az a képzés, amelyet a hozzájárulásra kötelezett saját munkavállalói részére, teljes egészében saját munkaszervezetén belül, nem üzletszerűen szervezve valósít meg. (A képzés lefolytatásához szükséges a 48/2001. (XII.29.) egyszerűsített nyilvántartásba vétel, melyet a területileg illetékes regionális munkaügyi központnál kell kérelmezni.)

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: mátéedit » hétf. dec. 01, 2008 11:41 am

Szia!

Köszönöm válaszodat. Tulajdonképpen fenti tájékoztatókat én is elolvastam. Azon gondolkodunk, lehet-e egyáltalán tanulmányi szerrződést kötni az alábbiakra. Ügyfelem üzletkötőket kíván felvenni. Előtte azonban belső képzésben szeretné részesíteni őket. Betanítani. A betanítási idő csak oktatásból áll, vizsgáznának is belőle, de csak belső vizsga lenne. Amennyiben ez sikerül, utána alkalmazná őket. Ha nem tud levizsgázni, akkor nem venné fel őket.

Tehát ez nem olyan vizsga, ami bármilyen papírt adna, hanem letesztelik őket, tudják-e az ismereteket a munkavégzéshez.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. dec. 01, 2008 1:13 pm

Szia! Szerintem,akkor a polgárok akik a céghez szeretnének menni dolgozni,résztvesznek az " oktatáson" s ha sikerül minden,akkor van munkaszerződés.Szerintem ebből nem kell különösebb faxnit csinálni.Nevezhetjük ezt egy elbeszélgetésnek is,hogy alakalmasak a munka elvégzésére.ami több napot vesz igénybe.Üdv.panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. dec. 01, 2008 4:39 pm

Szia!

 

Ha munkaviszonyban szeretnétek alkalmazni az ügynököket, akkor már most is köthettek velük munkaszerződést, és ehhez kapcsolódóan tanulmányi szerződést is.

Abba beleírjátok, hogy a munkába lépés dátuma x.hó y.nap, feltéve, hogy a tanfolyamot sikeresen elvégzik. Egyébként is van próbaidő, tehát az alatt indoklás nélkül meg lehet válni az alkalmazott-tól.

Az egy másik kérdés, hogy tudomásom szerint ha a munkáltató kötelezi a munkavállalót a tanfolyam elvégzésére, akkor a mv. részére távolléti díjat kell fizetni.

 

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: Panni49 » hétf. dec. 01, 2008 5:02 pm

Szia Andulka! Csak nekem az az érzésem,hogy erre az időszakra a munkáltató nem akar fizetni.Úgy akarja megoldani,hogy ne kerüljön pénzébe.Legalább is én ezt olvasom ki a kérdésből.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. dec. 01, 2008 5:13 pm

Szia Panni!

 

Hát igen, ez nem lenne újdonság..:(

Már csak az a kérdés, hogy munkaviszonyban, vagy megbízásos jogviszonyban foglalkoztatják majd az ügynököket?  Gyanítom, hogy ez is utóbbi, akkor viszont tanulmányi szerződés szóba sem jöhet.

 

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

tanulmányi szerződés betanításra

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd dec. 02, 2008 7:34 am

Sziasztok!

Köszönöm a válszokat. Ügyfelem beszélt ügyvéddel, ő is azt mondta, tanulmányi szerződést csak munkaviszony alapján lehet kötni. Én is azt tanácsoltam, ne csináljon nagy problémát belőle, legyen ez egy interjú, de az is jó megoldás lehet, hogy a munkaszerződést úgy kötjük meg, hogy előre x napra. Persze, nem akarunk fizetni járulékokat. Tudjátok ez olyan, lehet, hogy elkezdik mondjuk tízen a betanulást, és csak ketten maradnak a végére.

Köszönöm mégegyszer, jelentkezem, mi lett a vége.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron