Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

Tb, munkaügy, bérterhek

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Szeretném megkérdezni tőletek mikortól nyugdíjas a nyugdíjas? Felvenne a cég egy dolgozót heti 20 órában részmunkaidőben. Az illető felmondott az előző munkahelyén, majd benyújtotta a nyugdíjazási kérelmét, ügyiratszáma van.  Munkaviszonyát kezelhetem-e nyugdíj mellettinek, vagy csak akkor ha megkapja a határozatot. Hogyan kell eljárnom?

köszönöm:tepimail 

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: vargapal » hétf. nov. 17, 2008 10:43 am

Szerintem egyelőre nem nyugdíjas, mert nincs határozata. Elutasíthatják a kérelmét, illetve hónapokig tologathatják ide oda tapasztalataim szerint.
A határozat elkészültéig ellenőrzés esetén mivel bizonyítod, hogy jogosan vontad a járulékokat?

vargapal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 17, 2008 11:06 am

Szia Tepimail!

Betöltötte a reá irányadó 62. életévét? Mert ha igen, akkor attól a naptól már biztosan él neki a nyugdíj, hiába nem kaptátok meg még rá a határozatot. A határozat úgy fog megjönni, hogy attól a naptól nyugdíjas, amikor betölti a 62. életévét. Ha előrehozottat kért (60 év férfi), akkor még azt is biztosan kéne tudnotok, hogy megvan-e a szolgálati ideje, mert ha biztosan megvan, akkor ebben az esetben is kezelheted már úgy, mint a nyugdíjasokat, mert akkor el fogják fogadni a kérelmét.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. nov. 17, 2008 11:08 am

Az a tapasztalatom, hogy a nyugdíjazásról valóban hónapok múlva jön meg a határozat de az visszamenőlegesen hatályos, tehát attól kezdve kerül megállapításra amikor beadta a kérelmet. Az önellenőrzést visszamenőleg akkor nem lehet sehogyan sem elkerülni?

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. nov. 17, 2008 11:09 am

 

Szia ! Nekem is  az az álláspontom mint az előttem hozzászólónak:

attól az időponttól nyugdijas amikor a határozatot megkapta, és abban megállapitott időponttól.

Ha az életutja során több munkahelye volt, és a jövedelmek öszeszedése visszanyulik az elektronikus nyilvántartáson túli időszakra, mire a munkáltatók leigazolják több hét is bele telhet és a határozat elkészitése csuszhat a kérelem beadásától számitva.

Én a mult héten kaptam ilyen jöv. igazolás kérést A Reg.Nyugdij.Bizt.-től, aki a cégnél talán 1981-ben dolgozott, senki nem ismeri már, az irattárba kell kukázni, de nem is biztos hogy megtalálom. Amig nem megy vissza az igazolás az ONYF-nek addig a határozat sem készül el, és lehet több ilyet vár az adott dolgozó nyugdijának megállapitásához a Ny. Biztositó.

üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. nov. 17, 2008 11:11 am

Szia.

Én is akkortól kezelném nyugdíjasként, amikor bemutatja a határozatát. Akkor is, ha betöltötte a 62. életévét. A nyugdíjjogosultság nemcsak betöltött életkor függvénye, hanem a szükséges szolgálati időé is. Az egy dolog, hogy van ügyiratszáma, de az még nem tekinthető elbírálásnak. Ellátást egyenlőre nem állapítottak meg a részére.

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. nov. 17, 2008 11:11 am

Szia.

Én is akkortól kezelném nyugdíjasként, amikor bemutatja a határozatát. Akkor is, ha betöltötte a 62. életévét. A nyugdíjjogosultság nemcsak betöltött életkor függvénye, hanem a szükséges szolgálati időé is. Az egy dolog, hogy van ügyiratszáma, de az még nem tekinthető elbírálásnak. Ellátást egyenlőre nem állapítottak meg a részére.

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. nov. 17, 2008 11:11 am

Szia Kata!

Nő az illető és most töltötte be  a 57. évet. Tehát előrehozott öregségit kért, a szolgálati ideje meg van, szerinte meg fogja kapni. Ez mondjuk nekem kevés, mit csináljak, már a bejelentésnél is kérdezi nyugdíjas-e vagy sem?

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 17, 2008 11:17 am

Szia Tepimail!

Eddig nekem olyan eseteim voltak - mind öregségi mind előrehozott kérelmeknél - ahol egyértelműen megállapítható volt a leadott iratokból, hogy meg is van neki a szolgálati ideje is, tehát nem lehetett számítani elutasításra. Akkortól mi nyugdíjasként kezeltük, és utólag meg is kaptuk a határozatot visszamenőlegesen. De ez az én tapasztalatom, látom a többieknek más a véleménye. Talán előnyösebb, ha rájuk hallgatsz, mert még mindig egyszerűbb úgy önellenőrizni, hogy pluszos adód lesz, mintha a fordítottja.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mikortól nyugdíjas a nyugdíjas

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. nov. 17, 2008 11:20 am

HA MEG VAN A SZOLG.IDEJE AZ 57. SZÜLINAPJÁTÓL KAPJA MAJD A HATÁROZATOT. 
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég