Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzletkötő feor száma

Tb, munkaügy, bérterhek

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 03, 2008 4:40 pm

Ez mind így igaz ahogy leírtad, de kiskapuk ( van akinek nagy is ) azért mindig vannak, főleg egy családi vállalkozásnál.  Itt nem arról van szó, hogy kaphat e vállalkozói igazolványt, vagy müködtethet e üzletet- amit a müködési engedélyébe bejegyeztek.

 Zsuzsa, hogy az általad küldött pps-re hívatkozzak, (a 3.7 csodára) hát arra emlékszem, hogy volt egy kontírozó könyvelő, aki mérlegképesre járt  és kinevezték közben árcsoportvezetőnek, megelőlegezve a bizalmat és persze megerősítve tanulmányi szerződéssel.

 Igaz addig nem kapta a magasabb besorolásnak megfelelő fizettséget, de a munkakört azt elláthatta. Ezek mind szépen le voltak fektetve a munkaköri leírásába.  Számtalan ilyen eset volt és nem is a "csókos" időről beszélek. A munkáltató felelőssége, hogy ilyen adminisztratív feladatot olyanra bizzon, aki már szakképzett, gyakorlott, vagy vállalja, hogy saját költségén kineveli, betanítja.

 Erre szerintem még tv-i utalás is van valahol, de ez egy raktárban van valahol nálam az agyam egy rejtett szögletében, most nem tudom előbányászni. Az előbb is kisegített mazsi, hátha most is lesz valaki naprakész ebben is. Valahol olvastam, hogy vannak ilyen részképzési lehetőségek is, amik egymásra épülnek és ez tavaly kapott valami tv-i keretet, utánna kéne nézni, de most nem tudom hol olvastam, de ebben is lehet tájékozott valaki, így előre hozva segít- vagy cáfol.

Üdv.Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 03, 2008 4:58 pm

Garbo!

Egyetértek én Veletek - mert a vállalkozóinál is kiakadtam, amikor a 20 éve a szakmába dolgozó festővel kekeckedtek...

Az élet és a gyakorlat arról szól amiről Te beszélsz. Elláthatja az a munkakört, még alkalmas és rátermett is lehet rá - de a végzettsége, képesítése nem az.  Én csak ezt próbáltam elmondani. Ezer példát tudnánk felhozni, akinek nincs meg a végzettsége és az adott szakmát mesterfokon űzi Szinészek + mit tudom én, sőt ismertem én olyan artistát, aki a nevét nem tudta leírni és jobb üzletet kötött, mint egy írástudó ember. Egyszerűen volt hozzá érzéke és az élet megtanította sok mindenre. Nem kellett papír hozzá. Ezzel nem mondom persze azt, hogy a képzettség, az ismeretszerzés, a tanulás felesleges, mert az meg a másik hülyeség lenne. Csak hangosan elmélkedtem..

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 03, 2008 5:24 pm

Zsuzsa!

Tudod ki jutott most eszembe?- Stadler Józsi 'bá - neki, ha jól tudom, legalábbis a média erről regélt, juhász a szakmája, és most mint kereskedő micsoda birodalmat hozott létre megint. Lehet a jó "hüvösben" megszerezte a végzettséget hozzá?

Láttam saját szememmel a nyáron,  maga árulta a portékáját, mert mindenki az ő személyes varázsát kereste ( ezt nyilatkozta valahol - ez átsuhanva a településen nem látszott..:)))

Szóval összegezve én sem mondom hogy a végzettség, képzettség  nem kell, csak egy kis áthidaló megoldás szerintem biztosan van valahol lefektetve. Főleg azokon a területeken ahol nem "húsbavágóan" fontos a papír,főképp kezdeti stádiumban.  Abba belegondolni sem szeretnék, hogy egy dr ügyvéd vegye ki a vakbelemet egy dr doktor helyett ( bár ezek között is lehetnek szakképzett kontárok).

Én is csak hangosan gondolkodom, akkor akarsz velem gondolkodni?

Üdv.Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: stencil » hétf. nov. 03, 2008 5:43 pm

Akkor én lezárom a kérdést. Megdolgoztatok érte! :-)) Köszönöm szépen segítségeteket! :-))
stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 03, 2008 5:46 pm

Bár már Stencil lezárta - de az ördög...

Vissza is igényelte a freskóról az ÁFÁ-t... igaz biztos nem ő volt aki a bevallást kitöltötte.... Megpróbálta "oszt" nem jött be...

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 03, 2008 6:15 pm

A tanácsadója- könyvelője túlképzett volt, vagy annak se volt semmilyen oskolája, de lehet hogy szikével kivágta, hazahozta, visszaigényelte? ani_wink.gif
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzletkötő feor száma

HozzászólásSzerző: stencil » hétf. nov. 03, 2008 6:19 pm

:-) Úgy emlékszem, a könyvelője is vádlott volt... Talán felfüggesztettet kapott... Megszerezte ő is a szakképzettséget, csak ki tudja kitől?! :-) 
stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron