Adófórum

Adózási és számviteli információk

Terhességi gyermekágyi segély mikortól?

Tb, munkaügy, bérterhek

Terhességi gyermekágyi segély mikortól?

HozzászólásSzerző: batyai.marta » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mikortól lehet terhességi gyermekágyi segélyt igényelni? Amikor már megszületett a gyermek vagy már előtte is él a 168 nap? Hogyan tud valaki szülési szabadságos állományba kerülni? Ugyanúgy, mint a rendes szabadságnál, hogy csak szólok a munkáltatónak, hogy akkor én elmentem szülési szabadságra? Vagy valami orvosi papír kell hozzá? Én úgy olvastam a terhességi gyermekágyi segélyről, hogy a szülési szabadság idejére jár, és már akkor is, ha még nem született meg a baba. Csak kell kérni az orvostól egy igazolást, hogy terhesállományba vette a kismamát. Az én orvosomtól még senki nem kért ilyen igazolást. 

Sajnos nem vagyok teljesen képben TB és családtámogatással kapcsolatban!

Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!

Márti

batyai.marta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Terhességi gyermekágyi segély mikortól?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. okt. 29, 2008 6:27 pm

Szia!

Szülési szabadságra a szülés várható időpontjától visszaszámolva 28 nappal lehet legkorábban elmenni. Pl: ha valaki november 30-ra van kiírva, akkor november 3-tól már elmehet. Ehhez az orvosodtól kell kérni "terhesállományba vételi igazolást." Ez ugyanaz, mint a nagyalakú táppénzes papír, amit táppénzre menetelkor az első alkalomma adnak, max. egy hétre. Ott a tetején a "terhesállományba vételt" kell bekarikázni az orvosnak. 

Ezzel a papírral felszerelkezve a munkahelyed kiállít egy Tgyás igénylő lapot, meg kell majd még a terhes-kiskönyved fénymásolata is. Ezeket bekülditek a MEP-be. Aztán ha majd megszületik a baba, kell vinni a születési anyakönyvi kivonatot, azt lefénymásolják, és beleírják, hogy igényelted a tgyást. (Ha nem viszitek be, le fogják állítani a tgyás folyósítást.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Terhességi gyermekágyi segély mikortól?

HozzászólásSzerző: Kozma1 » csüt. okt. 30, 2008 7:27 pm

Szia!

A terhesállományba vételi igazoláson eredetileg az orvosnak fel kell tüntetni a szülés várható idejét. Ez ugy szokot történni, hogy eleve a terhes tanácsadást végző orvos veszi állományba a dolgozót vagy ad egy igazolást a körzeti orvosnak, hogy mikortól lehet állományba venni akkor a körzeti orvos is felveheti. Egy szerűbb a tanácsadásnál kérni és ugy van ahogy Zsuzsa irja a szülés napja a 29.-ik nap (a jelölt időpont), ha ezt nem tudod elérni akkor a terhekönyvből ( ha be van irva) tudja aMEP mikortól veheti állományba. Szia Mari

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Terhességi gyermekágyi segély mikortól?

HozzászólásSzerző: batyai.marta » hétf. nov. 10, 2008 8:04 am

Sziaszok!

Köszönöm a segítségeteket!

Márti

batyai.marta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron