Adófórum

Adózási és számviteli információk

GYES mellett ÚJ munkaviszony

Tb, munkaügy, bérterhek

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Felvennénk munkaviszonyba egy GYES-en lévő anyukát, aki viszont másik cégtől ment szülni. A kérdésem az lenne, hogy fel kell-e mondania az előző munkahelyén, ugyanis oda leépítés miatt nem fogják visszavenni, és "szeretne" végkielégítést kapni tőlük.

Lehet hgy nem eléggé értelmesen kérdeztem, de nem volt még hasonló eset nálam, és ő azt mondja, hogy felvehetem anélül, hogy hozná az előző munkahelyről a papírjait. Ez nekem nem világos...! Légyszi segítsetek. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. okt. 17, 2008 5:51 pm

Szia!

Az anyukát minden további nélkül fel lehet venni, "gyes melletti munkaviszony"-osként kell bejelenteni.

Ő most az 1. munkahelyén fizetésnélküli szabadságon van a gyes lejártáig.Tehát semmilyen papírt nem kell még hoznia!

Amikor a gyes-e lejár,jelentkeznie kell a munkahelyén, kiadják a szabadságait, felmondanak........stb. A gyes lejártakor az új helyen ki kell A GYES MELLETTI MUNKAVISZONYBÓL JELENTENI ÉS MUNKAVISZONYRA BEJELENTENI.

A kilépő papírjait majd ha megkapta,leadja az új helyén.

A lényeg, Ő semmiképpen ne mondjon fel!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. okt. 17, 2008 6:02 pm

Köszi Éva!

Ezek szerint az anyuka jól tájékoztott. (meg mostmár én is...).

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. okt. 17, 2008 6:33 pm

 

Szia

Annak utánna kellene érdeklődnötök még felvétel előtt, hogy a start  kártya  nem jöhet e szóba, gyes melletti munkaviszony mellett. Ha már érdeklődtettek, bocsi a kotnyeleskedésért.

Üdv. Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. okt. 17, 2008 7:53 pm

Szerintem nem jöhet szóba. Mert erre a bizonyos startkártyára azok a gyeses kismamák jogosultak, akiknek nincs munkahelye. Ennek a kismamának meg van. (Csak nem oda megy vissza dolgozni.)

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. okt. 17, 2008 8:10 pm

Szia Zsuzsa!

Igazad van, de én is úgy jártam mint Napraforgó, ő azt írja lehet nem értelmesen kérdez, én meg lehet nem értelmesen válaszolok:Kacsintás- mentségemre legyen, hogy én olvastam a kérdésben előző munkaviszony megszűnéséről, leépítés miatt.

Akkor pontosítok:

Igénylési feltétel többek között: a gyermek 1 éves korának betöltése után, a gyes folyósítása mellett kíván munkát vállalni, feltéve, hogy a GYES, GYED, GYET, családtag ápolásának időszakára igénybevett fizetés nélküli szabadság, illetve távollét alatt megszűnt a munkaviszonya, nincs (vagy a gyes folyósítása előtt sem volt) munkáltatója.

Üdv. és szép estét- kellemes hétvégét

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

GYES mellett ÚJ munkaviszony

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. okt. 18, 2008 6:33 pm

Sziasztok!

BOCSI..... Tegnap óta bele sem néztem a kérdésembe, mert azt hittem hogy lezártam. De azért jó hogy "visszanéztem" ......!!!!!! (napraforgóval, vigyorival, integető manócskával  és START kártyával is gazdagabb lettem)

Szép estét Nektek is, üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron