Adófórum

Adózási és számviteli információk

kifizetőhely

Tb, munkaügy, bérterhek

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: landskft1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok kedves fórumozók!

Kicsit járatlan vagyok ebben a témában, ezért kérem a segítségeteket. A kérdésem az hogy hány fő alkalmazottnál kell tb kifizetőhelyet létesíteni egy cégnél, illetve hogyan és mikor kell ezt bejelenteni az oep-hez.

A segítségeteket előre is köszönöm:

László

landskft1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. okt. 09, 2008 12:22 pm

 

A Tb.kifizetőhely létesitésének feltétele a 100 fő  tb. szolgáltatásra jogosult fogalalkozatott létszám.

A kifizetőhelyilétesitésre az OEP/ területileg illetékes  MEP-el szerződést kell kötni. A kifizetőhely létesitésének feltétele továbbá a megfelelő szakképzett  munkaerő megléte és a munkát segitő infrastruktura.

A cégvezetésnek fel kell venni a kapcsolatot a MEP-el, tárgyalást kezdeményezni  mert ezt egyszerü bejelentéssel nem lehet elintézni. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: landskft1 » csüt. okt. 09, 2008 12:34 pm

hvanna! köszönöm a gyors választ de olyat is hallottam hogy 80 főnél már jelezni kell hogy el fogja érni a 100-at. Igaz ez?
landskft1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. okt. 09, 2008 12:39 pm

Miért olyan biztos az, hogy a 80 fős cég fel fog fejlődni 100-ra??? Azért az nagyon nagy bővülés.

És tudtommal nem is kötelező létrehozni tb kifizetőhelyet. Csak lehetőség. Vagy rosszul tudom?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. okt. 09, 2008 12:41 pm

 

Ha várható a létszám bővülés belátható időn belül amikor eléri a 100 főt előtte  célszerű korábban jelezni, mert a TB.kifizetőhelyi müködtetést azért nem lehet egyik napról a másikra beinditani. A MEP biztosan feltételeket szab és ellenőriz a müködtetés előtt., ugy mint

- szakember

- hardver

- szoftver .

A 80 fős létszámhatárról nem halottam, de van logikája a feltételek megteremtése miatt.

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

kifizetőhely

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. okt. 09, 2008 1:12 pm

 

Az 1998 évi XXXIX. tv. 9.§-ra rendelkezik a tb.kifizetőhely létesitéséről.

1.bek: Minden munkáltató köteles  100 fő  tb. szolgáltatásra jogosult foglalkoztatott  esetén............... tb. kifizetőhelyet létesiteni.

 

2.bek: Magánszemély, jogiszemély, - nem folytatom tovább-...... létesithet .

Tehát ez cégfüggő, és  vezetés döntés kérdése. Van akinek kötelező,  és van akinek nem., de akinek nem kötelező az is létesithet kifizetőhelyet.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég