Oldal: 1 / 2

Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: reahand

Sziasztok!

Tudtok olyan kiadványt / táblázatot / honlapot / bármit, ahol össze van szedve, hogy az egyes jogviszonyos foglalkoztatásoknál milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Arra gondolok, hogy pl. nyugdíjastól nem kell munkavállalói járulékot és 2 % eg.bizt.járulékot levonni, a GYES mellett dolgozó után nem kell tételes EHO-t fizetni, stb.

Előre is köszönöm.

Andi 

 


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 11:32 am
Szerző: magdika65

Szia!

Sajnos honlapot vagy hasonló táblázatot nem tudok, de a hvg.2008 különszámában  8-9-ik oldalán elég jól össze van szedve. Ha nem erre gondoltál vagy ezt eddig is tudtad bocsi. 


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 11:40 am
Szerző: kaloczy

Gyes mellett dolgozó után nem kell eho-t fizetni? Én pont az előbb írtam egy másik kérdésre, hogy kell.

Miért nem kell?  (bocs, törvényt nem néztem....)

Zsuzsa


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 11:51 am
Szerző: reahand

Szia!

Köszi. ezt nem ismertem, ez is több, mint a semmi. Én a SALDO kiadványát ismerem, de az juttatásonként részletezi a fizetendő adókat és nem jogviszonyonként.


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 11:55 am
Szerző: garbo50

Nézd meg ezt

http://www.adoforum.hu/eroforrasok/9645/kinek-milyen-jarulek-fizetesi-kotelezettsege-van

Ha nem tudod valamilyen oknál fogva megnyitni, jobb egérklikk- mentés a gépedre ( add meg az útvonalat hova) majd a gépeden, ha a megnyitás előtt a szövegben csak kriksz-krakszokat látsz, akkor szintén jobb egérgombbal az átnevezés választás- és írd át a file nevét olvashatóvá( pl.annyi hogy: jarulek) az open office tudja kezelni, de a Microsoft-os excell csak ilyen átnevezéssel, ha a kiterjesztése nem xls. akkor azt is írd át nyugodtan,

remélem sikerül, mert egész jó kis összefoglalás

Üdv.

 


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 11:57 am
Szerző: reahand

Hogy őszinte legyek, nem tudom. A bérszámfejtő programunk így számolja, megkérdeztem őket és azt mondták, hogy az így jó. Pont azért szeretném én is összeszedni az ilyesmiket, mert gőzöm sincs, hogy honnan veszik az ilyenfajta kijelentéseket.

De ugyanezt írja pl. az 1813. sz. TB levél is:

1813. GYES melletti munkavégzés

Kérdés: Vállalhat-e munkát a saját munkahelyén egy jelenleg fizetés nélküli szabadságon, GYES-en levő dolgozó, vagy csak más munkáltatónál van erre lehetőség?

A Cst. 21. § b) pontja értelmében a gyermek 1 éves kora után a szülő időkorlátozás nélkül folytathat keresőtevékenységet. Annak sincs semmilyen akadálya, hogy az érintett a korábbi munkahelyén vállaljon munkát - megszakítva fizetés nélküli szabadságát - a GYES folyósítása mellett. Amennyiben a GYES tartama alatt a munkavégzés körülményei mások (más munkakör, rövidebb munkaidő), akkor a korábbi munkaszerződését erre vonatkozóan módosítani, illetve kiegészíteni szükséges.

A GYES melletti munkavégzés esetén a társadalombiztosítási és egyéni járulékokat (8,5 százalék nyugdíjjárulék és 7 százalék egészségbiztosítási járulék) az általános szabályok szerint kell megfizetni, de nem terheli a céget a tételes eho.


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 12:07 pm
Szerző: reahand

Kedves garbo50!

Sajnos úgy sem tudom megnyitni, ahogy leírtad ("rendes" Office-m van, nem openoffice).

Ha nem túl nagy kérés, el tudnád küldeni olvasható formában a reahand@freemail.hu címre? 

Előre is köszönöm.

 


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 12:20 pm
Szerző: garbo50

Részlet az eho tv -ből, ami érdekes kiemeli az ápolási díj melleti munkavégzést, de a gyes mellettit nem:

Nem kell megfizetni a tételes egészségügyi hozzájárulást

- a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás folyósítása alatt,

- a keresõképtelenség (ide nem értve a betegszabadságot), a fizetés nélküli szabadság, az igazolatlan távollét idõtartama, valamint a munkavégzési (szolgálatteljesítési) kötelezettség alóli mentesítés idõtartama alatt, kivéve, ha a mentesítés idejére munkabér (illetmény), távolléti díj fizetés történt,

- az ápolási díj folyósítása alatt, kivéve, ha a folyósításban részesülõ az ellátás folyósítása alatt munkát végez,

- a háromévesnél fiatalabb gyermek gondozása, a gyermekgondozási segélyben részesülõ munkavállaló tizennégy évesnél fiatalabb gyermeke gondozása, valamint a 12 évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság idõtartama alatt,

- a START kártyával, a START PLUSZ és a START EXTRA kártyával rendelkezõ személy külön törvényben meghatározottak szerinti kedvezményes foglalkoztatásának idõtartama alatt,

Tovább görgetve a gombolyagot- a fizetésnélküli szabadság ideje alatt, kivéve ha a mentesítés idejére munkabér jár, és ez szerintem érdekes, mert a gyesen lévő ha oda megy vissza dolgozni ahonnan fizetésnélküli szabadságra ment a fizetésnélküliség felfüggesztésre kerül, más a dolog ha máshova megy gyes közben. Ezen érdekes érdemes elgondolkodni még egy picit.

Üdv.


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 12:37 pm
Szerző: reahand

Gondolom, az első bekezdés alapján nem kell, azaz hogy nem kell megfizetni az EHO-t az GYES folyósítása alatt. Mivel GYES mellett dolgozik, tahát folyósítják neki a GYES-t, feltételezem, hogy emiatt nem kell megfizetni az EHO-t.


Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 18, 2008 12:50 pm
Szerző: kaloczy

Te garbo! Én úgy olvasom, hogy az ápolási díjnál meg kell fizetni, ha munkát végez. Csak akkor nem kell fizetni, ha csak ápolási díj van. 

Mert ez:

 - az ápolási díj folyósítása alatt, kivéve, ha a folyósításban részesülõ az ellátás folyósítása alatt munkát végez,

pont azt monjda, hogy akkor nem kell megfizetni, ha nem végez munkát. Mihelyst dolgozik, máris ugrik a mentesség.

És ebből következik, hogy gyes melletti munkavégzés esetén is normál módon meg kell fizetni.

Vagy félreolvasok valamit?

Zsuzsa.