Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

Tb, munkaügy, bérterhek

Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásSzerző: reahand » csüt. szept. 18, 2008 12:55 pm

Zsuzsa!

A GYES-nél nem mondja a tv., hogy "kivéve, ha munkát végez". Szerintem a GYES mellett ezért nem kell fizetni. 

 

reahand
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. szept. 18, 2008 12:58 pm

Ja, hogy Ti ebből gondoljátok. Hát, nem tudom. Nekem inkább az logikus, hogy gyes-nél is csak akkor nem kell fizetni, ha nem dolgozik mellette. De nem bánnám, ha egyszer a sáphivatal húzná a rövidebbet egy slendriánul megfogalmazott törvény miatt.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérszámfejtés különböző jogviszonyokban

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. szept. 18, 2008 1:02 pm

Igen Zsusza ez az érdekes,hogy az ápolási díj melletti munkavégzést nevesíti a gyes mellettit nem. Azért elgondolkodtató az a bekezdés is, hogy a fizetésnélküli szabadság időtartama, mert ugye gyes alatt fizetésnélküli szabadságon is van, ha volt-van munkáltatója és nem enélkül gyeses, de itt van még egy csavar a fizetésnélküli szabadság és munkabér megfogalmazása, mert gyes alatt jelenleg mindkettő lehetséges,ha egyik munkáltatónál gyesen van és fizetésnélküli szabadságon, másik munkáltatónál munkaviszonyban.

Ezért írtam, hogy gondolkodjunk még egy kicsit.

Üdv. és jó 35.gif

Most elolvasva mégegyszer nem a fizetésnélküli szabadságra írja a munkabért- egybeolvastam a következő megjegyzéssel és ez nem az amire utaltam- akkor viszont úgy gondolom, ha nincs kiemelve, mint az ápolási díj mellett, nem kell fizetni.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron