Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

Tb, munkaügy, bérterhek

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: kerekes97 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi témában kérem a tanácsotokat: egyéni vállalkozó Gyes mellett vállalkozásában 4 órás munkát végez. A kötelező járulékokat megfizeti a minibálbér alapján az Apeh felé. Az lenne a kérdésem, hogy magánnyugdíjpénztári tagdíjat kell-e fizetni és bevallania, ha a vállalkozásából vállalkozói kivétje ill. jövedelme nincs.

Válaszotokat előre is köszönöm, sajnos az illetékes hivataltól eltérő válaszokat kaptam.

Zsuzsa

 

 

kerekes97
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 23, 2007 5:20 pm

Szia! Egyéni vállalkozás részmunakaidőben nem végezhető, én úgy tudom a baba egy éves korától lehet dolgozni. Amennyiben a minimálbér után a járulékokat megfizetitek, akkor annak alapján meg kell fizetni  és be kell vallani a 8,5% tagdíjat is. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: hani25 » kedd jan. 23, 2007 5:50 pm

Szia Zsuzsa! Egyetértek Mária hozzászólásával. Nem is értem, miért kaphattál ellentétes válaszokat a T. hivataltól? A gyes igénylésekor kellett nyilatkozni (vagy a változást bejlenteni), hogy a folyósítás ideje alatt a vállalkozási tevékenységben személyesen munkát végzel. Ebben az esetben viszont főállású vállalkozónak minősülsz, a járulékokat mind fizetni kell.

Egyedül a tételes EHO-t nem kell fizetni a gyes alatt.

hani25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: teglabor » szer. jan. 24, 2007 7:26 am

Sziasztok!

Olvastam a válaszokat és az EHO -val kapcsolatban lenne egy hozzászólásom. Három Apeh-es tájékoztatóval beszéltem, és mindegyik azt mondta, hogy a tételes EHO-t meg kell fizetni az egyéni vállalkozónak gyes mellett. Egy kicsit furcsállottam, mert a törvényben nem így írja, de azt mondták, hogy a kettő két jogviszony és az egyéni vállalkozás erősebb.

Jó, mi?

Azért szerintem ti is járjatok utána!

 

teglabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: kerekes97 » szer. jan. 24, 2007 10:01 am

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, de még mindig nem tiszta. EHO-t kell fizetni egyébként, ezt az összes előadó mondta. Egyedül a magánnyugdíj tagdíj volt ellentétes. Jogviszony szempontjából a Gyes az erősebb, legalábbis az OEP azt mondta, és ez alapján a Nyenyi bevallást is így kell külön jelentenem, mintha két jogviszony volna. Járulék szempontjából pedig azt írja a tv, hogy meg kell fizetni a vállalkozói kivét, de legalább a minimálbér után. A magánynugdíjról szóló tv pedig az elért jövedelmet írja. Ez a két kifejezés a zavaró ebben.

Hani25 válaszával nem egészen értek egyet, mivel már tavaly sem kellett jelenteni, megszünt ez a rovat a változásbejelentőn.

Zsuzsa

  

 

kerekes97
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó gyes mellett munkát végez

HozzászólásSzerző: kerekes97 » szer. jan. 24, 2007 11:05 am

Most beszéltem egy "fő" tb szakértővel, aki azt a választ adta, hogy kell fizetnem a tagdíjat. Bejelenteni viszont már nem kell külön, ha valaki gyes mellett ismét munkát végez a vállalkozásában.

Zsuzsa

 

kerekes97
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég