Adófórum

Adózási és számviteli információk

Többet utalni, mint a rendes bér???

Tb, munkaügy, bérterhek

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: Well » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Szakértők,

 

A tanácsotokat, illetve ötleteteket szeretném kérni a következő elég "necces" kérdésben.

Hogy lehet a "leglegálisabban" hitelhez juttatni a dolgozót, azaz papíron több bért utalni kb. 3 hónapig? (amit a bank vizsgál hitelkérelemkor)

Nem szívesen megyek bele ilyen dolgokba, de a főnököm megkért, hogy találjak valami megoldást arra, hogy egy dolgozónknak a hivatalos nettó 65 ezre helyett, 165 ezer érkezzen a számlájára 3 hónapig, hogy kapjon hitelt. (persze ennyit meg is kap, csak hát nem "hivatalosan")  Tehát kb. 3x100 ezerrel több pénzt kellene átutalni a számlájára.

Nem hiszem, hogy ez munkabérelőlegként működne (illetve azt sem tudom, hogy lehet olyat csinálni, hogy előre akár 1,5 havi bért felvenni, ráadásul ezt 3 hónapon keresztül) 

Milyen jogcímen kerülhetne rá ekkora összeg? Került már valaki szembe ilyen jellegű problémával?

Ötleteiteket előre is köszönöm.

 

Well 

Well
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. szept. 03, 2008 4:01 pm

Szia!

Én nagyon nem javaslom. Saját, személyes tapasztalat volt, hogy egy jelzálog-hitelnél, ahol a felveendő hitelnek közel hatszorosa volt a felajánlott ingatlan (mely tiszta volt), és a jövedelem-igazolásom is a minimálbér többszöröséről szólt, a bank APEH - jövedelem-igazolást is kért. Igaz, az apeh ezt csak az előző évről tudja kiadni, de ha azonos a munkáltató, elég nehezen magyarázható, hogy most miért lett hirtelenjében háromszoros a bére.

És a hamis jövedelem-igazolás az tulajdonképpen okirat-hamisítás :-(((

Tájékoztasd erről a főnökedet is. Ezek után is ragaszkodik az ötletéhez?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. szept. 03, 2008 4:03 pm

Nem beszélve arról, hogy egy későbbi ellenőrzéskor a revizoroknak szemet szúrhat a dolog. Csúnya vége lehet.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. szept. 03, 2008 4:40 pm

 

Szia !

Egyetértek Zsuzsa álláspontjával,  ez a dolog nagyon " csuszós " pályára vihet.

Ha a főnököd tájékotattad a fenálló buktatókról és ennek ellenére ragaszkodik hozzá,  kérd hogy adja irásba. Nagy valószinüséggel visszalép. De ha mégis tedd el az irásbeli utasitását.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 03, 2008 4:53 pm

Szia Vell!

Ilyen problémával az ember szembekerül(het), akkor leül és elgondolkodik, hogy mi az amit feláldoz, mert azt gondolom tudod, hogy mit kockáztatsz. De a kérdést nem ezért tetted fel, tehát szerintem:

A főnöködnek csak egy "tollvonásába" kerül, hogy a dolgozó több pénzt kapjon kézhez, mert

1). Felemeli a dolgozó munkabérét, (ez gondolom nem jó, mert utána milyen indokkal csökkenti vissza +  nőnek a járulékok is.) vagy

2). 3 hónapig "prémiumfeladatot" ad, amiért havi nettó 100 eFt/hó-ot fizet részére (de ez csak a bankszámlán látszik és időleges) vagy

3). Más, a képzettségének megfelelő, több pénzt érő munkakörbe helyezi időlegesen, stb.

Ha az a cél, hogy bankhitelt kapjon akkor a bankok jellemzően felhívják a céget (ügyintézőt) és lecsekkolják az adatokat. Az, hogy a bankszámlára mennyi pénz érkezik egy dolog és egy másik a büntetőjogi felelősség mellett kiállított jövedelemigazolás - mert ilyet is "szoktak" kérni.

Üdv: P.Zsuzsa

 

 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: Well » szer. szept. 03, 2008 5:23 pm

Én sem szeretnék belemenni ilyen dolgokba, gondolhatjátok. 

Az nem lenne megoldás, hogy a cég 3 hónapon keresztül 100 ezer Forint kölcsönt ad a dolgozónak, és azt "véletlenül" egy tételben utaljuk el a bérrel. (csak ilyenkor nem tudom mit írjunk utaláskor megjegyzésnek)

Persze a jövedelemigazolás kérdése ezzel még nem oldódott meg, de egyelőre olyat még nem kértek. Csak hát sajna a két dolog összefügg.

Well
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 03, 2008 5:39 pm

Egy tételben - mint munkabér? és 3x tévedsz? hát..... Hidd el, hogy csak az utalás kevés a banknak!

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. szept. 03, 2008 6:19 pm

Sziazstok !

Nem biztos, hogy az utalás nem elég a banknak. Nekem az OTP számlámra utalják a munkabéremet. Ezért a bank évekóta látja mennyit keresek. Nem kellett a hitelhez külön kereseti igzaolást is vinnem.

Bár, ha az furcsa lesz a banknak is, hogy hirtelen nagyobb összeg kerül a számlára, de lehet, hogy nem érdekli, mert arra is gondolhat, hogy magasabb beosztásba került a dolgozó.

Persze azt is hozzá kell tennem, hogy nekem nem a minimálbér volt utalva a számlámra.

Well!

P. Zsuzsa háromféle elfogadható variációt is írt neked.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: Well » csüt. szept. 04, 2008 4:00 am

Köszönöm a válaszokat.

Pikikee, igen, olvastam P. Zsuzsa variációit, csak hát ezzel az a baj, hogy a főnök természetesen ezt többletköltség nélkül szeretné megoldani. + 100 nettó viszont iszonyat többlet ktg lenne 3 hónapon keresztül. Ezért gondoltam a kölcsönre, ami nem jár semmilyen plusz költséggel.

 

Üdv: Well 

Well
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Többet utalni, mint a rendes bér???

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » csüt. szept. 04, 2008 5:26 am

Szia!

Próbálkozhatna esetleg olyan banknál ahol elfogadják a jövedelemigazolást amelyen jelölöld, hogy házipénztárban kapja meg a fizetését. Mi kiadjuk így az igazolást ha kérik. A bank telefonál, leigazoljuk és megkapja a hitelt. Ha segélyt kér minimálbér, ha hitelt vesz fel akkor százezrek:)

Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég