Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelés alkalmi könyvel?

Tb, munkaügy, bérterhek

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. aug. 27, 2008 2:29 pm

Szia Zsuzsa!
Ezek szerint még nem járt az okmányirodában az ismerősöd?Mert akkor nekünk nem is kellene meggyőznünk.
További hangos gondolataim a témában:
Lehet, hogy nem is tudunk meggyőzni, de ,ha esetleges ellenőrzést kap vmelyik EV, akkor majd az APEH meggyőzi a vállalkozót Pl,:
1.Szerződés kötések elmaradásáról.
2.A szolgáltatás folyamatosságáról(0808), és az esetleges gyüjtőszámla kiállításának utólagosságáról.
3.A saját jövedelem szerzés eltitkolásáról.
Ezek a gondolatok, ha rosszak javítsatok ki legyetek szívesek.
Üdv.Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: Stanci » csüt. aug. 28, 2008 4:36 am

Icusnak igaza van. Ha utólag állítja ki a számlát annak is vannak szabályai, pl. tudomásom szerint a gyűjtős számlázáshoz megállapodást kell kötnie. Továbbá ne feledkezzünk meg a havi, és negyedéves bevallásokról, amiket ugye a könyvelőnek kell elkészítenie a lekönyvelt tételek alapján. Szóval ez az AMK minden sebből vérzik, szerintem.
Stanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. aug. 28, 2008 9:58 am

Azt hiszem igazatok van, belátom.

Csak próbáltam segíteni, de ez így tényleg nagyon problémás.

Köszönöm a válaszaitokat mégegyszer!

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: szaboicus » csüt. aug. 28, 2008 2:19 pm

Szia!
Szívesen segítettünk.
Van úgy az ember, hogy a Baba-ruhát mindenképp rá akarja,(próbálja) húzni a gyerekre.
Csak az a baj, hogy ha nagy akkor, azért ordít a gyerek,ha kicsi meg azért.
Így aztán nem is marad rajta.
Sokszor megpóbájuk és rá kell jönnük, hogy minden nem sikerülhet.
Üdv.Icus.
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. aug. 28, 2008 3:55 pm

Sziasztok!

Én egyáltalán nem értem, fel sem fogom, hogy alkalmazottként miért nem lehetek AM könyves foglalkoztatott! Ha pl. egy vállalkozásnál csak havi 5 napi munka van, és heti 10-12 órát kell töltenem a cégnél(függetlenül, hogy ez egy könyvelőcég, vagy egyéb, aki más körülmények között ügyfelem lenne). De akár heti 20 óráról is beszélhetünk,  két "AM könyves napba"  belefér.

Nem értem, mi a garancia arra, hogy ha egy rendes munkaszerződésest foglalkoztatok, holnap is a jövő héten is ott lesz! (főként ha pl. 3 hónap próbaidőt kötünk ki, ez idő alatt bármelyikőnk búcsút inthet a másiknak!).

Akár meg is kapaszkodhattok, de pontosan ezt tervezem!

Az az eljárás pedig véleményem szerint helytelen az okmányirodák részéről, hogy a könyvviteli szolgáltatást mérlegképes végzettséghez, és regisztrációhoz kötik kivétel nélkül. Mert a Szt  szerint a 10 mill. ft feletti nettó árbevételű kettős könyvvitelt vezető gazdálkodónál előírás. A váll. igazolványba a korlátozást beírják, de teljesen nem zárhatja ki a tevékenység gyakorlását!

Pl. tanácsadó, vagy üzeletkötő kis forgalmú cégeim vannak, ahol gyakorlatilag néhány mill. ft-os árbev. van, vagy egyszerűsített beszámoló készítésére kötelezett szervezet könyvvitelét vezetem, akkor el sem vállalható?

150. § (1) E törvény alkalmazásában számviteli szolgáltatás az e törvényben, továbbá a kapcsolódó kormányrendeletekben előírt könyvvezetési, beszámolókészítési kötelezettség teljesítése érdekében elvégzendő feladatok összessége (a továbbiakban: könyvviteli szolgáltatás), valamint a könyvvizsgálói tevékenység.

(2) A könyvviteli szolgáltatás körébe tartozik különösen:

a) a számviteli politika, a könyvviteli elszámolás, a beszámolókészítés rendszerének, módszerének kialakításával (ideértve a belső információs rendszer kialakítását is), a számlarend, a könyvvezetéshez, a beszámolókészítéshez szükséges szabályzatok elkészítésével, rendszeres karbantartásával kapcsolatos feladatok ellátása, beleértve a főkönyvi nyilvántartások vezetését, az összesítő feladások készítését, a beszámoló összeállítását, a beszámolóban, a könyvviteli nyilvántartásokban szereplő adatok elemzését, a gazdasági döntéseket megalapozó következtetések levonását is,

b) az elszámolások, a beszámolóban szereplő adatok jogszerűségének, szabályszerűségének, megbízhatóságának, bizonylatokkal való alátámasztottságának, a számviteli alapelvek követelményei megtartásának biztosításával a valóságnak megfelelő belső és külső információk előállítása, szolgáltatása.

(3) A törvényi előírásoknak megfelelő, a vállalkozó vagyoni, pénzügyi helyzetéről, működésének eredményéről megbízható és valós összképet adó beszámoló készítőinek, illetve felülvizsgálóinak az ilyen tevékenységre jogosító - jogszabályi feltételeken alapuló - engedéllyel kell rendelkezniük.

(4) A könyvvizsgálói tevékenységet végző könyvvizsgálóval, továbbá a könyvvizsgálói képesítéssel szembeni követelményeket külön törvények szabályozzák.

151. § (1) A vállalkozó a 150. § (2) bekezdése szerinti könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányításával, vezetésével, az éves beszámoló, az egyszerűsített éves beszámoló, az összevont (konszolidált) éves beszámoló elkészítésével olyan természetes személyt köteles megbízni, illetve ezen feladatok végzésére alkalmazni, aki okleveles könyvvizsgálói képesítéssel, illetve mérlegképes könyvelői képesítéssel rendelkezik, és aki szerepel a (3)-(5) bekezdés szerinti nyilvántartások valamelyikében, és ennek megfelelően a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel (igazolvánnyal) rendelkezik, vagy olyan számviteli szolgáltatást nyújtó társaságot, amelynek a feladat irányításával, vezetésével, a beszámoló elkészítésével megbízott tagja, alkalmazottja rendelkezik az előbbi képesítéssel és a (3)-(5) bekezdés szerinti nyilvántartásba történt bejegyzés alapján a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel (igazolvánnyal).

(2) Az (1) bekezdésben előírt kötelezettség alól mentesül az a vállalkozó, amelynél az éves (éves szintre átszámított) nettó árbevétel az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában - ennek hiányában a tárgyévben várhatóan - a 10 millió forintot nem haladja meg.

 

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Könyvelés alkalmi könyvel?

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 28, 2008 4:13 pm

Sziasztok!

Az alkalmi munkavállalásról szóló tv előírásai szerint alkalmi m.könyvvel foglalkoztatható a mt 72§ szerinti személy, tehát tiltás nincs, hogy így nem könyvelhet.

Az alkalmi munkavállalás munkaviszonnynak tekintendő e törvény szerint 1 napos időre, (de lehet heti 5 nap). Így mivel munkaviszony, szolgálati időre jogosít, miért ne lehetne könyvelni is így, hisz a napi foglakoztatás is munkaszerződésnek minősül, melyet a közteherjeggyel érvényesítenek- kötnek.

Tehát konkluzió- az okmányirodának is el kell fogadnia, a másik ha már egyszer az előzőt elfogadta ő nem ellenőríz,

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron