Adófórum

Adózási és számviteli információk

Napp. tagozat||munkaviszony alatti eü.járulék

Tb, munkaügy, bérterhek

Napp. tagozat||munkaviszony alatti eü.járulék

HozzászólásSzerző: loth31 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

sziasztok!
2004. októbere óta folyamatosan rendelkezem heti 36 órát meghaladó idejű  munkaviszonnyal. A 2005.09.01. és  2006.03.31., 2006.09.01 és 2007.03.31.,  illetve 2007.09.01. és 2008.03.31. közötti időszakokban nappali tagozatos felsőoktatási hallgatói jogviszonnyal rendelkeztem. Ha jól tudom, nappali tagozat esetében  az eü-i szolgálatatási járulékot az állam fizeti helyettem. Munkahelyemen nem tudtak arról,hogy ezekben az időszakokban hallgatói jogviszonnyal rendlkeztem, így  folyamtosan le lett tőlem vonva minden adó és járulék.
Kérdésem az lenne,hogy valóban nem kellett volna ezekben az időszakokban megfizetnem ezt a járulékot? És ha tényleg nem kellett vona levonniuk, akkor van-e esetleg lehetőség ennek a "visszaigénylésére":

Segítségeteket előre is köszönöm!

loth31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Napp. tagozat+munkaviszony alatti eü.járulék

HozzászólásSzerző: loncika » szomb. aug. 23, 2008 12:23 pm

Csak munkáltatód tudja ezeket rendezni utólag, velük kell a módositást megbeszélni.....

Neked iskolalátogatási igazolást kell kérned és adnod a munkáltatónak erről az időszakokról.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Napp. tagozat+munkaviszony alatti eü.járulék

HozzászólásSzerző: pasopaso1 » szomb. aug. 23, 2008 1:37 pm

Szia, nem teljesen egyértelmű a kérdésedben, hogy minden adó és járulék. Amennyiben tényleges kifizetés történt a részedre, abban az esetben a levonás jogos volt, hiszen a felsőoktatási intézmény hallgatója is fizet járulékokat a bére után......

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot a "nem biztosítottak" fizetik maguk után vagy fizeti meg helyettük az állam bizonyos esetekben. Nálad erről nincs szó, hiszen biztosítotti jogviszony keretében dolgozol. Az egészségügyi szolgáltatási járulékot nem kell fizetned.

Sztem...

üdv

Marcsi

pasopaso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Napp. tagozat+munkaviszony alatti eü.járulék

HozzászólásSzerző: loth31 » szomb. aug. 23, 2008 2:28 pm

Köszönöm az eddigeket!

Pontosítanék a "minden adó és járulék" kérdésben: a béremből adóelőleget, mnyugdíjpénztári tagdíjat, nyugdíjjárulékot, munkavállalói járulékot, pénzbeni- és természtbeni eg.biztosítási járulékot vonnak minden hónapban.

Sanos nem nagyon vagyok otthon ezekben a dolgozkban, és ezek szerint  tévesen írtam korábban: az egészségbiztosítási járulékok megfizetésére gondoltam. Azokat jogosan vonták le tőlem?

 

loth31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Napp. tagozat+munkaviszony alatti eü.járulék

HozzászólásSzerző: pasopaso1 » szomb. aug. 23, 2008 5:36 pm

Sajnos igen...

üdv

Marcsi

pasopaso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég