Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kezdő kft BF0501 bejelentés

Tb, munkaügy, bérterhek

Kezdő kft BF0501 bejelentés

HozzászólásSzerző: Nikolinka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2008-ban alakult és bejegyzett kft-ről kell-e külön bejelentés a BF0501-es nyomtatványon OEP. felé. A területi kirendeltségen azt mondták, hogy  már 2005 óta nem kell. Az OEP honlapján még rajta van a fenti nyomtatvány.

Szerintetek mit  jelent az hogy gazdasági tevékenységet folytat, bevétele van?

Ha csak az alakulási ktg-ei vannak, akkor nem kell az előtársaságról külön Áfa bevallást, beszámolót, tadó bevallást készíteni 2008-tól? Én így értelmezem.

Kicsit összetett a kérdés. Előre is köszönöm a válaszokat.

    üdv   Nikolinka
 

 

Nikolinka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kezdő kft BF0501 bejelentés

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. aug. 22, 2008 8:13 am

Az elejére válaszolnék: én most nyáron vittem be egy ilyen nyomtatványt. Nemhogy nem kell: azt mondta a nő, hogy azért nem fogadja el, mert nincs rajta cégbélyegző :-(((

Beküldtem postán. Még nem írtak vissza semmit.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kezdő kft BF0501 bejelentés

HozzászólásSzerző: micoka » pén. aug. 22, 2008 8:42 am

Szia Nikolinka!

Én is felhívtam az OEP-t, és nekem is azt mondták, hogy nem kell beadni, hiába van fenn a honlapjukon a nyomtatvány. Én nem is küldtem be. Ez érdekes, hogy a Mónika beküldte, és vissza is igazolták. Ezek szerint még az OEP-nél dolgozók sem tudják, hogy hogyan kell. Bár az is lehet, hogy aki a postát  intézi az OEP-nél, az igazolja vissza, és küldi vissza, és nem tudja, hogy nem kellene bejelenteni.....? 

A Mónika jól írta, nem kell benyújtani az előtársasági időszakról a beszámolót, ha nincs ezen időszak alatt bevételi számlája, vagy az alakulási költségeken kívül más költsége.

Üdv.

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kezdő kft BF0501 bejelentés

HozzászólásSzerző: validitas » pén. aug. 22, 2008 8:47 am

Szia Nikolinka!

Az előtársasági időszakról akkor nem kell beszámolót készíteni, önálló üzleti évnek tekinteni, ha gazd.tevékenységet nem végzett. De Mónival nem értek egyet abban, hogy csak a bevételszerzés minősül gazd.tevékenységnek.

Itt egy jó írás erről a témáról:

 

http://www.onadozo.hu/hirek/?f=view&id=682

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kezdő kft BF0501 bejelentés

HozzászólásSzerző: pasopaso1 » pén. aug. 22, 2008 9:58 am

Én is felhívtam az OEP-et BF501-es ügyben. Nekem is azt mondták, hogy még kell....

Ártani nem árt, hát beküldtem, de még egy darabot nem kaptam vissza, pedig tavaly is küldtem (na nem baj az ajánlott cédula megvan...).

A bélyegzőt nem is értem :(....egy jogszabály sem írja elő, hogy kötelező.

üdv

Marcsi

 

pasopaso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég