Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.v. megszüntetése ha az alkalmazott táppénzen van

Tb, munkaügy, bérterhek

E.v. megszüntetése ha az alkalmazott táppénzen van

HozzászólásSzerző: Őri Tünde » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Egyik egyéni vállalkozó ügyfelemnek a felesége az alkalmazottja immár 10 éve. A feleség most beteg lett, táppénzen van, de mivel a férj is le van már rokkantva, és a feleség is min.3-4 hónapig táppénzen lesz, és utána sem javasolt a munka, ezért a vállalkozás megszüntetésén gondolkodnak. És itt jön a problémám.

Jelenleg táppénzen lévő alkalmazott esetében mi a teendő, ha megszűnik a munkáltató? Megszüntetni munkáltatói felmondással a munkaviszonyt az utolsó napon, és számfejteni a végkielégítést? Vagy írassa vissza magát a dokival pár napra, és közös megegyezéssel megszüntetni és utána újból elmenni táppénzre? A lényeg az, hogy ez nekik a legkevesebb kiadással járjon, és ellátást is kapjanak. Mindkét verzióban utána már csak passzív tp jár szerintem, ami ugye csak 45 nap.
Most ameddig táppénzen van, a férj után kell fizetni a 4350-et havonta, || a tp/3-ad. Ez szerintem kevesebb lenne, és így tovább ki lehetne húzni a táppénzzel, és utánna munkanélkülire menni.
Volt már valamelyikőtöknek hasonló esete, vagy ti mit javasolnátok?
Előre is köszi! Tünde

Őri Tünde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

E.v. megszüntetése ha az alkalmazott táppénzen van

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. aug. 18, 2008 5:39 pm

Szia Tünde !

 Hoztam az Mt-ből nekd valamit:

Jogutód nélküli megszűnés esetén a munkáltató nem felmondó nyilatkozatot, hanem a munkaviszony megszűnésére irányuló munkáltatói értesítést küld a munkavállalónak. Ha a munkaviszony a munkáltató jogutód nélküli megszűnése folytán szűnik meg, a munkavállaló részére a munkáltató rendes felmondása esetén meghatározott munkavégzés alóli mentesítési idejére járó átlagkeresetnek megfelelő összeget ki kell fizetni, kivéve, ha rendes felmondás esetén a munkavégzés alóli mentesítés időtartamára a munkavállaló munkabérre nem lenne jogosult.

Az Mt-t a 86.§-tól tanulmányozd át.

Tünde !

Ha megvártad az összes választ akkor irj Te is valamit és fogadd el azt, mert nem fogsz tudni kérdezni. Kevés lesz hozzá a pontod ! Ezért ha a saját hozzászólásodat fogadod el akkor vissza kerülnek a pontok hozzád.

Üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E.v. megszüntetése ha az alkalmazott táppénzen van

HozzászólásSzerző: Őri Tünde » csüt. aug. 21, 2008 6:08 am

Köszi a választ! Igen, tudom, hogy a felmentési időre járó átlagbért is ki kell fizetni a végkielégítésen kívül. A lényeg az, hogy minél kevesebbet kelljen kifizetniük, és minél tovább kapjon ellátást. Ezért szerintem az a legjobb, hogy amig táppénzen van a feleség, addig a férj megtartja a vállalkozóiját, hiszen neki csak az eü.szolg.jár.-ot kell fizetnie. Majd ha már a doki visszaírta, akkor közös megegyezéssel kilép, és utána elmegy munkanélkülire, a vállalkozás pedig megszűnik. Addigra talán találnak valakit aki átveszi a lelárkészletet és az eszközöket. Ebben maradtunk, mivel senkinek nincs jobb ötlete.

Nem is figyeltem a pontjaimat.... igazából ritkán jutok fel ide, és így válaszolni is ritkán szoktam, mivel előttem már a többiek helyesen megválaszolják a dolgokat általában.

Üdv. Tünde

Őri Tünde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron